999 rezultate për

amerikan

Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat
Në hedhjen e raketave iraniane kanë marrë pjesë dhe maqedonas Në bazat në “Ain Al Asad” dhe “Erbil” aktualisht gjenden më shumë se dhjetëra qytetarë të Maqedonisë që punojnë për komp
Djemtë amerikanë apo shqiptarë? Lei Kraja rrëfen me kë do preferonte të martohej (VIDEO) Lei Kraja është padyshim një nga prezantueset më të bukura të ekranit dhe ndër më të komentuarat në media. Ajo mori famë
Pse Iraku është kaq i rëndësishëm për SHBA, letra që nuk duhej të ishte dërguar kurrë Parlamenti në Bagdad kërkon tërheqjen e trupave amerikane, por Uashingtoni nuk dëshiron të heqë dorë nga pozicioni i tij
VIDEO/ "Raketat tona....": Trump zbulon pasojat e sulmit të Iranit mbi bazat amerikane Ndërkohë që pritej një gjuhë e ashpër e tij ndaj Iranit, ai tha se nuk do ta lejonin këtë shtet të zhvillonte një progra
Dalin pamjet e dëmeve nga raketat e Iranit në bazën amerikane (FOTO LAJM) Irani sulmoi mbrëmë me një numër të madh raketash dy baza amerikane në Irak duke njoftuar më pas se kishte vrarë 80 usht
SHBA ishte në dijeni për sulmin me raketa, kush e spiunoi Iranin (FOTO LAJM) SHBA-të ishin informuar paraprakisht për sulmin iranian mbi bazat e tyre në Irak. Lajmin e ka bërë të ditur CNN duke cit
“Një vend i vogël dhe djallëzor europian…”: Khamenei sulmon Shqipërinë pas sulmit ndaj bazave amerikane? Në fjalimin e tij pas sulmit me raketa ndaj dy bazave ushtarake amerikane në Irak, lideri suprem i Iranit Ali Khamenei,
Pamje me dron, çfarë ndodhi në funeralin e gjeneralit iranian (FOTO LAJM) Mijëra persona kanë dalë nëpër rrugët e kryeqytetit iranian, Teheran për të përcjellë funeralin e komandantit të vrarë u
Një amerikane alarmon policinë: Jam e pasigurt! Nuk gjen rehat as në hotelin luksoz Një shtetase amerikane ka kaluar nëpërmjet një situate aspak të mirë përgjatë mesit të muajit dhjetor. Gjithçka ka nisur
Pas vrasjes së gjeneralit, Trump shfaqet dorë për dore me Melanian dhe djalin (FOTO LAJM) Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi mbrëmë Irakun se mund të përballet me sanksione të rënda, nëse vendi i ti
Sulm me raketa pranë Ambasadës së SHBA në Irak (VIDEO) Të paktën dy raketa kanë rënë afër ambasadës amerikane në Bagdad, raporton AFP duke iu referuar dëshmitarëve. Mediat
Tensionohet situata: Irani ofron 80 milionë dollarë për kokën e presidentit Donald Trump Autoritetet iraniane kanë vënë një çmim mbi kokën e presidentit amerikan, Donald Trump, gjatë ceremonisë së varrimit të
Eliot Engel: Unë dhe qytetarët amerikanë nuk duam luftë me Iranin Ligjvënësi amerikan Eliot Engel, e ka kritikuar presidentin amerikan Donald Trump lidhur me sulmin në Iran ku edhe vdiq
Çfarë po ndodh?! 2 ​shpërthime pranë ambasadës amerikane në Irak Nga Iraku kanë raportuar hedhje raketash pranë ambasadës amerikane në Bagdad, si dhe tri të tjera te një bazë ushtarake,
U ndoq këmba-këmbës, droni dhe të pathënat e ekzekutimit të "Zotit të Luftës" (FOTO LAJM) Njeriu i dytë më i fuqishëm në Iran pas Ajatollah Khamenei, Qaseem, Soleimani u vra dy ditë më parë nga një dron i SHBA-
DASH thirrje amerikanëve: Largohuni menjëherë nga Iraku! Departamenti Amerikan i Shteti ka bërë thirrje urgjente shtetasve amerikan që janë të vendosur apo gjenden në Irak dhe r
Gjenerali iranian u bë copash nga predha amerikane, e identifikuan vetëm nga unaza Gjenerali i Gardës Revolucionare të Iranit, Qasem Soleimani, u vra nga një sulm amerikan në aeroportin e Bagdadit. Su
E konfirmojnë shkencëtarët amerikanë: Agjërimi është dieta më e mirë për një jetë të gjatë Një jetë e gjatë dhe e shëndetshme vështirë se mund të arrihet pa një dietë të shëndetshme e të balancuar mirë. Sidoq
Roma ndryshon pronësi, e blen "mbreti" i amerikan i makinave Është arritur marrëveshja për sa i përket ndërrimit të pronësisë te Roma, me verdhekuqtë që tani do të kenë një pronar t