999 rezultate për

amerikes

Albin Kurti viziton sot për herë të parë Tiranën si kryeministër Albin Kurti sot pritet të bëjë vizitën e tij të parë si kryeministër i Kosovës në Tiranë. Kurti pritet të takojë homo
Përfundon takimi Kurti-Mustafa, a u arrit marrëveshja? Ka përfunduar takimi disaorësh mes palës ndërkombëtare dhe palës së subjekteve negociatore për koalicion LVV e LDK. M
Profesori amerikan flet për dëbimin e Harun Çelik: Është për të ardhur keq Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut thotë se dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria bie ndesh me parimet e Bashki
Profesori amerikan: Dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria, shkelje e të drejtave të njeriut! Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut thotë se dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria bie ndesh me parimet e Bashki
Zëri i Amerikës: Dëbimi i mësuesit turk ngre dyshime se ndaj tij... Urdhëri i dëbimit i nxjerrë nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, ngre dyshime të forta se atij ju
Dëbimi i diplomatëve, policia "blindon" ambasadën e Iranit në Tiranë Pas urdhrit për dëbimin Mohammad Ali Arz Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini Alast, policia ka shtuar numrin e efektiva
Zbulohet ana e errët e serbit që bleu tre traktorë për familjet në Kosovë Dhurimi i traktorëve për tri familje serbe në disa komuna kosovare ishte bërë lajm. Por ky aksion i Zyrës së Serbisë për
Policia hesht kur pyetet nga VOA se pse mësuesi turk u dëbua kur kishte kërkuar mbrojtje Një avokat i shtetasit turk Harun Çelik, i cili dje është deportuar drejt Turqisë, i tha Zërit të Amerikës se veprimet n
Zëri Amerikës: Fatos Tushe u plagos për para Kryetari i Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe dhe sekretarja e tij Erisa Qalliu mbetën sot të plagosur si pasojë e shpërth
Zëri Amerikës: 2019, një vit i hidhur për Shqipërinë Nga “Zëri Amerikës” 2019-a la një shije të hidhur për vendin. Viti nisi me një konflikt në rritje politik që shpërthe
KE "shuplakë" Ramës: Paketa anti-shpifje nuk paqyroi rekomandimet e Këshillit të Evropës Ndryshimet e ligjeve të medias në Shqipëri, që u miratuan të mërkurën mes polemikave e kritikave të shumta, vazhdojnë të
"Nën rrënoja gjithçka patën", Zëri i Amerikës: Thumana pas tërmetit Kur kanë kaluar disa ditë nga termeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 përsonave dhe shkatërroi një numë
Zëri i Amerikës reagon pas largimit të Agron Tufës: Ka pasur sulme të papara mbi të Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa kërkoi azil pol
Eksperti i SHBA: Duhen përcaktuar prioritetet për mbrojtjen nga tërmetet, zonat me rrezik Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por
Eksperti amerikan i tërmeteve: Rreziku s'ka kaluar, zonat me rrezikun më të madh! Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen, por
Zëri i Amerikës reagon për KÇK-në: I jep policisë kompetenca Në Shqipëri Kryeministri Edi Rama prezantoi pikat kryesore të një pakete të re ligjore që sips tij synon të godasë më fo
"Mbreti" i ri i Amerikës Latine përmbys finalen në minutat e fundit për të dërguar titullin në Brazil (VIDEO) Flamengo është ‘Mbreti’ i ri i në Amerikën Latine. Ata kanë arritur ta mposhtin skuadrën e River Plates me rezultat 2:1
Zëri i Amerikës: Meta, thirrje për Referendum në "mbrojtje të Republikës" Në Shqipëri presidenti bëri thirrje, të premten në mbrëmje, për organizimin e një referendumi “në mbrojtje të Republikës
Shkarkimi i Besnik Muçit, "Zëri i Amerikës" zbulon detaje Në Shqipëri presidenti i Republikës Ilir Meta pritet të shpallë sot gjatë ditës vakancën për vendin e mbetur bosh pas sh
Zëri i Amerikës: Presidenti Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve “Kushtetuesja, Meta sulmon ambasadën e SHBA-ve”. Kështu shkruan sot Zëri i Amerikës (VOA) në një shkrim për situatën pol