999 rezultate për

ambasadoren

Vrau me eskortë katër persona, Turqia largon ambasadoren nga Kosova Turqia ka ndryshuar Ambasadoren në Prishtinë, Kivilcim Kilic. Sipas një urdhëri nga presidenti turk Erdogan janë bërë nd
Familjarët e viktimave: Shteti më shumë u mërzit për ambasadoren turke sesa për 4 shqiptarët Familjarët e katër viktimave të cilët vdiqën në aksidentin e të premtes në magjistralen Prishtinë-Gjilan janë të bindur
Sot ndizen qirinj për nder të viktimave që humbën jetën në aksident me ambasadoren turke Ndizen qirinj për viktimat në trafik, 6 persona humbin jetën vetëm në dy ditët e fundit Për nder të Ditës Botërore për P
Pas aksidentit ambasada turke jep detaje për ambasadoren Gjendja e ambasadores turke, Kivilcim Kiliç, është stabile pas aksidentit ku u përfshi eskorta e saj në fshatin Slivovë
Ministria e Jashtme e Shqipërisë thërret ambasadoren e Greqisë për vrasjen e Katsifas Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka thirrur ambasadoren e Greqisë që ndodhet në vendin tonë, Eleni Surani. Ajo është
Vrasja e terroristit grek, Ministria e Jashtme helene thërret me urgjencë ambasadoren shqiptare Greqia vijon të mbaj qëndrim të ashpër për vrasjen e terroristit grek nga RENEA ditën e djeshme. Sipas asaj që shkru
Lladrovci bën edhe këtë: kërkon falje Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka kërkuar falje ndaj asamblistëve për hyrjen pa paralajmërim në seancë
Serbia shprehet e hapur të ndihmojë Maqedoninë në integrimin europian Ministrja serbe për eurointegrime, Jadrana Joksimoviq ka realizuar një takim me ambasadoren e Maqedonisë në Beograd, Ver
Detajet, çfarë bisedoi Marku me ambasadoren e Gjermanisë Prokurori i Përgjithshëm, Arta Marku ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadoren e Gjermanisë, Susanne Schütz.
Kryetari Taravari pret ambasadoren e Turqisë në Shkup Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, priti dje në kabinetin e tij ambasadoren e Republikës së Turqisë në Sh
Inva Mula ftoi ambasadoren shqiptare në shfaqje, por ajo i tha se nuk kishte kohë Sopranoja me famë botërore, Inva Mula ka rrëfyer nje ngjarje te pazakonte qe i ka ndodhur me nje ambasadoret tona ne bot
Brnabiç takohet me ambasadoren maqedonase Vera Jovanovska Tipko Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç sot zhvilloi takim pune me ambasadoren maqedonase në Beograd, Vera Jovanovska-Tipko
Bërnabiç do të realizojë takim me ambasadoren e Maqedonisë në Beograd Kryeministrja serbe Ana Bërnabiç sot do ta presë ambasadoren e Maqedonisë në Beograd, Vera Jovanovska Tipko, njoftoi qev
Presidenti Meta fton në takim Ambasadoren kroate në Tiranë, pas vendimit për Morinën Presidenti Ilir Meta ka thirrur në takim ambasadoren kroate në Tiranë Sanja Bujas-Juraga. Takimi ka lidhje me çështje
Ish-ministri thumbon për vizat ambasadoren shqiptare në Holandë Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, përmes një statusi në “Facebook”, ka reaguar në lidhje me çështjen e kthimit të
Vuçiç nesër takohet me ambasadoren e Maqedonisë në Beograd Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nesër do te presë ambasadoren e Maqedonisë në Beograd, Vera Jovanovska Tipko. Takimi
Bekteshi falënderon ambasadoren Tejada për mbështetjen që i bën Zvicra Maqedonisë Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, realizoi takim pune me ambasadoren e Zvicrës në Shkup, Sybille Suter Tejada.
Osmani, takim me ambasadoren e parë të Japonisë në Maqedoni Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Republikës së Maqedonisë, Bujar Osmani të hënën realizoi takim me ambasador
Kreu i KQZ takon Vlahutin, në fokus zgjedhjet e 25 qershorit Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe zëvendëskryetari, Denar Biba pritën në një takim Ambasado
Kryeministri Zaev takohet me ambasadoren japoneze, Keiko Haneda Qeverinë e Republikës së Maqedonisë sot është realizuar takim mes kryeministrit Zoran Zaev dhe ambasadores së re reziden