999 rezultate për

ambasadorit

Veseli i bën presion opozitës me fotografinë e Ambasadorit Amerikan Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndërsa kanë fol
Osmani i flet ambasadorit për situatën në vend “Punojmë në mënyrë intensive në përgatitjen e ekipit dhe strukturës për fillimin e negociatave, duke e mbajtur fokusin e
Reagon Haradinaj, nxjerr të plotë fjalën e tij për deklaratën e Delawies Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar sot ndaj shkrimeve në disa mediume, për deklaratën e
Ministri: Zharku është turpi i Kosovës Në konferencën e organizuar nga BIRN dhe INTERNEWS KOSOVA, ky po diskutohet për publikimin e raportit të monitorimit të
Shpendi ia plas para syve ambasadorit britanik të vërtetën për Xhabir Zharkun Kryetari i komunës së Prishtinës, dhe njëherit Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, ka reaguar në deklaratën e ambas
"Nuk e di nëse do e shoh më nënën gjallë", rrëfimi i dhimbshëm i Donald Lu Edhe ambasadori amerikan Donald Lu është bërë pjesë e nismës #ipërkasimnjëritjetrit. “Nisma #ipërkasimnjëritjetrit u
Vulinit i dhemb e vërteta, i vërsulet ambasadorit amerikan Ministri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin sërish ka këmbyer deklarata grindëse me ambasadorin amerikan në Beograd Kyle
Naumovski bojkoton vizitën me Shekerinskën gjatë vizitës së saj në SHBA Unë në Uashington për një moment kam menduar se nuk kemi ambasador atje sepse nuk e kam parë zyrtarisht, as në fillim e
Për shkak të Sheshelit, Kroacia mund të tërheqë ambasadorin nga Beogradi Marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kroacisë janë të krisura tashmë për shkak të përdhosjes së flamurit kroat nga kryeradikali
Akuzat e rënda për korrupsion, Llalla i përgjigjet Donald Lu-së Deklaratat e Donald Lu për korrupsion kundrejt ish-kryeprokurorit Llalla më në fund kanë marrë një përgjigje. Llalla
BDI dhe LSDM heshtin pas provokimeve ruse BDI dhe LSDM heshtin pas provokimeve ruse “Nëse Maqedonia anëtarësohet në NATO, do të bëhet fushëbetejë e luftës midis N
Dy diplomatët rusë shpallen “non grata” në Shqipëri Dy diplomatë rusë janë shpallur non-grata në Shqipëri. Mësohet se ky vendim tashmë i është transmetuar ambasadorit ru
I ofron postin e ambasadorit në Shqipëri, shqiptari i thotë "JO" Trumpit Kandidati republikan për guvernator Peter Lumaj ka refuzuar publikisht Donald Trump. Lumaj ka emigruar drejt SHBA-së
Deputetja e VV-së përmend dy deklarata kundërthënëse të Delawie Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Besa Baftiu, është shfaqur kritike ndaj ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Greg Delwai
Veseli ia konfirmon ambasadorit se është pro Speciales Njëri nga ideatorët për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, kryeparlamentari Kadri Veseli, siç duket, ka ndryshuar njëmend
SHBA kërcënon hapur Haradinajn për Specialen Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë përcjellë alarmin tek autoritetet e Kosovës se mund të vihet në funksion “Plani B
Deklarata prekëse e ambasadorit britanik: E dua shumë këtë vend "Britania e Madhe ishte me Kosovën në kohërat më të vështira. Ne intervenuan, dhe bënë gjënë e duhur që intervenuam, si
Tensionohen raportet Kosovë-SHBA, paralajmërimi i frikshëm i ambasadorit Thikë pas shpine për SHBA-në e të turpshme e ka quajtur numri një i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg De
Limaj tregon si iu ofrua posti i ambasadorit në SHBA dhe arsyet pse nuk e pranoi Fatmir Limaj, zëvendëskryeministri i Kosovës që është shpallur i pafajshëm nga gjykata për “Rastin MTPT”, sa ishte minis
Çfarë po ndodh?! Kryemadhi takim urgjent me Bashën në PD Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ditën e sotme ka zhvilluar një takim në zyrën e demokrati