999 rezultate për

amerika

Japonezët i bashkohen SHBA-ve në frontin kundër Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Aeroplanmbajtësja amerikane që po lundron drejt Gadishullit Korean, po shoqërohet tani nga dy destrojerë japonezë. Nj
Koreja e Veriut i përgjigjet ashpër Amerikës: Do t’a fundosim aeroplanmbajtësen Koreja Veriore i është përgjigjur shumë ashpërsh SHBA duke deklaruar se është e gatshme që t’ia fundosë SHBA-së aeroplan
Basha, thirrje Donald Lu-së: Jo dy standarde, hiqi vizën Ramës Kreu i demokratëve, Lulzim Basha nga “çadra e lirisë” i është drejtuar sërish ambasadorit amerikan në vendin tonë, Dolan
Kreu i OKB-së takohet për herë të parë me Trump në Shtëpinë e Bardhë Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guteres u takua të premten për herë të parë me presidentin amerikan Donald Tr
Nuk arriti të ulej, avioni luftarak amerikan rrëzohet në det Një avion luftarak amerikan F-18 është rrëzuar në një det në jug të Filipineve, gjatë përpjekjeve për t’u ulur në avion
Amerikanët në alarm, a po përgatitet Trump për luftë me Korenë e Veriut? (VIDEO) Një tren i mbushur me tanke dhe pajisje ushtarake është parë duke kaluar në Texas, ndërsa amerikanët janë alarmuar duke
Rusia nis në hapësirë anijen kozmike me një rus dhe amerikan në bord Rusia ka nisur një anije kozmike drejt hapësirës që kishte në bord një astronaut rus dhe një astronaut amerikan nga kozm
"Gjahtari", SHBA-të prezantojnë lazerin kundër dronëve (FOTO LAJM) Lufta tashmë po bëhet me armë të avancuara dhe sigurisht që në këtë drejtim Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë avangar
Kërcënon ashpër Rusia: Ushtrinë e SHBA-ve e zhdukim me një bombë të vetme elektronike Rusia pretendon se mund të çaktivizojë të gjithë Marinën Amerikane me një goditje të vetme duke përdorur zhurma të fuqis
Punëtorët e bazës ku kryhen testet bërthamore fillojnë volejbollin për t'u tallur me amerikanët (VIDEO) Monitoruesit e veprimeve të Koresë së Veriut kanë vërejtur diçka të çuditshme në vendin ku kryhen teste bërthamore – pun
Amerika e Arabia Saudite bëhen bashkë kundër Iranit Shtetet e Bashkuara po premtojnë mbështetje lidhur me përpjekjet e Arabis Saudite kundër aktiviteteve destabilizuese të
Spitali Amerikan 3, tashmë pranë jush! (FOTO LAJM) Tani në Tiranë ne jemi me Spitalin Amerikan 3, investimin më të madh në sistemin shëndetësor në vend dhe me infrastruktu
Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO) "Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake
Lajm shumë i keq për aplikantët e Lotarisë Amerikane, Trump firmos vendimin që prish ëndrrat e shqiptarëve Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar qeverinë të forcojnë mbrojtjen e mallrave am
Hapet Spitali Amerikan 3, i pranishëm edhe Rama (VIDEO) UPDATE - Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në inagurimin e Spitalit Amerikan 3 në Tiranë. Kryeministri në këtë ak
Gjenerali amerikan: Kina po planifikon vrasjen e liderit të Koresë së Veriut Gjenerali në pension Jack Keane ka deklaruar se Kina ka një plan për vrasjen e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un,
Zbardhet dokumenti, Rama do të paguajë 20 mijë USD në muaj kompaninë amerikane Partia Socialiste, ka lidhur një kontratë një vjeçare me studion ligjore amerikane Ballard Partners, me qëllim që studio
PAMJE TE RENDA/ Si i shkriu super bomba amerikane terroristët në Afganistan (VIDEO, +16) Trupa të ISIS pranë dekompozimit, shtëpi të shkatërruara, pemë të thara, kjo është panorama e tmerrshme që la pas shpërt
Vizat amerikane, ambasada ka një lajm të keq për shqiptarët Bizneset e hotelierisë dhe restorantet shpesh përballen me vështirësitë për të gjetur punonjës amerikanë, për këtë arsye
Këmbanat e luftës, Kina dhe Rusia dërgojnë luftanijet kundër flotës amerikane ne Kore Kina dhe Rusia kanë dërguar anije të inteligjencës për të “përgjuar” luftanijen e Donald Trump-it në ujërat e Korësë së
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.