999 rezultate për

ambasadorin

U tregoi gishtin protestuesve, Basha 'hakmerret' me ambasadorin e OSBE Gjesti jo diplomatik i ambasadorit Bern Bochard ndaj protestuesve të Astirit, ngjalli pak ditë më parë reagimin e fortë
U tregoi gishtin e mesit banorëve të Astirit, nis hetimi për ambasadorin Akoma nuk është harruar skandali me ambasadorin e OSBE-së i cili bëri një gjest të pahijshëm kundër protestuesve në Asti
Kryemadhi takon ambasadorin gjerman: Integrimi në BE i rëndësishëm Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i ka uruar mirëseardhjen ambasadorit të Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, të
Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin edhe për liberalizimin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur në takim të rregullt pune ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian
Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës P
Menduh Thaçi në takim me ambasadorin francez Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kri
Fillojnë përgatitjet për Samitin e Parisit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar gjatë ditës së djeshme ambasadorin francez në Prishtinë Didier Chabe
Haradinaj takohet me ambasadorin francez dhe atë gjerman, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorin francez, Didier Chabert dhe ambasadorin gjerman Chr
Haradinaj zbardh takimin me ambasadorin amerikan, a do të hiqet taksa? Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Rich
Basha pret në zyrë ambasadorin e BE-së, mister tema e takimit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar këtë pasdite në zyrën e tij me ambasadorin e BE-së, Luigi Sore
Lekaj fton në takim ambasadorin e Zvicrës, përpin fjalët Vetëm një ditë pasi që kërkoi largimin e tij nga Kosova, Ministri Pal Lekaj ka pritur në takim ambasadorin e Zvicrës në
Kërkohet shkarkimi i Lekajt pas deklaratës për ambasadorin Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti ka reaguar ndaj kërkesës së ministrit Pal Lekajt për largimin e ambasadorit të Zvicrës
Haradinaj takon sërish ambasadorin amerikan, çfarë u diskutua Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sërish me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Përm
Haradinaj takon ambasadorin amerikan, asnjë fjalë për taksën Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerika, Philip Kosnett.
Ali Ahmeti pret në takimin e lamtumirës ambasadorin amerikan Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka shtruar një drekë lamtumire për ambasadorin amerikan në Maq
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
Me ta edhe Limaj, nis takimi i krerëve të shtetit me ambasadorin amerikan re krerët institucional, kryeministri Ramush Haradinaj, Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli mëngje
Krerët e Kosovës takohen me ambasadorin amerikan Ditën e sotme është parashikuar që në orën 09:00, kryeministri, presidenti dhe kryeparlamentari i Kosovës do të takohen
Askush nuk flet pas takimit me ambasadorin amerikane Liderët kosovar kanë qenë të heshtur përballë interesit të gazetarëve se çfarë u vendos në lidhje me taksën gjatë takimi
Haradinaj dhe Veseli takojnë sot ambasadorin amerikan, pritet vendimi për taksën Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj sot do të zhvillojnë një takim me ambasadorin ameri