999 rezultate për

amnisti

Dënimi nga UEFA, Skëndërbeu ka një shpresë (FOTO LAJM) Skënderbeu vuan një dënim të rëndë nga UEFA, për shkak të trukimeve të bëra në ndeshjet e kupave të Europës. 10 sezone p
Amnisti fiskale dhe penale, kush fiton e kush përjashtohet Deputetja Blerina Gjylameti ka shpjeguar se si do të funksionojë amnistia fiskale dhe cilat do të jenë kategoritë që do
Drafti për amnistinë: Si do të deklarohen paratë, shtëpitë dhe makinat Ministria e Financave ka përfunduar draftin për amnistinë fiskale të njoftuar disa javë më parë nga kryeministri Rama, e
Thaçi: Serbia ka kryer gjenocid në Kosovë, nuk do të ketë amnisti Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka bërë sot homazhe tek varrezat në Mejë të Gjakovës, ndërsa theksoi se nuk do të ketë
Amnistia fiskale, Spahiu liston arsyet pse nisma e Ramës është e pabesueshme Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama foli për amnistinë fiskale, çka ngjalli reagimin e ish-deputeti të LSI-së, Përpari
Rama shpall Amnistinë Fiskale, kush përjashtohet kategorikisht Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në rrjetet sociale, ka folur më në detaje për amnistinë fiskale, që iu jep mund
COVID-19 në burgjet shqiptare? Gjonaj tregon kategoritë që mund të preken nga amnistia Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nisur nga situata e krijuar në vend për shkak të pandemisë COVID-19, i ka drejtuar
Rama njofton amnisti për pasuritë jashtë sistemit: Paratë të gjitha nëpër bankat këtu, edhe emigrantët Kryeministri Rama njoftoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se qeveria do të aplikojë një amnisti pë
Meta dekreton ligjin për amnistinë në burgje Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, mes t
175 të dënuar lirohen, miratohet në Kuvend amnistia Kuvendi votoi me 102 vota pro, 2 kundër dhe 1 abstenim, duke miratuar amnistinë për të dënuarit. Deputetët me shumicë
Kujtim Gjuzi në Kuvend: Amnistia e mangët, 175 janë pak për t’u liruar! Deputeti Kujtim Gjuzi në seancën e sotme plenare kërkon zgjerimin e kategorive për amnistisë. Nga foltorja e Kuvendit
Jo vetëm Dokle dhe Kolaveri, përfitojnë 700 të dënuar nga "Amnistia" Projektligji për “Amnistinë” është miratuar ditën e sotme në Komisionin e Ligjeve. Prej tij përfitojnë 700 të dënuar,
Amnistia për të burgosurit, ndryshimet e reja dhe kush përfiton Qeveria ka dërguar në Parlament një ligj për amnisti të gjerë në burgje. Ligji parashikon që të gjithë të burgosurit mes
Zbardhet drafti final i Amnistisë, 8 kushtet e përfitimit Zbardhet drafti final për amnistinë në burgje, i cili pritet të miratohet javën e ardhshme nga qeveria. Data 30 shtator
Amnistia e Ivanovit përplas politikën me Gjykatën Kushtetuese Nisma për rikthimin e amnistisë së ish-presidentit të Maqedonisë së Veriut, Gjorge Ivanov rikthehet sërish në Gjykatën K
Një lajm i mirë për shqiptarët ilegalë në Angli, Johnson premton amnisti për qindra emigrantë Një lajm i mirë për të gjithë emigrantët ilegalë në Britaninë e Madhe. Më tepër se vendasit, të cilët duken të pakënaqur
Weber për shkëmbimin e territoreve: Thaçi donte amnisti për vete, Mogherini falsifikoi procesin “Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini e falsifikoi procesin që të mbajë punën e saj, ndërsa Ha
Zaev: Nuk ka më amnisti për ngjarjet në Kuvend Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot deklaroi se nuk ka paralajmërime për amnisti të re, as nga Ministria e Drejtës
S'ka ndryshime thelbësore në aktakuzë për ngjarjet në Kuvend “Akuza për rastin e “27 Prillit” nuk ka pësuar ndryshime thelbësore dhe ngelet e njëjta vepër penale”, këtë e tha sot pë
Falen edhe pesë persona për dhunën në Kuvend Gjykata Themelore Shkupi 1, pas kërkesave të parashtruara për amnisti të veprave të kryera gjatë sulmit në Kuvendin e Ma