999 rezultate për

ameriken

Stuhia e borës godet Amerikën, të paktën 23 viktima Të paktën 23 persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie që ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë orëve
Dalin pamjet e fundit, Joe Biden gati të marrë zyrtarisht Amerikën në dorë (VIDEO) Ditën e sotme në Amerikë pritet të ndodhë inagurimi dhe betimi i Presidentit të ri të SHBA-ve Joe Biden. Vetëm pak mi
Uragani "Iota" i merr jetën 28 personave në Amerikën Qendrore Uragani “Iota” që goditi Amerikën Qendrore i ka marrë jetën 28 personave. Aktualisht erërat e kanë ulur shpejtësinë,
Historia e vërtetë: Kush e zbuloi Amerikën? Amerikanët e kanë ditë pushimi 12 tetorin për të festuar Ditën e Kolombit. Është një festë vjetore që përkujton 12 tetor
Mafiozët shqiptarë lidhje me kartelet latine, detaje të reja nga super-operacioni anti-drogë Operacioni i djeshëm ka bërë shumë bujë në Shqipëri dhe Itali për shkak të aktivitetit shumë aktiv të bandës shqipfolës
E bukur dhe e suksesshme, kush është shqiptarja e pasur që po habit Amerikën Antoinette Kalaj ka lindur dhe është rritur në Bronx, por vjen nga një familje emigrantësh shqiptarë. Që në vogëli An
Projekti që mahniti Evropën dhe Amerikën e Veriut, duke tharë Detin Mesdhe: Fundi tragjik i arkitektit Vitet 1920, sollën ide të shkëlqyera në dobi të progresit të njerëzimit, siç ishte shpikja e penicilinës dhe semaforëve.
"Antifa", njihuni me grupin që sipas Trump po "djeg" Amerikën "ANTIFA" është një grup i njohur për shkatërrimin e pronës private dhe sulme me koktej molotovi. Presidenti amerikan i a
Vetëm 25-vjeç, COVID-19 i merr jetën futbollistit të parë profesionist (FOTO LAJM) Teksa shumë shtete po lejojnë ndeshjet e futbollit, vjen lajmi se Deibert Roman Guzman u nda nga jeta në moshën 25-vjeça
La Amerikën, Anxhelina tregon arsyen pse u kthye në Shqipëri pas Covid-19 (VIDEO) Këngëtarja e njohur Axhelina Hadërgjonaj është shpërngulur prej kohësh në Shtetet e Bashkuara, Los Angeles. Mirëpo për s
''Ku t' i gjejmë paratë'', Basha flet për zgjidhjen: Mos të shohim Amerikën, por Kosovën Kryedemokratii Lulzim Basha ka theksuar sot se në situatën që po kalon vendi, shtresat në nevojë, por jo vetëm, edhe biz
Në Amerikën e Jugut stadiumet do të kthehen në spitale nga Covid-19 Në Amerikën e Jugut, avancimi i shpejtë i koronavirusit, ka bërë që të rritet kujdesi dhe për këtë arsye edhe futbolli ë
E nxorri bllof ambasadorja, Meta tregon pse mbajti në dorë flamurin amerikan Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta organizoi para Presidencës manifestimin për "mbrojtjen e Kushtetutës". Gjatë manif
Braktis Amerikën për kandidatin për deputet, Adrola nis bashkëjetesën me biznesmenin (FOTO LAJM) Fiks për Shën Valentin, modelja Adrola Dushi dhe rokeri Eugent Bushpepa u prezantuan si çift i dashuruar brenda 4 minuta
Futbolli shëndërrohet në luftë, skena të frikshme në Amerikën e Jugut (FOTO LAJM) Futbolli në Amerikën e Jugut shpesh herë ka ditur të shkaktojë luftëra e besa edhe vdekje. Skena të tilla të frikshme
Ndryshimi i klimës do të ndikojë në ujin e pijshëm Shkrirja e akullit në male do të kërcënojë rreth dy miliardë njerëz në të ardhmen, paralajmërojnë shkencëtarët, duke për
La Amerikën dhe shkoi në Siri, shqiptari përgjërohet ta kthejnë nga burgjet e ISIS Shqiptarët që i janë bashkuar ISIS-it janë të shumtë. Midis tyre është edhe Lirim Sulejmani. Në 1999 ai shkoi ngë Kosova
Hyri në çmendinë dhe ndryshoi Amerikën, gazetarja që mposhti "botën e meshkujve" (FOTO LAJM) Sot, nuk ka statusin e një ylli, por Nellie Bly ka pasur një rol të jashtëzakonshëm në zhvillimin e shoqërisë. Në gjy
Gati të vizitoni Amerikën, ambasada bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada amerikane në Tiranë, ka bërë mëngjesin e sotëm një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që do të vizitojnë
Nuk mundët të alikoni për Lotarinë, një tjetër shans për të shkelur Amerikën ju pret (FOTO LAJM) Pas mbylljes së aplikimeve për Lotarinë Amerikane, ambasada në Tiranë ka një tjetër opsion se si mund të shkoni në SHBA.