999 rezultate për

amendamente

Debatet për listat e hapura, Gjiknuri letër Bylykbashit dhe Vasilit Bashkëkryetari i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një letër të gjatë drejtues dy përfaqësuesve të op
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, çfarë pritet të ndodhë të hënën tek Komisioni i Ligjeve Komisioni për Çështjet Ligjore do të mblidhet ditën e hënë në orën 11:00 për të shqyrtuar nismat për shtesa dhe ndryshim
Gjiknuri konfirmon sërish takim me opozitën, çfarë pritet të miratohet Përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri ka konfirmuar takimin ditën e sotme me përfaqësuesit e Këshillit Politik në
Kur është afati i fundit për dorëzimin e amendamenteve Partitë politike të cilat kanë vërejtje për Propozim-ligjin e prokurorisë publike sot deri në mesditë duhet të dorëzoj
Shqipja,VMRO-DPMNE propozon amendamente (VIDEO) VMRO-DPMNE-ja do të propozojë amendamente ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve të cilët para se gjithash do t’i përmbajn
Kryemadhi deklaratë urgjente, dy amendamentet që përmbushin 8 kërkesat e studentëve Në një dalje urgjente për mediet, gjatë mëngjesit të së mërkurës, kryetarja e LSI-së paraqiti dy propozime për amendimin
Mbërriti faza finale, së shpejti Maqedonia ndryshon emrin zyrtarisht Procesi i ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjen e Prespës pas pesë debateve të mbajtura publike që i organiz
Këto janë dy amendamentet që diskutohen sot në Kuvend Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet ta vazhdojë debatin për dy amendamentet e mbetura për ndryshimet kushtetue
A po e rrezikon Marrëveshjen e Prespës Bilall Kasami? Lëvizja Besa me kryetar Bilall Kasamin ka dorëzuar sot në Kuvendin e Maqedonisë katër amendamente kushtetuese që do të d
Deputetja ka një thirrje për kolegët opozitarë Deputetja nga koalicioni qeveritar, Julijana Nikollova ju ka bërë thirrje të gjithë deputetëve duke përfshirë dhe ata të
Ligji për median përplas deputetët me fyerje ndaj njeri-tjetrit Deputetët e pozitës dhe opozitës sot kanë debatuar ashpër në vazhdimin e seancës për amendamentet e propozuara për Ligji
VMRO-DPMNE, pengon miratimin e ligjit për mediat Propozim-Ligji për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele në Komisionin për Transport dhe Lidhje është shtyrë sërish.
Pranohen 10 amendamente të VMRO-DPMNE-së Ministria e Drejtësisë dhe grupi punues i LSDM-së kanë pranuar një pjesë të propozimeve të VMRO-DPMNE-së opozitare lidhu
Projektligj për arsimin e lartë, VMRO-ja dorëzon amendamentet Një sërë vërejtjesh ka radhitur VMRO-DPMNE-ja opozitare gjatë debatit të sotëm në Komisionin për arsim dhe sport, rreth
Tension në Kuvend, Xhaferi jep një orë pushim Për shkak të tensionit të krijuar brenda në seancën ku pikë e parë e rendit të ditës ishte edhe ligji i gjuhëve, kreu i
Ligji për gjuhët, nesër përpjekje e re për votim Vazhdimi i seancës së 32-të në Kuvendin e Maqedonisë, në të cilin në rend dite janë amendamentet për ligjin për përdorim
Java vendimtare për ligjin e gjuhëve Kuvendi sërish pret një javë të pasigurt duke pasur parasysh paralajmërimet jozyrtare se nga mesi i javës do të mund sër
LSDM-ja kërkon dialog për Ligjin e gjuhëve, VMRO-DPMNE e quan jo kushtetues Grupi i deputetëve i LSDM-së i jep shans dialogut në lidhje me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Besojmë se përmes bisedi
Zaev tregon pse nuk u votua ligji për shqipen Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryeministri Zoran Zaev tha se nuk ka asgjë të vërtetë në zërat që u përhapën në medi
Partitë kanë kohë një javë të gjejnë zgjidhje për Ligjin për gjuhët Pa marrëveshje politike dhe me prolongimin e tanipërtanishëm zyrtar njëjavor të zgjidhjes për problemin me mbi 35.000 am