999 rezultate për

amerikan

Amerikanët urojnë Konjufcën, i kërkojnë Kurtit e Mustafës ta krijojnë menjëherë Qeverinë Ambasada Amerikane në Prishtinë ka mirëpritur konstituimin e Kuvendit të Kosovës dhe zgjedhjen e Glauk Konjufcës, Kryeta
Pritet me entuziazëm, historia prekëse e ambasadores së re të SHBA-së Senati amerikan e ka konfirmuar dhe tashmë Yuri Kim do jetë ambasadorja e re e SHBA në Tiranë. Lajmi për konfirmimin
Profesori amerikan flet për minishengenin: Po dëmton interesat e Kosovës Profesori amerikan, Edward Joseph ka komentuar minishengenin ballkanik të mbajtur ditën e djeshme në Tiranë. Ky takim ka
Media amerikane: Pse duhet të vizitoni Shqipërinë para se të bëhet shumë e frekuentuar (FOTO LAJM) Shqipëria është një nga ato vendet që shumë turistë e harrojnë se ekziston. E vendosur në Europën Jugore, përtej detit n
Ambasada amerikane për SPAK: Nga sot zyrtarë e bosë të krimit nuk janë më të paprekshëm Ambasada amerikane në Tiranë, e ka quajtur një hap të rëdnishëm themelimin e Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsionit dhe
U fut në burgun më famëkeq, jepet dënimi për reperin e famshëm amerikan (FOTO LAJM) Në nëntor të vitit 2018, reperi Tekashi 6ix9ine u fut në burgun më të famshëm të Brooklyn-it, i njohur për mbajtjen pas
Pra, artisti i njohur amerikan qenka i dashuri i ri i Adele! (FOTO LAJM) Në muajin shtator të këtij viti, këngëtarja e famshme Adele i dha fund martesës së saj me ish-bashkëshortin Simon Koneck
Publikohet trailer-i: Aktori shqiptar, pjesë e serialit të famshëm amerikan (VIDEO) Është publikuar trailer-i i ri i serialit super të famshëm amerikan, “The Blacklist”. Këtë vit, supriza e madhe do të
Ambasadori amerikan-Kurtit: Mos u sill si kryeministër i Shqipërisë Veriore Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, në një intervistë të transmetuar në Radio Televizionin Publik të Kosovës,
Gati hetimi për zyrtarët e lartë, Ambasada Amerikane tregon si do funksionojë SPAK (VIDEO) Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot, një video me të cilën tregon se si do të funksionojë SPAK. Krahas vide
"Do t’u ndalojmë hyrjen në SHBA zyrtarëve të korruptuar, nga Shqipëria janë 3 raste" Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara
Ndryshe nga gjithë të tjerët, kështu duken supermarketet amerikane në Kinë (FOTO LAJM) Walmart është marka më e njohur e supermarketeve në SHBA. Jo një, por disa prej pronarëve të Walmart renditen mes 100 më
As amerikanët e as japonezët, këto janë nxënësit më trë zgjuar në botë Studimi tre-vjeçar i OECD i studentëve 15-vjeçar në të gjithë botën zbuloi se katër provincat kineze – Pekin, Shanghai,
Ambasada Amerikane: SHBA-ja është krah Shqipërisë Tërmeti i 26 nëntorit bëri vendet anë e mbarë botës të gjenden në krah të Shqipërisë. Ambasada amerikane thekson se
Prapaskenat e samitit, kryeministri britanik shmang foton me Trump (FOTO LAJM) Kryeministri britanik foli me presidentin amerikan në Londër, dhe mediat britanike "kapën momentin" ku Boris Johnson kis
Ambasada amerikane shpërndan ndihma për të prekurit nga tërmeti Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë informoi sot se po ndihmon familjet e dëmtuara nga termeti. Në njoftim thuhet se “
Melania shtrëngon duart me "armikun" e tij, si reagon Trump (FOTO LAJM) Presidenti amerikan Donald Trump dhe udhëheqësi francez Emmanuel Macron kanë parashtruar pikëpamje të kundërta përpara S
Amerikani dhuron 300 dollar për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Në këto ditë të zymta, shqiptarët janë bërë bashkë për të ndihmuar bashkëkombësit e tyre të cilët kanë mbetur pa një str
Aktorja amerikane rrëzohet dhe pëson tronditje në tru, publikon fotot (FOTO LAJM) Aktorja amerikane, Susan Sarandon, i ka shokuar fansat e saj me publikimin e fotografive, në të cilat shfaqet me fytyrë
Departamenti Amerikan i Shtetit: Jemi krah miqve tanë në Shqipëri Departamenti amerikan i Shtetit, shprehu ngushëllimet e Shteteve të Bashkuara për viktimat e tërmetit në Shqipëri. “Sot