999 rezultate për

amerikan

A kërkoi të hiqet taksa 100%? Kurti flet për takimin me Grenell Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se në takimin e sotëm me të deleguarin e presidentit amerikan në
Takimi me Isa Mustafën, çfarë detajesh zbuloi i deleguari i Trumpi-it I deleguari i presidentit amerikan për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka folur para mediave pas takimit me zyr
Ushtria amerikane nxjerr armë të re revolucionare (FOTO LAJM) Amerika ka nxjerrë pamjet e armës më të re. Është gjenerali Dynamics Ordnance and Tactical Systems, i cili ka ndarë një
Takimi me Mustafën, Grenell mbërrin te zyrat e LDK-së I dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, së bashku me ambasadorin amerikan në Prishtinë kanë a
Mbërrin në Tiranë ambasadorja amerikane Yuri Kim Ka mbërritur në Tiranë shefja e re e diplomacisë së Washingtonit Yuri Kim. Yuri Kim ka mbërritur në Shqipëri plot tre
"Më imagjino mbi trupin tënd", reperi amerikan i "çmendur" pas Flaka Krelanit (VIDEO) Flaka Krelani publikoi së fundmi këngën e saj më të re në bashkëpunim me Young Noble, reperin e grupit të 2Pac "Outlawz"
Shkrimi i BILD për lobimin rus të Bashës, reagon Partia Demokratike Gazeta e madhe gjermane i ka dedikuar një artikull të posacëm 675 mijë dollarëve të lobingut Rus për Partinë Demokratike
Shpallja non-grata e dy diplomatëve iranianë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit Shqipëria mori vendimin e shpalljes non-grata të dy ambasadorëve të Iranit në vend duke u rreshtuar kështu krah SHBA-ve.
Avokati i njohur: Çfarë fshihet pas marrëveshjes për Reformën Zgjedhore Në një analizë, avokati i njohur Spartak Ngjela ka ngritur pyetjen që të gjithë kanë në kokë aktualisht. A fshihet d
Trump dhe zv/Kryeministri Liu He i Kinës takohen sot për Marrëveshjen e Tregtisë Presidenti Trump dhe Zëvendës Kryeministri Liu He i Kinës do të takohen sot në Shtëpinë e Bardhë për të nënshkruar fazën
Tjetër sulm me raketa ndaj një baze amerikane në Irak, reagon Shtëpia e Bardhë Një bazë e ushtrisë amerikane në Irak e cila ishte në shënjestër të një sulmi rakete mbrëmë, është gjithashtu vendndodhj
Ambasada Amerikane: Reforma zgjedhore forcon demokracinë Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Ambasada thek
Çfarë po ndodh brenda bazës amerikane që u sulmua nga Irani (FOTO LAJM) Trupat amerikane pastruan dje mbetjet nga baza ushtarake në Irak, e cila u sulmua nga raketat iraniane javën e kaluar.
Kush e spiunoi Iranin sërish? Trupat amerikane u strehuan në bunkerë 2 orë para sulmit Trupat e Shteteve të Bashkuara në bazën ajrore Al-Asad në Irak ishin të vetëdijshëm se një sulm pritej të vinte nga Iran
NASA me raketë gjigante, synim transportimin e amerikanëve në Hënë Faza e parë thelbësore për “mega-raketën” e Nasës, SLS është zhvendosur nga fabrika e saj në New Orleans për teste thelb
Mendohet se kjo është arsyeja pse Irani bombardoi avionin me 176 pasagjerë (FOTO LAJM) Detaje të reja tronditëse janë zbuluar nga rrëzimi i avionit ukrainas, ku humbën jetën 176 persona. DailyMail ka publ
Përflitet për një luftë të tretë botërore, çfarë po ndodh mes Iranit dhe SHBA-ve? Një konflikt i sapondezur mes Iranit dhe SHBA-ve ka shkaktuar panik dhe frikë në të gjithë botën ndërsa është përfolur e
Tmerri 2 minuta pas ngritjes në ajër, avioni u rrëzua nga Irani Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha se ka prova që tregojnë se ishte një raketë iraniane ajo që rrëzoi aeroplanin uk
Vodafone dhe Fondi Shqiptaro-Amerikan mbështesin transformimin e Piramidës Vodafone Albania, Fondacioni Shqiptaro - Amerikan për Zhvillim (AADF) dhe Bashkia Tiranë, nënshkruan sot me datë 09 Jana
Irani rrëzoi me raketa avionin ukrainas, 176 të vdekur Irani gabimisht goditi aeroplanin ukrainas që u rrëzua të Mërkurën pranë Teheranit me 176 persona në bord, kanë raportua