999 rezultate për

amerikane

Lajm i madh për shqiptarët, pas BE-së SHBA-të pranojnë Talat Xhaferin si kryetar i Kuvendit Ambasada amerikane e ka dënuar ashpër dhunën ne Kuvendin e Maqedonisë. Nga kjo ambasadë bëjnë me dije se SHBA-të e n
Po afrohet dita e shpalljes së fitueseve të Lotarisë Amerikane, ja disa këshilla Më 2 Maj 2017 do të shpallen fituesit e Lotarisë Amerikane. Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, me anë të një fotomesazhi i
24 orë Luftë e Ftohtë, nga bombarduesit amerikanë në kufi me Rusin tek nëndetëset në Korenë e Jugut Njëzet e katër orë në botën e sotme: mund të ishin vitet pesëdhjetë apo gjashtëdhjetë. Njëzet e katër orë ngjarje nga Lu
Bashkia e Tiranë nis rikualifikimi i bllokut të banimit pranë Ambasadës Amerikane Bashkia e Tiranës vijon investimet në çdo lagje të kryeqytetit. Nis puna për rikualifikimin urban të një tjetër blloku b
“Shi” bombash amerikane, a është kjo dëshmi se po përgatitet lufta e madhe? (VIDEO) Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka vendosur forcat e saja në Korenë e Jugut, në afërsi të kufirit të fqinjit të saj të t
Korea e Veriut sfidon flotën amerikane duke kryer stërvitje ushtarake Koreja e Veriut ka realizuar një stërvitje të madhe ushtarake sot në lindje të vendit, për të shënuar përsëri 85-vjetori
Tensionet, nëndetësja amerikane mbërrin në Korenë e Jugut e mbushur me raketa (VIDEO) Nëndetësja amerikane “USS Michigan” mbërriti në Korenë e Jugut në mesin e tensioneve me Veriun komunist duke bërë që të
"USS Michigan", nëndetësja e frikshme amerikane që kërcënon regjimin e Kim Jong Un (FOTO LAJM) Krahas aeroplanmbajtëses “USS Carl Vinson” dhe anijeve shoqëruese si destrojeri "USS Wayne E. Meyer" dhe kruizerin "USS
Gati për sulm, nëndetësja bërthamore amerikane shkon në Korenë e Jugut (FOTO LAJM) Ndërkohë që Presidenti Donald Trump ka ftuar të gjithë senatin në Shtëpinë e Bardhë për t'i informuar mbi zhvillimet me
SHBA akuzon Rusinë: Po furnizon me armë talibanët Një gjeneral i ushtrisë amerikane ka akuzuar Rusinë se po furnizon me armatim militantët talibanë. Gjenerali John Nic
Të shtënat në SHBA, punonjësi vret shefin dhe më pas veten (VIDEO) Qyteti i Dallasit është zgjuar me të shtëna armësh, si pasojë e të cilave kanë humbur jetën dy persona. Mediat amerik
Koreja e Veriut vazhdon me kërcënimet: Do ta fshijmë nga faqja e dheut Amerikën! Në faqen zyrtare të internetit të Koresë së Veriut sot, Pheniani ka paralajmëruar se do ta fshijë Amerikën nga faqja e d
Super bomba amerikane bëri "Gërdec" në Afganistan (FOTO LAJM) Ushtria amerikanë lëshoi bombën më të fuqishme jo bërthamore që ka në inventarin e saj kundër një baze të ISIS në kufiri
Japonezët i bashkohen SHBA-ve në frontin kundër Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Aeroplanmbajtësja amerikane që po lundron drejt Gadishullit Korean, po shoqërohet tani nga dy destrojerë japonezë. Nj
Basha, thirrje Donald Lu-së: Jo dy standarde, hiqi vizën Ramës Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga “çadra e lirisë” i është drejtuar sërish ambasadorit amerikan në vendin tonë, Dolan
Amerikanët në alarm, a po përgatitet Trump për luftë me Korenë e Veriut? (VIDEO) Një tren i mbushur me tanke dhe pajisje ushtarake është parë duke kaluar në Texas, ndërsa amerikanët janë alarmuar duke
"Gjahtari", SHBA-të prezantojnë lazerin kundër dronëve (FOTO LAJM) Lufta tashmë po bëhet me armë të avancuara dhe sigurisht që në këtë drejtim Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë avangar
Kërcënon ashpër Rusia: Ushtrinë e SHBA-ve e zhdukim me një bombë të vetme elektronike Rusia pretendon se mund të çaktivizojë të gjithë Marinën Amerikane me një goditje të vetme duke përdorur zhurma të fuqis
Punëtorët e bazës ku kryhen testet bërthamore fillojnë volejbollin për t'u tallur me amerikanët (VIDEO) Monitoruesit e veprimeve të Koresë së Veriut kanë vërejtur diçka të çuditshme në vendin ku kryhen teste bërthamore – pun
Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO) "Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së