999 rezultate për

amerikaneve

Dokumenti i amerikanëve, pse dështuan negociatat në tryezën e Reformës Zgjedhore (VIDEO) As ditën e djeshme nuk u mund të arrihet një marrëveshje mes palëve në tryezën e Reformës Zgjedhore. Përdorimi i elek
Kush po bën marrëveshje pas krahëve të amerikanëve? Flet Berisha “Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërte
Arian Çani ironizon heshtjen e amerikanëve për Teatrin: Kanë njeriun e duhur në krye të katundit Moderatori dhe gazetari i njohur Arian Çani ka ironizuar të gjithë ata që janë zhgënjyer pasi nuk pati një reagim nga am
Dy ditë pas rrëzimit të qeverisë në Kosovë vjen reagimi i amerikanëve: Ja çfarë na premtoi Kurti Emisari i Presidentit Amerikan në bisedimet Kosovë –Serbi Richard Grenell,në një intervistë ekskluzive për Emisionin Pr
NASA me raketë gjigante, synim transportimin e amerikanëve në Hënë Faza e parë thelbësore për “mega-raketën” e Nasës, SLS është zhvendosur nga fabrika e saj në New Orleans për teste thelb
DASH thirrje amerikanëve: Largohuni menjëherë nga Iraku! Departamenti Amerikan i Shteti ka bërë thirrje urgjente shtetasve amerikan që janë të vendosur apo gjenden në Irak dhe r
Festimi provokues i futbollistes amerikane që po bën bujë në internet (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës u shpallën kampione të botës në futboll për femra. Dhe, festa e amerikaneve ishte e madh
Me një veprim të vogël, shqiptari fiton zemrat e amerikanëve (FOTO LAJM) Në Manhatan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, një shqiptar, i cili punon si kamerier është bërë lajm në mediat e Ame
Këshilltari i Haradinajt: Amerikanëve u ngeli hatri pse kryeministri nuk shkoi në Senat Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Eroll Belegu ka thënë se nuk qëndrojnë ato që thuhen se Haradinaj është injoruar
Pas reagimit të amerikanëve bindet Thaçi, sot kompletohet KQZ Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës njofton se pas përmbylljes së të gjitha procedurave dhe kompletimit të lëndë
Pas amerikanëve dhe gjermanëve sot Haradinaj takohet me britanikët Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të takohet sot me Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrin
Ambasada thirrje amerikanëve: Bëni kujdes, nesër mund të ketë dhunë Ambasada e SHBA me anë të një njoftimi këshillon qytetarët e saj për të mënjanuar qarkullimin në disa prej pikave të Tir
Punëtorët kanadezë u dhurojnë pica amerikanëve që nuk po marrin rrogën Punëtorët e kontrollit të trafikut ajror në Kanada kanë blerë qindra pica për kolegët e tyre amerikanë si pjesë e një fu
E listuan krah Vis Martinajt dhe Shullazit, Tahiri reagon ashpër ndaj amerikanëve Saimir Tahiri u përmend ditën e sotme nga Ambasada Amerikane, pasi kjo e fundit kërkonte një hetim të plotë për ish-Mini
Mustafa: Thaçi nuk mund të flasë në emër të amerikanëve për kufirin Lidhja Demokratike e Kosovës vlerëson se idetë për ndryshime të kufijve janë të Akademisë Serbe të bëra 20 ose 30 vjetmë
Thaçi bën të zgjuarin, flet në emrin e amerikanëve për kufirin (VIDEO) Në pamundësi që të shfaqej me Trumpin, në pamundësi që ta nxirrte para mediave çdo zyrtar amerikan, Thaçi zgjodhi të man
Arrestimi i amerikanëve, çfarë u gjet në laboratorin e drogës në Tiranë (VIDEO) Dy shtetas amerikan janë arrestuar duke tentuar të kalonin jashtë vendit pas dhënies së vendimit nga një gjykatë e Shtet
Erdogan ashpërson gjuhën: Sy për sy e dhëmb për dhëmb me amerikanët Ka marrë përmasa të tjera përplasja diplomatike mes SHBA-së dhe Turqisë. Tashmë, siç e ka quajtur edhe kryeministri turk
Kush është shqiptari që merr pjesë në programin e amerikanëve për gazetarët nga e gjithë bota Instituti për Studime Amerikane zhvillon në mënyrë të vazhdueshme programe për lektorët e komunikimit nga e gjithë bota
Putin mbron Trumpin kundër amerikanëve Presidenti rus Vladimir Putin ka ngritur tym ndaj kritikëve amerikanë të samitit të tij me Presidentin amerikan Donald T