999 rezultate për

amendamentet

Debatet për listat e hapura, Gjiknuri letër Bylykbashit dhe Vasilit Bashkëkryetari i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një letër të gjatë drejtues dy përfaqësuesve të op
Gjiknuri konfirmon sërish takim me opozitën, çfarë pritet të miratohet Përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri ka konfirmuar takimin ditën e sotme me përfaqësuesit e Këshillit Politik në
Kryemadhi deklaratë urgjente, dy amendamentet që përmbushin 8 kërkesat e studentëve Në një dalje urgjente për mediet, gjatë mëngjesit të së mërkurës, kryetarja e LSI-së paraqiti dy propozime për amendimin
Mbërriti faza finale, së shpejti Maqedonia ndryshon emrin zyrtarisht Procesi i ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjen e Prespës pas pesë debateve të mbajtura publike që i organiz
Këto janë dy amendamentet që diskutohen sot në Kuvend Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin për dy amendamentet e mbetura për ndryshimet kushtetue
Deputetja ka një thirrje për kolegët opozitarë Deputetja nga koalicioni qeveritar, Julijana Nikollova ju ka bërë thirrje të gjithë deputetëve duke përfshirë dhe ata të
Ligji për median përplas deputetët me fyerje ndaj njeri-tjetrit Deputetët e pozitës dhe opozitës sot kanë debatuar ashpër në vazhdimin e seancës për amendamentet e propozuara për Ligji
VMRO-DPMNE, pengon miratimin e ligjit për mediat Propozim-Ligji për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele në Komisionin për Transport dhe Lidhje është shtyrë sërish.
Projektligj për arsimin e lartë, VMRO-ja dorëzon amendamentet Një sërë vërejtjesh ka radhitur VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë debatit të sotëm në Komisionin për arsim dhe sport, rreth
Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorim
Java vendimtare për ligjin e gjuhëve Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sër
LSDM-ja kërkon dialog për Ligjin e gjuhëve, VMRO-DPMNE e quan jo kushtetues Grupi i deputetëve i LSDM-së i jep shans dialogut në lidhje me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Besojmë se përmes bisedi
Zaev tregon pse nuk u votua ligji për shqipen Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeministri Zoran Zaev tha se nuk ka asgjë të vërtetë në zërat që u përhapën në medi
Partitë kanë kohë një javë të gjejnë zgjidhje për Ligjin për gjuhët Pa marrëveshje politike dhe me prolongimin e tanipërtanishëm zyrtar njëjavor të zgjidhjes për problemin me mbi 35.000 am
Talat Xhaferi cakton seancën për ligjin e gjuhëve Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi ka caktuar për nesër në mesditë vazhdimin e seancës së 32-të në të cilën në rend dite
Zgjidhje e pavarur për mbi 35 mijë amendamente të Ligjit për gjuhët Ende nuk dihet nëse nesër ose gjatë ditëve në vijim në Kuvend do të vijnë në rend dite mbi 35.000 amendamentet e parasht
Ligji i gjuhëve, VMRO nuk i tërheq 35 mijë amendamentet VMRO-DPMNE-ja nuk lëshon pe dhe nuk tërheq 35 mijë amendamentet ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve. Sipas liderit
Xhaferi pret zgjidhje për 35.000 amendamentet e VMRO-DPMNE-së Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi pret që në ditët e ardhshme të gjendet zgjidhje për mbi 35
Andov tregon si të zgjidhet problemi me 35 mijë amendamentet e VMRO-së Kur jemi tek zhbllokimi i Parlamentit, ekspertët kanë propozuar që të shkelet Rregullorja, si dhe nga ana tjetër mos të
Grupet parlamentare sot në takim kordinues me Talat Xhaferin Grupet parlamentare sot do të mblidhen në takim të rregullt koordinues me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferi, për të pë