999 rezultate për

amnisti

Weber për shkëmbimin e territoreve: Thaçi donte amnisti për vete, Mogherini falsifikoi procesin “Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini e falsifikoi procesin që të mbajë punën e saj, ndërsa Ha
Zaev: Nuk ka më amnisti për ngjarjet në Kuvend Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot deklaroi se nuk ka paralajmërime për amnisti të re, as nga Ministria e Drejtës
S'ka ndryshime thelbësore në aktakuzë për ngjarjet në Kuvend “Akuza për rastin e “27 Prillit” nuk ka pësuar ndryshime thelbësore dhe ngelet e njëjta vepër penale”, këtë e tha sot pë
Falen edhe pesë persona për dhunën në Kuvend Gjykata Themelore Shkupi 1, pas kërkesave të parashtruara për amnisti të veprave të kryera gjatë sulmit në Kuvendin e Ma
Rritet numri i personave që duan të falen për dhunën në Kuvend Gjithsej 66 kërkesa për amnisti që kanë arritur në Gjykatën Penale nga të akuzuarit deri në përfundimin e afatit të para
Drejtësia në panik, kush do ta marrë vendimin përfundimtar për amnisti? Ligjin për amnisti që e kanë votuar deputetët në Kuvendin e Maqedonisë javën e kaluar dhe që duhet ta zbatojë Gjykata d
E tmerrshme, kërkojnë amnisti edhe personat që tentuan të vrisnin Selën Sot skadon afati për dorëzim të kërkesave për amnisti për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vi
12 persona kërkojnë që të falen për trazirat në Kuvend Deri sot në mëngjes, deri në Gjykatën Penale të Shkupit kanë arritur gjithsej 12 kërkesa për amnisti nga të akuzuarit pë
Zaevi i fali, po skadon afati i dorëzimit të kërkesave për aministi të huliganëve që tentuan vrasjen e Ziadin Selës Sot dhe nesër janë dy ditët e fundit për dorëzim të kërkesave për amnisti për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të ka
Deri të martën ka afat për të kërkuar amnisti Deri të martën të akuzuarit për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë do të mund të parashtr
Edhe dy persona kanë kërkuar falje në Maqedoni Deputeti Kërste Mukoski dhe Nikolla Mitrovski – Kolo nëpërmjet avokatëve të tyre janë drejtuar deri te Gjykata Penale me
Gjykatësja Kacarska: Ligji i amnistisë është i paqartë Ligji selektiv për amnisti që do të përfshijë një pjesë të madhe të të akuzuarve për ngjarjet e “27-prillit”, është votu
KE mirëpret vendimin për faljen e njerëzve që shkatërruan Kuvendin Komisioni Evropian sot e përshëndeti miratimin e Ligjit për amnisti për ngjarjet në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të
Ahmeti nuk voton pro faljes për personat që dhunuan Kuvendin Gjithsej 17 deputetë nuk e kanë shfrytëzuar të drejtën e tyre për të votuar në seancën e djeshme kuvendore, në të cilën
Zaev i fali, ligji për aministinë e huliganëve të 27 Prillit pret firmën e Ivanovit Ligji për Amnisti sot është dorëzuar tek kabineti i Kryetarit të Shtetit Gjorge Ivanov, ku pritet që ta nënshkruajë, the
Ruskovska: Presim që të hyjë në fuqi Ligji për amnisti, procesi për 27 prillin vazhdon Prokurorja Villma Ruskovska e cila e udhëheq procesin e 27 prillit është prononcuar në lidhje me votimin e Ligjit për am
S'ka falje për personat që dhunuan Kuvendin Propozim ligji për amnisti nuk do t’i përfshijë organizuesit dhe personat të cilët kanë kryer dhunë fizike gjatë ngjarje
Të burgosurit në Maqedoni kërkojnë të dalin nga burgu Qindra të burgosur nëpër burgjet e vendit sot nisën grevën e urisë, me kërkesën që të amnistohen njëjti siç po përflitet
55 të dënuar në Burrel kërkojnë lirinë, letër Ministrisë së Drejtësisë (FOTO LAJM) Disa të dënuar në burgun e Burrelit i kanë dërguar një letër Ministrisë së Drejtësisë. Ata kërkojnë që amnistia e kë
Amnistia për 27 Prillin, pazar me Gjyqësorin Amnistia e mundshme për pjesëmarrësit në dhunën në Kuvend, më 27 prill të vitit 2017, nuk është asgjë tjetër pos pazar p