999 rezultate për

ambasadoreve

1 orë "kokë më kokë", përfundon takimi i Bashës me ambasadorët Pas 1 ore diskutime, ka përfunduar takimi mes kryedemokratit Basha dhe ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe.
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit nuk mund të barazojë viktimën me kriminelin Pas aktakuzës nga Prokuroria e Specializuar ndaj presidentitHashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, ka reagu
Nuk i pyeti askush, opozita në Kuvend letër ambasadorëve: Nuk e votojmë reformën! Deputetët e opozitës së re nuk do t'a votojnë Reformën e re Zgjedhore, për shkak se janë të ofenduar se janë përjashtuar
Një orë "kokë më kokë", përfundon takimi ambasadorëve në selinë blu me Bashën Në këto momente ka përfunduar takimi mes ambasadorëve të SHBA-së, BE-së dhe Britanisë së Madhe me kryetarin e Partisë De
Ylli Manjani nuk përmbahet ndaj ambasadorëve: Hanë e dhj*sin si ne Sipas ish-ministrit Manjani, ambasadorët ne vendin tonë shihen nga populli si neutral por sipas tij edhe ata janë të gab
Përfundon takimi, Basha zbulon çfarë u kërkoi ambasadorëve Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një prononcim për mediat zbuloi çfarë ka diskutuar me ambasadorët e vendeve
Konjufca shkarkon Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorë të tjerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga sh
Ja emrat e ambasadorëve shqiptarë në Maqedoni Agjencia e Lajmeve Zhurnal meson se Qeveria në seancën e ditës së sotme në rend të ditës ka edhe emërimin e ambasadorëve
Meta tregon prapaskenat: Donald Lu më kërkonte falje, justifikohej se... Meta ka folur në lidhje me qëndrimin e tij ndaj ambasadorëve që vijnë në Shqipëri, marrë shkas dhe nga fakti që pasditen
Meta në lëvizje, kërkon takim urgjent edhe me Këshillin e ambasadorëve Presidenti Ilir Meta ka nisur të bëjë lëvizje të mëdha me qëllim për zbutjen e krizës politike që ka kapluar vendin.
Borchard nxorri gishtin e mesit, reagon Këshilli i Ambasadorëve: Do merren masa displinore përkatëse Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dëshiron të sjellë në vëmendjen e opinionit publik Shqiptar dhe trupit Diplomatik në T
Negociatat: Franca kundër, dështon takimi i ambasadorëve të BE-së Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të a
Meta: Do nxjerr ushtrinë në rrugë në 30 qershor, Rama s'bën dot zgjedhje Pasi i takoi paraditen e sotme në pallatin e Brigadave dhe diskutuan për më shumë se dy orë lidhur me krizën politike dh
Reagon Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë: Nuk është koha për eufori Një ditë pas bërjes publike të raportit pozitiv për hapjen e negociatave, ka reaguar dhe Këshilli i Ambasadorëve Shqipta
"Ndërhyni për krizën", Këshilli i Ambasadorëve shqiptarë apel Merkel Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë përmes një letre të hapur i drejtohen Kancelares Merkel dhe Presidentit Macron në pran
Një ekselent është thjesht një student: Diplomatët reagojnë ndaj Cakajt Ppër Këshillin e Ambasadorëve, një student ekselent është thjesht një student dhe ai nuk ka përvojën e duhur në diplomac
Kosova hap ambasadë në këtë shtet Siç ka njoftuar ministria e Punëve të Jashtme, Kosova do të vendosë marrëdhënie diplomatike me Kolumbinë duke i shkëmbye
Ceka: Në Ministrinë e Jashtme ka rrjet spiunazhi për gratë e ambasadorëve Ish-ambasadori, Neritan Ceka Dade ka bërë deklaratën e fortë në lidhje me diplomacinë shqiptare. Ceka u shpreh në emi
Haradinaj ambasadorëve kosovarë: Turp të keni Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë sot se dialogu nuk ka alternativë dhe se Kosova e Serbia duhet të arr
Thaçi dhe Pacolli përplasen për pushtet Shumicës prej ambasadorëve të Kosovës u ka skaduar mandati dhe një reformim në shërbimin diplomatik po pritet të përmbyl