999 rezultate për

ambasadori

Përplasje e fortë, Mali i Zi shpall non grata ambasadorin serb Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozovic është shpallur person “non grata”, ndërsa autoritetet vendase kanë kërk
Përshëndetje me grusht dhe me maska në fytyrë, Meta takon ambasadorin e ri të OSBE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot ambasadorin e ri të OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco. Met
Kush është diplomati italian në postin e ambasadorit të OSBE në Tiranë Ndërkohë që zgjedhjet e 25 prillit janë vetëm disa muaj larg është prezantuar kryetari i ri Prezencës së OSBE-së në Shqi
Gruaja e ambasadorit shqiptar rrëfen historinë familjare: Serbët më ngacmuan vajzën Dolores Koçi, gruaja e ish-ambasadorit shqiptar Spiro Koçi, në Austri dhe Serbi gjatë viteve 2010-2015, ka rrëfyer se am
Nuk lejohet të hyjë në stadium ambasadori i Kosovës në Shkup Gjergj Dedaj, ambasadori i Kosovës në Maqedoninë e Veriut, ka thënë se ndeshja mes kombëtareve të dy shteteve që pritet
Ambasadorët "zbarkojnë" në zyrën e Bashës, çfarë pritet të diskutohet Zv. ambasadorja amerikane Moses Ones, ambasadori i BE-së Luigi Soreca si dhe ambasadori gjerman Dunkan Norman do të zhvi
Ambasadori në Athinë trondit grekët: Ali Pasha u përpoq të krijojë shtetin e pavarur të Epirit Ambasadori gjerman në Greqi postoi në rrjetet e tij sociale një status dedikuar Ali Pashë Tepelenës, duke ngjallur reagi
Çfarë po ndodh? Ndërkombëtarët i shkojnë Bashës në zyrë Një takim i papritur dhe i pa lajëmruar po ndodh tek selia blu. Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së,
Tre ambasadorë "zbarkojnë" në zyrën e Bashës Ambasadorja amerikane Yuri Kim, , ambasadori i BE-së Luigi Soreca si dhe ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman d
Hoti pret në takimin e fundit ambasadorin gjerman Heldt Kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti, e ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin gjerman, Christian Heldt, i cili ësh
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj
Ambasadori gjerman: Topi i negociatave vazhdon ende në fushën e palës shqiptare DW: Z. Ambasador, Gjermania ka nisur në fillim të këtij muaji Presidencën gjashtë mujore të Këshillit të Bashkimit Europ
Ambasadori amerikan në Beograd: Kosovës dhe Serbisë po i ofrohet një shans Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka thënë se SHBA’ja po ua ofron një shans Kosovës dhe Serbisë për të hapur
Ish-ambasadori reagon ashpër ndaj vendimit për dasmat: A je në vete qeveri Ish-ambasadori i Kosovës në Suedi, Lulzim Peci, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për lejimin e organizimit
Reforma Zgjedhore, sot afati i fundit i lënë nga ambasadorët yurikimThuajse 9 orë bisedime në rezidencën e ambasadores amerikane Yuri Kim, në praninë e saj dhe të ambasadorëve të Ba
Dalin pamjet: Sami Hoxha flet me një ambasador për trafikimin e njerëzve (VIDEO) Një video e publikuar në Top Story tregon se një ambasador në një shtet të lindjes së mesme i kishte bërë Sami Hoxhës pa
Anketë e UNDP: Vjosa Osmani me rejting 72.4%, Albin Kurti 65 %, Hashim Thaçi 19% United Nation Development, program i Kombeve të Bashkuara për të ndihmuar vendet e varfra dhe vendet në zhvillim, ka zhv
Grenell do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit brenda disa javësh Richard Grenelli do të tërhiqet nga pozita e ambasadorit amerikan në Gjermani brenda disa javësh, raportojnë të dielen m
Grenell gati të japë dorëheqje nga posti i rëndësishëm Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Richard Grenell po planifikon që të dorëhiqet nga kjo pozitë në javët e
Osmani takon ambasadorin Kosnett, pikat ku po mbahet diskutimi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar