999 rezultate për

ambasadorja

Vetëm një muaj larg, Yuri Kim: Gjykata Kushtetuese duhet të jetë funksionale brenda 2020-ës Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim nuk heq dorë nga thirrja për politikën shqiptare se Gjykata Kushtetuese duhet të
Ambasadorja suedeze: Edi Rama është shumë fashionist! Elsa Hastad është nga ato ambasadore që nuk e ka problem fare të flasë për pasionet e saj. Ashtu sikurse pëlqen vende
Nuk pritej! Yuri Kim i shkon në Kryeministri Ramës Në këto momente, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim gjendet në Kryeministri. Mësohet se ambasadorja po zhvillon një takim m
"2 qillo gjalpë e 1 gjel fshati", plas gallata në rrjet pas kërkesës së Kim ndaj Bushatit Ambasadorja amerikane Yuri Kim së fundmi i ka lënë një koment në faqen e ish-ministrit të jashtëm shqiptar Ditmir Bushat
Ruçi ka dy kërkesa për ambasadoren e Kubës në Tiranë Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadoren e Kubës, Caidad Yaira Cueto Milian, me rastin e fillimit të detyrës
Kim zbulon pse e quan "Luli Basha": Ishte shumë për të qeshur Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, në një intervistë për emisionin “Opinion”, ka folur për zgjed
Yuri Kim përcjell mesazhe të forta për politikën: Pandëshkueshmërisë po i vjen fundi! Ambasadorja Amerikane Yuri Kim tha se koha kur njerëzit e pushtetshëm në Shqipëri kanë funksionuar me pandëshkueshmëri t
Yuri Kim: Ndryshimet zgjedhore zhgënjyese, 5 qershori nuk u shkel Ambasadorja Amerikane Yuri Kim e ka cilësuar zhgënjyes faktin që ndryshimet zgjedhore u miratuan në kuvend pa konsesnus
Ambasadorja Yuri Kim i tërheq "veshin" Ramës dhe Bashës: Jeni pala përgjegjëse Ambasadorja Yuri Kim ka paralajmëruar Bashën dhe Ramën në lidhje me përplasjet e tyre për hapjen e listave. Ajo i kuj
Aida Hajnaj në krye të BKH, Kim uron me fjalën e urtë shqiptare: Gur mbi gur! Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas propozimit nga SPAK të Aida Hajnaj për kryetare të Byrosë Kombëtar
4 korriku i SHBA-ve: Rama, Meta dhe Basha bëhen bashkë Ambasada e SHBA në Shqipëri ditën e djeshme ka organizuar një ceremoni për Festën e Pavarësisë së SHBA-ve, ku kanë marrë
Goditja e bandës narkotike italo-shqiptare, reagon Yuri Kim Ditën sotme në portin e Vlorës është sekuestruar një gomone e cila është përdorur për transpor të narkotikëve mes Shqip
Ambasadorja amerikane takon Ruçin, çfarë po diskutohet Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme po zhvillon një takim me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçin në Kryesi pas op
Yuri Kim ua vë syrin "peshqëve të mëdhenj" në Shqipëri dhe bën paralajmërimin e fortë Ambasadorja Yuri Kim paralajmëron se nuk do të heqë dorë nga Reforma në Drejtësi. Në një intervistë në ‘A2’, ajo i mësho
"Zgjedhorja", ambasadorja e SHBA shkon në zyrën e Metës Sot në orën 11:00, ambasadorja amerikane ka nisur një takim me presidentin Ilir Meta. Fokusi i takimit do të jetë Ref
Faleminderit President! Ambasadorja amerikane riposton deklaratën e Metës Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përshëndetur deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili apeloi palët politike që të për
E tha qartë, mesazhi që ''fshihej'' në çantën e ambasadores gjatë takimit me Ramën (FOTO LAJM) Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e djeshme u takua me kryeministrin Edi Rama për të diskutuar mbi ngjarjet e fundit.
Ambasadorja Kim: SHBA 2 milion dollarë ndihmë për shëndetësinë shqiptare 2 milionë dollarë ndihma financiare ka ofruar SHBA për Shqipërinë në përballimin e pandemisë së covid-19. “Më shumë s
Takimi i Ramës me Yuri Kim, çfarë i kërkoi ambasadorja amerikane kryeministrit Zbardhet takimi i ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim me kryeministrin Edi Rama të zhvilluar sot pas situatës së fundit të
Shfaqet një gjarpër gjigant në parkun e Gërmisë Një gjarpër është parë sot në parkun e Gërmisë, në Prishtinë. Qytetarët kanë dërguar fotografi ku shihet gjarpri i zi