999 rezultate për

amerike

Zëri i Amerikës: Rama, gjuhë të ashpër dhe një ftesë për opozitën Kongresit të Partisë Socialiste i ka kushtur vëmendje edhe Zëri i Amerikës. Në shkrimin e botuar gjuha e Ramës konsidero
Botërori klubeve me formule të re FIFA prej kohësh ka planifikuar që të ndryshojë formulën e Botërorit të klubeve. Qëllim është i qartë, FIFA kërkon që ta
Shqiptari më i urryer në Amerikë "kërkon" telashe nga burgu Byroja amerikane e burgjeve tha të premten se është duke hetuar ish udhëheqësin e kompanisë farmaceutike Martin Shkreli,
Deputeti i ardhshëm: Jam mik i Amerikës sepse kam orën "Atlantic" Një nga deputetët e ardhshëm të opozitës së re, Kujtim Gjuzi, ka folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku ka deklaruar
Njihuni me personin që nuk dënohet për vrasje, madje edhe sikur të vrasë Trumpin Vrasja e Presidentit të Amerikës sigurisht do të sillte një kaos në botë, por ekziston një person i cili edhe nëse e vre
Shqiptarët në Amerikë mblodhën 45 mijë dollarë për nënat gjakovare Veprimtari shqiptar nga Shtetet e bashkuara të Amerikës, Ramiz Kukaj, ka bërë publike shumën e mjeteve të grumbulluara
Nëse kapni djalin e Osama Bin Ladenit bëheni të pasur 1 milion euro shpërblim i kanë ofruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për këdo që ka ndonjë informacion për njërin prej
Kosovari po bëhet pilot ushtarak në Amerikë (FOTO LAJM) I lindur në Gjakovë, Pilot në Floten Ajrore Amerikane duke realizuar ëndrrën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan
Alessandro Del Piero bëhet pronar i një klubi në Amerikë Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero është bërë pronar i një ekipi futbolli në Los Anxhelos, në Ligën e tretë ame
Vjen goditja e radhës e SHBA-së për Kosovën Shtetet e Bashkuara të Amerikës(SHBA) ia kanë dhënë ‘goditjen’ e radhës Qeverisë së Kosovës për shkak të refuzimit për h
Ish-banori BB7 bëhet baba për herë të pare (FOTO LAJM) Enkelejd Mezini mbahet mend nga publiku në BB7 për flokët e tij bjod dhe sytë blu duke e krahasuar me Bred Pitt-in, shkr
Kurz takon Trump, kërkon mbështetje për shkëmbimin e kufirit Kosovë-Serbi Sebastian Kurz është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Kancelari austriak Seba
Zëri i Amerikës: 60% e shqiptarëve duan të lënë Shqipërinë Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë publikoi sot sondazhin e vitit 2018, sipas të cilit papunësia është shqetësimi kr
Pas "Zërit të Amerikës", Rama probleme dhe me BIRN Kryeministri Edi Rama, njihet për qëndrimin e tij prej arroganti ndaj gazetarëve dhe medieve, madje au vazhdimisht i qua
Majko e pranon hapur: Protesta e studentëve më bëri të ndjehem i pasigurt Ish-kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko ka deklaruar se protestat e studentëve në Shqipëri ishin shqetësuese dhe
Vizë imigruese në Amerikë? Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një udhëzim të rëndësishëm për kërkuesit e vizave amerikane. Ata që kanë aplikuar
Alpinistja shqiptare ngjitet në majën më të lartë të Amerikës Alpinistja shqiptare, Jelena Peshkatari ka shënuar një tjetër rekord personal , pasi u ngjit në majën më të lartë të Ame
Vajza lë Amerikën për të jetuar me nënën e saj (VIDEO) Kur jemi të vegjël ëndërrojmë të rritemi sa më shpejt, më pas rendim të rritemi profesionalisht, vjen koha martohemi, fo
Shqiptarët ëndërrojnë Amerikën pa ditur çmimin! Flet emigrantja e kthyer pas 20 vitesh Nga Aneta Mihali Xhiku Pas 20 vjet emigrimi, diç kam mësuar për dhimbjet e shpirtit nga vetmia dhe çrrënjosja.
Kërkohet burgimi i Vangjush Dakos Ditën e djehsme Voice Of America publikoi disa përgjime ku tregohet se kryetari i Bashkisë Durrës bashkpunonte me bandat