999 rezultate për

ambasadoret

BE shtyn bisedimet me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut Ambasadorët e BE nuk kanë rënë dakord për fillimin e bisedimeve të BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në dhjetor,
​Selmanaj takim virtual me ambasadorët e BE-së, sjell në vëmendje çështjen e vizave Zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj sot ka zhvilluar një takim virtual me shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasador
Pas takimit me ambasadorët, Opozita e Bashkuar merr vendimin për Këshillin Politik Opozita e Bashkuar ka bërë kërkesë që të mbledhë Këshillin Politik ditën e nesërme në orën 10:00 pasi kryetari i PD, Lul
1 orë "kokë më kokë", përfundon takimi i Bashës me ambasadorët Pas 1 ore diskutime, ka përfunduar takimi mes kryedemokratit Basha dhe ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe.
Ambasadorët "zbarkojnë" në zyrën e Bashës, çfarë pritet të diskutohet Zv. ambasadorja amerikane Moses Ones, ambasadori i BE-së Luigi Soreca si dhe ambasadori gjerman Dunkan Norman do të zhvi
Zbardhet takimi, çfarë diskutuan tre ambasadorët me Bashën Ditën e sotme, tre ambasadorë i BE-së, SHBA dhe Britanisë së Madhe u takuan me përfaqësuesit e opozitës së bashkuar i zh
Reforma Zgjedhore, sot afati i fundit i lënë nga ambasadorët yurikimThuajse 9 orë bisedime në rezidencën e ambasadores amerikane Yuri Kim, në praninë e saj dhe të ambasadorëve të Ba
Ambasadorët të prerë: Partitë të heqin dorë nga kërkesat që shkojnë kundër rekomandimeve OSBE/ODIHR Pas 9 orësh takim e negociata mes anëtarëve të këshillit politik për ndryshimet e reformës zgjedhore dhe ambasadorëve të
Ambasadorët nuk dorëzohen, takojnë sërish përfaqësuesit e Këshillit Politik Ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, BE-së dhe Britanisë së Madhe nuk dorëzohen dhe insistojnë që palët politike në vend
Ylli Manjani nuk përmbahet ndaj ambasadorëve: Hanë e dhj*sin si ne Sipas ish-ministrit Manjani, ambasadorët ne vendin tonë shihen nga populli si neutral por sipas tij edhe ata janë të gab
Përfundon takimi i Metës me ambasadorët e BE-së, çfarë u fol Ka përfunduar takimi i Presidentit Ilir Meta me ambasadorët e BE, dhe mësohet se pika e diskutimit është Reforma Zgjedho
Rama zbulon pse u takua me ambasadorët gjatë protestës së Aleancës për Teatrin Pak minuta më parë ka përfunduar vizita e ambasadorëve të vendeve kryesore të akredituar në Tiranë në selinë e qeverisë
Basha takim me aleatët dhe ambasadorët në selinë e PD-së Ditën e djeshme, protestuesit u ngritën për të treguar qëndrimet e tyre kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ndërsa ditën
Çfarë po kurdiset para protestës? Meta pret tek Pallati i Brigadave ambasadorët e BE-së Në këto momente pritet nisja zyrtare e protestës së Aleancës për Teatrin. Pak momente para nisjes së protestës, Ilir
Ministri Vitia ka komunikuar me video me homologun e tij nga Serbia, ambasadorët amerikanë tregojnë detaje (VIDEO) Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben vitia, ka komunikuar me anë të videos me homologun e tij nga Serbia, Zlatibor L
Thaçi i përmend Kurtit ambasadorët: I kam njoftuar për kërkesën ndaj LVV Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me ambasadorët e QUINT’it, ka shkruar se ata sot i njoftoi për kërkesën që ia ka bër
Reforma zgjedhore shtyhet për në prill? Gjiknuri dhe përfaqësuesit mbledhje me ambasadorët Gjiknuri dhe tre përfaqësuesite tjerë të Reformës Zgjedhore janë aktualisht duke zhvilluar një takim me disa prej ambasa
Tubimi i dy marsit, Meta thërret në zyrë ambasadorët Presidenti i vendit Ilir Meta po zhvillon ditën e sotme disa takime me ambasadorët e Spanjës, Hollandës dhe Suedisë, në
Meta habit me deklaratën për ambasadorët: Na u puthën në buzë Presidenti Meta sulmoi mbrëmjen e sonte në emisionin "5 Pyetjet nga Babaramo" ish-ambasadorët e SHBA dhe BE-së që kanë q
Ambasadorët e QUINT-it shkojnë për takim të VV e LDK Ambasadorët e vendeve të QUINT-it, janë parë të kenë shkuar drejt ambienteve të Kuvendit të Kosovës. Palët ndërkombët