999 rezultate për

amerikan

Arma më e re e ushtrisë amerikane, lazer që stimulon frikën tek ushtarët armiq Laboratori i armëve jo vdekjeprurëse i Pentagonit ka nxjerrë në pah lazerin që imiton fjalët për të trembur ferrin nga u
Droga e krimi në Shqipëri, Xhafaj dorëzohet e kërkon ndihmën e amerikanëve Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, zhvilloi një takim me zëvendësdrejtorin e DEA, Anthony Williams dhe ekipin e tij të
Shprehjet më të famshme të "amerikanit të parë", Benjamin Franklin Benjamin Franklin ishte autor, botues, teoricien politik, politikan, shkencëtar, muzikant, shpikës, satirist, aktivist c
Thaçi edhe Vuçiç takojnë sot me Ndihmës Sekretarin Amerikan Wess Mitchell Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se sot do të ketë takime me Ndihmësin e Sekretarit Amerikan të Shtetit We
ADN-ja e buburrecave zbulon përse ata jetojnë në vende të ndyra Sekreti i aftësive të bubrrecave që jetojnë në vende të pështira janë zbuluar në AND-në e tyre. Bubrrecat amerikane jan
Artistët amerikanë surprizojnë qytetarët, show në ambientet e Pazarit të Ri Tregtarët dhe qytetarët që blejnë në Pazarin e Ri në kryeqytet janë surprizuar dje nga një grup të rinjsh amerikanë të c
E mrekullueshme ajo që ofron tani Spitali Amerikan, teknologjia Time Lapse siguron shëndetin e bebes tuaj që në embrion Për të gjithë ata që janë duke menduar të bëjnë fertilizimin in Vitro (IVF), shkencëtarët kanë krijuar një avantazh tekn
Amerikani me prejardhje serbe merr komandën e KFOR-it në Bondsteel Roli i KFOR-it mbetet i pandryshueshëm, në ofrimin e një ambienti të sigurt dhe lirisë së lëvizjes. Kështu tha kolone
Nxehen gjakrat, Erdogan dërgon anijet në ujërat e Qipros Turqia duket se do të ndërmarrë një tjetër hap, i cili pritet të tensionojë situatën në Egjeun Lindor ku tani ndodhen nj
Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean Inxhinieri australian Peter McMahon, i cili ka përvojë për çështje të hulumtimit të fatkeqësive, para pak kohësh vërtetu
"Bisha" amerikane arrin në Qipro pas tensioneve me Turqinë (VIDEO) Aeroplanmbajtësja amerikane "Iëo Jima" është ankoruar në portin e Limasolit në Qipro gjatë ditës së sotme, ndërkohë që p
Çfarë parashikon horoskopi për "peshqit", Mamaqi vë në siklet amerikanët Pas deklaratës së Ambasadorit Amerikan në Tiranë, Donald Lu, i cili foli për "peshq të mëdhenj" dhe kërkoi nga autoritet
Trump i kërkon aktores pornografike dëmshpërblim prej 20 milion dollarësh 20 milionë dollarë është shifra që presidenti amerikan, Donald Trump, kërkon si dëmshpërblim nga aktorja e filmave porno
Roli i dy agjentëve amerikanë në operacionin e bandës së trafikimit të njerëzve Ardian Veliu ka dhënë sot detaje të mega-operacionit të koduar "One If – By Land", falë të cilit u shkatërruan 7 grupe k
Nesër gjendje e jashtëzakonshme në ambasadën amerikane në Shkup Pjesëtarët e MPB-së nesër do të mbajnë trajnime të përbashkëta për reagime urgjente me ambasadën amerikane në Shkup.
ish-ambasadori amerikan harron luftën, i jep mend Serbisë që të mos pranojë formimin e ushtrisë Serbia për asnjë çmim nuk duhet të pranojë asnjë favor rreth integrimit në Bashkimin Evropian nëse si kusht është formim
"Përbindëshi" amerikan zbarkon në Greqi pas tensioneve me Turqinë (VIDEO) Flota e Gjashtë Amerikane është tashmë në Egjeun Lindor pas tensioneve mes Turqisë, Greqisë dhe Qipros, ndërkohë që në z
Rrëzohet helikopteri amerikan, 7 ushtarë të vdekur Shtatë ushtarë amerikanë janë konfirmuar të vdekur pas rrëzimit të helikopterit në perëndim të Irakut. Ngjarja, e cil
Teknika më e re për zhdukjen e dhimbjes së shtyllës kurrizore, Spitali Amerikan sjell terapinë miniinvazive Teknika më e re për zhdukjen e dhimbjes së shtyllës kurrizore, Spitali Amerikan sjell terapinë miniinvazive Vuante p
Emri, zyrtari i lartë amerikan viziton Greqinë Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel ka takuar sot zyrtarë të lartë të shtetit grek. N