Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni
999 rezultate për

ambasadorin

Haradinaj takon sërish ambasadorin amerikan, çfarë u diskutua Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar sërish me ambasadorin e SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett. Përm
Haradinaj takon ambasadorin amerikan, asnjë fjalë për taksën Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot gjatë ditës ka zhvilluar një takim me ambasadorin amerika, Philip Kosnett.
Ali Ahmeti pret në takimin e lamtumirës ambasadorin amerikan Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka shtruar një drekë lamtumire për ambasadorin amerikan në Maq
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
Me ta edhe Limaj, nis takimi i krerëve të shtetit me ambasadorin amerikan re krerët institucional, kryeministri Ramush Haradinaj, Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli mëngje
Krerët e Kosovës takohen me ambasadorin amerikan Ditën e sotme është parashikuar që në orën 09:00, kryeministri, presidenti dhe kryeparlamentari i Kosovës do të takohen
Askush nuk flet pas takimit me ambasadorin amerikane Liderët kosovar kanë qenë të heshtur përballë interesit të gazetarëve se çfarë u vendos në lidhje me taksën gjatë takimi
Haradinaj dhe Veseli takojnë sot ambasadorin amerikan, pritet vendimi për taksën Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli dhe kryeministri, Ramush Haradinaj sot do të zhvillojnë një takim me ambasadorin ameri
Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje për shkak të Serbisë Kroacia shkarkon ambasadorin në Bosnje e Hercegovinë, shkak bëhet Serbia. Ministria i Punëve të Jashtme e Republikës
Do kryenin sulme terroriste, Irani reagon ashpër për debimin e dy zyrtarëve nga Shqipëria Disa ditë më parë Shqipëria, ka dëbuar ambasadorin e Iranit së bashku me drejtorin e shërbimeve inteligjentë të ambasadë
Dëbimi i ambasadorit nga Shqipëria, reagon Kryeministri i Izraelit Vendimi i Ramës për të dëbuar ambasadorin iranian nga Shqipëria është përshëndetur nga Kryeministri i Izraelit, Benjamin
Shqipëria dëbon ambasadorin e Iranit, reagon këshilltari i Trump (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama dëbon nga Shqipëria ambasadorin e Iranit në Tiranë Gholamhossein Mohammadnia Lajmi është bërë i
Ali Ahmeti takohet me ambasadorin e BE-së Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka pritur sot në takim pune ambasadorin e Bashkimit Evropi
Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
Vulinit i djeg e vërteta për Kosovën, sulmon ambasadorin amerikan Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e dënoi deklaratën e ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott, i ci
Kurti falënderon ambasadorin gjerman për qëndrimin kundër korrigjimit të kufijve Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka takuar ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Ai i ka shp
Vuçiç: S'ka marrëveshje nëse nuk fitojmë Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sot herët në mëngjes është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Beograd
Dy ambasadorë amerikanë i shkojnë Thaçit në zyrë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim ambasadorin amerikan në Kosovë Greg Delawie dhe Kyle Scot
Veseli takohet me Delawien Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara t
Delawie takim suprizë me Hashim Thaçin Presidenti Thaçi e ka nisur ditën me ambasadorin amerikan, Greg Delawie. Ambasadori Delawie, sot me mëngjes është par