999 rezultate për

ambasador

Kryemadhi takon ambasadorin gjerman: Integrimi në BE i rëndësishëm Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, i ka uruar mirëseardhjen ambasadorit të Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf, të
Ambasadori shqiptar në Paris reagon për ngatërresën e francezëve me himnin tonë Ngjarja me himnin e gabuar në fillim të ndeshjes Francë-Shqipëri ka bërë xhiron e botës dhe shumëkush ka komentuar këtë
Diplomatë, politikanë e artistë ishin aty, po Basha pse mungoi në 15 vjetorin e LSI-së? (FOTO LAJM) Lëvizja Socialiste për Integrim ditën e djeshme ka zhvilluar një ceremoni zyrtare me rastin e 15 vjetorit të themelimit
Ambasadori austriak i bindur: Kriza politike do zgjidhet shpejt Ambasadori i Austrisë në Shqipëri, Johan Sattler në ceremoninë e lamtumirës, ku i pranishëm ishte edhe kryeministri Rama
Ambasadori gjerman përshëndet në shqip (VIDEO) Letrat e tij kredenciale sapo janë pranuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe Peter Zingraf do të jetë ambasadori
Mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë, kush është Peter Zingraf? Peter Zingraf mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë. Po kush është Zingraf? Ambasadori i ri gjerman ka stu
Ambasadorja e re e SHBA në Tiranë merr porositë e fundit Yuri Kim është emëruar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump, si ambasadore pas largimit nga Shqipëria të Doland Lu.
Dorëhiqet ambasadori amerikan në Rusi Ambasadori amerikan në Rusi Jon Huntsman Jr. i paraqiti Presidentit Donald Trump dorëheqjen, duke sinjalizuar përfundimi
Ambasadori i ri i Rusisë në Beograd kërcënon Kosovën Njëjtë sikurse Serbia, edhe Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organiz
Ambasadori Kosnett: Prapa Evropës është Kosova me ekonomi Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka marrë pjesë në festën e organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Prish
Letra e Presidentit, ambasadorët e OSBE marrin vendim për Shqipërinë Tirana do të presë në fund të muajit tetor Konferencën Mesdhetare të OSBE-së, me 57 vendet anëtare dhe me pjesëmarrjen e
Përgjigjet ambasadorja franceze: A do "digjet" Shqipëria si Notre Dame Ambasadorja franceze Christine Vasak ka folur nga Korça për situatën politike në vend. Ajo u shpreh se kriza politike
Kryemadhi takon ambasadoren gjermane dhe i jep lamtumirën Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë Susanne S
Paralajmërim i fortë i Metës: Do hap të gjitha letrat për disa ambasadorë në Tiranë Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Tempora” ka paralajmëruar hapur se do të hapë sipas tij të
Ambasadori gjerman: Kosova të mos vonohet për qeverinë e re Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se është e rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë qeveri funks
Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin edhe për liberalizimin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur në takim të rregullt pune ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës P
"Trump-i, shumë budalla dhe i trashë!" Ikën ambasadori që shkaktoi krizë SHBA-Angli Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamu
Trump "i paaftë": Zbulohen skandalet e kabllogramave të SHBA-së me Britaninë (FOTO LAJM) « I papërshtatshëm », « jo stabël », « inkopetent »… në një seri kabllogramesh që kanë rrjedhur të publikuara në 7 korri