999 rezultate për

amerikan

Prej 24 shkurtit rregulla të reja për emigrantët: Më pak viza dhe leje qendrimi në SHBA Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve
Haradinaj ambasadorit amerikan: SHBA nuk duhet të barazojnë Kosovën me Serbinë ISh-kryeministri Ramush Haradinaj ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin thotë se ka diskutuar p
SHBA-ja mbështet shkëmbimin e territoreve? Reagon me urgjencë diplomati amerikan I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, ka mohuar se ai, dhe qarqet ameri
Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
Ambasada amerikane feston sot 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e 12 vjetorit të shpal
Grenell i fal gjithë meritat: Marrëveshjet u arritën falë direktivave të Presidentit Trump Përmes një reagimi në Tëitter , ambasada amerikane në Berlin, ka thënë se marrëveshje për linjën ajrore, hekurudhore dhe
Sekretari amerikan i Shtetit-Kurtit: Hiq taksën ndaj Serbisë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i ka thënë kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti në një letër se shpreson që p
E BUJSHME/ Interi padit klubin e Beckham, zbulohet arsyea David Beckham po përplaset me Interin për shkak të emrit. Klubi nga Milano ka paditur amerikanët për shkak të ngjashm
Koronavirusi, ndërron jetë shtetasi i parë amerikan Një qytetar amerikan që ndodhej në Wuhan të Kinës ka vdekur nga koronavirusi. Lajmi u njoftua të shtunën nga zyrtarë të
Ambasadori amerikan për sekuestrimin e 1 milion euro pasuri: Hap i madh! Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka vlerësuar pozitivisht vendimin e Gjykatës së Apelit për sekuestrimin e rreth 1 mi
Dhunoi 5 vjeçaren në ambjentet e ambasadës amerikane, arrestohet djali me profesion shofer Një 25-vjeçar është arrestuar pasi dyshohet se ka dhunuar një vajzë pesë-vjeçare në ambientet e ambasadës amerikane në k
PAMJET/ Rama takon Mike Pompeon në Washington D.C (VIDEO) Rama e ka vijuar vizitën zyrtare në SHBA me një takim me Sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo. Si të gjitha t
Ambasadori amerikan reagon pasi Kurti u bë kryeministër Pas votimit të qeverisë së re në krye me Albin Kurtin, ka reaguar ambasadori amerikan në Prishtinë Philip Kosnett. Ko
Anti-KÇK, Ambasada amerikane bën deklaratën e rëndësishme Miratimi i aktit normativ për KÇK, “kap ca t’kapësh”, ka zgjuar dhe interesin e ndërkombëtareve. Ambasada Amerikane
Prokurori amerikan sygjeron dënimin e Saimir Tahirit: Mesazh i mirë për shqiptarët Për prokurorin federal amerikan Gjon Junçaj dënimi i ish-ministrit Tahiri, është një mesazh i mirë për njerëzit. Në n
Tri raketa qëllojnë ambasadën amerikane në Bagdad, ka të plagosur Të paktën tri raketa kanë goditur ambasadën amerikane në kryeqytetin e Irakut, Bagadad. Një raketë ka goditur kafite
Shuhet në aksident ajror ikona e basketbollit Kobe Brayant (VIDEO) Një aksident fatal me helikopterin e tij priva, i ka marrë jetën në mënyrë tragjike në moshën 41-vjeçare ish basketbolli
Profesori amerikan flet për dëbimin e Harun Çelik: Është për të ardhur keq Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut thotë se dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria bie ndesh me parimet e Bashki
Profesori amerikan: Dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria, shkelje e të drejtave të njeriut! Një profesor i Universitetit të Nju Jorkut thotë se dëbimi i qytetarëve turq nga Shqipëria bie ndesh me parimet e Bashki
Alarmuese! Shqiptarët konsumojnë më shumë kokainë sesa britanikët dhe amerikanët Publikimi i videoskandalit të kryetarit të Bulqizës Lefter Alla duke konsumuar kokainë në një ambient të hapur, ka rikth