999 rezultate për

amendamenteve

Kur është afati i fundit për dorëzimin e amendamenteve Partitë politike të cilat kanë vërejtje për Propozim-ligjin e prokurorisë publike sot deri në mesditë duhet të dorëzoj
Tension në Kuvend, Xhaferi jep një orë pushim Për shkak të tensionit të krijuar brenda në seancën ku pikë e parë e rendit të ditës ishte edhe ligji i gjuhëve, kreu i
Kuvend, zhbllokimi i ligjit, me marrëveshje politike Rrugëdalja nga bllokimi i punimeve në Parlament, posaçërisht zhbllokimi i miratimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve p
VMRO: Na duhet 5 muaj debat për ligjin e gjuhëve VMRO-DPMNE thotë se grupimi në bazë të neneve i 36 mijë amendamenteve kundër ligjit për gjuhët, mund ta shkurtojë proced
Ligji i gjuhëve bllokohet në përkthimin e amendamenteve të VMRO-së Kuvendi akoma është duke përkthyer mbi 35 mijë amendamentet e VMRO-DPMNE-së për ligjin e gjuhëve. Derisa përkthimi i
Që nga janari, gjuha shqipe zyrtare në Maqedoni Gjuha shqipe në janar të vitit të ardhshëm do të zyrtarizohet në nivel të shtetit. Për këtë është i bidnur kryetari i ko
Ligji për gjuhët, skadon afati për amendamentet Sot në orën 16:30 ka mbaruar afati për dorëzimin e amendamenteve për ligjin për gjuhët. VMRO-DPMNE do të dorëzoj mbi
Ligji për gjuhët, BESA, LSDM, dhe VMRO parashtrojnë amendamente Pas votimit të leximit të parë, ku VMRO-DPMNE-ja votoi kundër, ky propozim ligj më datë 22 nëntor do të jetë në Komision
Miratohen amendamentet kushtetuese për FAK-un (FOTO LAJM) Komisioni për Legjislacion dhe Mandate i Kuvendit i jep dritën jeshile amendamenteve kushtetuese, të cilat i hapin rrugë
Opozita braktis mbledhjen në Komisionin të Ligjeve Heqja nga rendi i ditës i amendamenteve për Kodin Penal ka bërë që opozita të largohet sot nga Komisioni i Ligjeve. Depu
Nëpunësi Civil, Celibashi: Presim konsensusin e opozitës për amendimet Konferenca e Kryetarëve vendosi sot shtyrjen e shqyrtimit të amendamenteve të ligjit për Nëpunësin Civil. Ministri për M
LSDM, 600 amendamente për buxhetin Opozita maqedonase është në përgatitje të 600 amendamenteve për plotësimin dhe ndryshimin e projektbuxhetit për vitin 20
Në 2001, shqiptarët ishin me UÇK-në dhe me "branitellat" Gjatë debatit të sotëm për ligjin për "branitellat", nënkryetarja e parlamentit nga radhët e BDI-së, Suzana Saliu deklar
Fillon shqyrtimi i amendamenteve të BDI-së Ka filluar para pak minutash seanca e Komisionit për Punë dhe Politikë Sociale, ku janë në pritje të shqyrtimit mbi 15 m
BDI në përfundim të 10 mijë amendamenteve kundër "Branitellave" Me qëllim bllokimin e projekt-ligjit tpër "Branitellat" i cilësuar nga partitë shqiptare si selektiv, i njëanshëm dhe nx
Xhafaj: Ja kushtet tona për referendum Referendum për imunitetin, vetëm nëse hidhet si paketë me reformen ne drejtësi, ndalimin e importit te plehrave dhe marr
Reforma, miratohet paketa e amendamenteve Komisioni për reformën zgjedhore gjatë ditës së enjte ka miratuar me konsensus një paketë të dytë amendamentesh në përmb
Mobilizohen deputetët e PE-së që janë kundër pavarësisë së Kosovës Shumica nga 209 amendamentet sa janë paraqitur në Raportin e deputetes Ulrike Lunacek për Kosovën, janë nga deputetë që