81 rezultate për

amerikanet

Ja si reagojnė amerikanėt kur provojnė bakllavėn, sarmėn, byrekun (VIDEO) Njė ekip gazetarėsh, qė punojnė pėr portalin Buzzfeed kanė takuar njė malazez me emrin Milan. Malazezi ėshtė rritur n
Amerikanėt tallen me qebapin shqiptar dhe atė maqedonas (VIDEO) Peele dhe Key janė dy aktorė amerikanė, tė cilėt vėnė nė skenė tallje me steriotipe tė shoqėrisė. Ata mė sė shumti vė
Amerikanėt mė 1912: Heroi shqiptar qė duhet ta njihni Njė gazetar amerikan e takoi Isa Boletinin pak para se tė shpallej Pavarėsia e Shqipėrisė. Ky gazetar sjell nė kujtes
Vetėm amerikanėt mund tė ē'bllokojnė situatėn politike Njohėsi i mirė i zhvillimeve politike nė Kosovė dhe nė rajon, Azem Vllasi ėshtė shprehur se vizita e senatorit amerikan
Pse amerikanėt nuk e duan mė Obamėn? Barak Obama kur erdhi si president i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės kishte njė mbėshtetje tė madhe nė popullin amerik
Shqipėria dhe Kosova nė koalicion me amerikanėt nė luftėn kundėr ISIS (FOTO-LAJM) Kosova, Shqipėria dhe Serbia bėjnė pjesė nė listėn e vendeve tė tė cilat janė pjesė e koalicionit kundėr Shtetit Islam
Amerikanėt ndalohen me thika, snajperi qėllon pa dashje Dy incidente janė regjistruar gjatė ditės sė sotme nė kryeqytet gjatė vizitės sė Papės por fatmirėsisht pa pasoja. Njė p
Korea e Veriut dėnon amerikanėt Shtetasi amerikan, Metju Miler ėshtė dėnuar me 6 vjet punė tė detyruar, edhe pse pėr tė nuk ėshtė bėrė me dije asnjė det
Fundi i Botės, amerikanėt e kanė zgjidhur edhe situatėn apokaliptike (VIDEO) Amerika disponon aeroplan edhe nė rast se vjen Fundi i Botės. Madje SHBA-tė kanė katėr aeroplanė, tė tillė qė edhe si
Ėndrra e Tedit – 100 vjet nga Kanali i Panamasė Dita nė tė cilėn Presidenti Theodore Roosevelt, i cili njihej me nofkėn “Teddy”, ndihej si njė fėmijė i vogėl, ishte njė
Shefqet Krasniqi: Amerikanėt na sollėn lirinė Imami i Xhamisė sė Madhe tė Prishtinės, Shefqet Krasniqi u shpreh se populli amerikan ka qenė gjithnjė pranė popullit sh
Festė nė SHBA, amerikanėt tė ēmendur pas Balotellit Njė festė pėr 500 tė ftuar. Ditėn e djeshme Milani u ka hapur dyert tifozėve amerikanė, pas pėrfundimit tė stėrvitjes. N
Obama sheh SHBA-Gjermani nė "Air Force One" (FOTO LAJM) Ėshtė njeriu mė i pushtetshėm nė botė. Ėshtė ai qė komandon thuajse gjithēka nga toka, por edhe nga ajri. Nė bordin e tė
Portugalia shumė pranė skualifikimit (VIDEO) Shtetet e Bashkuara tė Amerikės e kanė pėrmbysur epėrsinė e Portugalisė nga pjesa e parė, mirėpo evropianėt arritėn tė b
SHBA-Portugali, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Nė Grupin G, Portugalia luan shansin e fundit ndaj SHBA-ve pėr njė vend nė raundin tjetėr. E gjithė vėmendja kėto ditė k
Iriqtė tė preferuar pėr amerikanėt, tashmė nė modė Ndonėse nė 6 shtete tė SHBA-sė ėshtė e ndaluar tė mbash njė iriq nė shtėpi, ata konsiderohen si moda mė e fundit. Kjo ll
SHBA: Amerikanėt tė kenė kujdes gjatė festės sė Pashkėve nė Kosovė Byroja pėr Siguri Diplomatike e Departmentit Amerikan tė Shtetit, gjatė ditės sė djeshme ka lėshuar njė kumtesė pėrmes s
Filmimi qė frikėson amerikanėt (VIDEO LAJM) Njė video e postuar nė internet shfaq bizonėt, teksa largohen me shpejtėsi nga Parku Nacional Yelloėstone nė SHBA. Kjo
Deputetėt kurs nga amerikanėt pėr ēėshtjet e sigurisė Deputetėt e Komisionit tė Ligjeve do tė trajnohen nga amerikanėt. Portali Albeu mėson se nė mbledhjen e sotme tė Komisio
Amerikanėt kėrkojnė avionin e zhdukur mbi Elbasan Ambasada Amerikane nė Tiranė kėrkon ndihmėn e shqiptarėve pėr gjetjen e avionit. Sigurisht qė nuk bėhet fjalė pėr avioni
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.