999 rezultate për

ambasades

Mbyllet ambasada shqiptare në Itali Ambasada Shqiptare në Itali ka njoftuar se ditën e enjte do të mbyllet zyra konsullore në Romë për shkak të një identifi
U dënua me 15 vite burg për vrasje, Konjari letër ministrisë së Drejtësisë dhe Ambasadës Franceze Domart Konjari, i cili një ditë më parë u dënua me 15 vite burg i ka dërguar një letër ambasadës franceze në Shqipëri, M
Reagimi i çuditshëm i Vuçiç kur Trump përmend zhvendosjen e ambasadës serbe në Jerusalem (VIDEO) Reagimi i çuditshëm i Vuçiç kur Trump përmend zhvendosjen e ambasadës serbe në Jerusalem Një video e presidentit serb
Pas Ambasadës, reagon Yuri Kim: Mbështesim fuqimisht SPAK Menjëherë pas reagimit nga Ambasada Amerikane në Tiranë në mbështetje të SPAK për të kryer detyrën si duhet, ka reaguar
Furtuna në ambasadën shqiptare në Greqi, Balla i del në mbrojtje Cakajt Taulant Balla e ka përshëndetur vendimin e djeshëm të ministrit në detyrë të jashtëm Gent Cakaj për shkrirjen e ambasadë
"Demagog dhe sharlatan", sekretet e librit për Enverin që iu nis ambasadës Publikon disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Jashtme në Tiranë me siglën “Tepër sekr
Alarm i rremë, çfarë u gjet brenda çantës së dyshimtë pranë ambasadës ruse Dyshimet për cantën pranë ambasadës ruse kanë qenë të rreme. Kjo pasi brenda çantës kishte vetëm rroba trupi, të cil
Çantë e dyshimtë pranë ambasadës ruse Një çantë e dyshimtë ka shkaktuar panik në zonën pranë ambasadës ruse në Tiranë sipas informacioneve paraprake, puno
Uli pantallonat dhe i tregoi plagët Ramës, Alfred Lela takon zyrtarët amerikanë Gazetari Alfred Lela, që uli pantallonat mbrëmë në “Real Story”, për t’i treguar kryeministrit Rama shenjat e dhunës së
Kamikazi hedh veten në erë pranë ambasadës amerikane (FOTO LAJM) Një person hodhi veten në erë para ambasadës amerikane në kryeqytetin e Tunizisë, Tunis, njoftojnë mediat lokale. Rap
"CIA premtoi 3 milion dollar për të helmuar Enverin", si u servir dosja sekrete në Tiranë A është e vërtetë se Mehmeti Shehu kishte kërkuar 3 milionë dollarë për të vrarë Enver Hoxhën, ose më saktë për të helmu
"Peshk i madh", çfarë kërkoi Çekaj për seancën e sotme Wshtë shtyrë sërish Gjyqi për Arbër Çekajn. Në këtë seancë pritej të lexohej mbrojtja e të pendehurve por avokatët ka
E trishtë! Qindra të rinj shqiptarë në radhë para Ambasadës Gjermane Të rinjtë shiptarë cdo ditë e më shumë po kërkojnë të ikin larg Shqipërisë për një të ardhme më të mirë. Sot para Am
Dhunoi 5 vjeçaren në ambjentet e ambasadës amerikane, arrestohet djali me profesion shofer Një 25-vjeçar është arrestuar pasi dyshohet se ka dhunuar një vajzë pesë-vjeçare në ambientet e ambasadës amerikane në k
"Peshku i madh", Arbër Çekaj kërkon përfaqësues të ambasadës së SHBA në gjyq Është shtyrë sërish vendimi për biznesmenin Arbër Çekaj ndërsa mësohet se kjo u bë për shkak se në seancë nuk morën pjes
Shtyhet seanca për Selami Shimshek, përfaqësuesi i ambasadës turke në gjykatë Sot zhvillohet seanca ne Gjykatën penale të Tiranës, për Selami Shimshek miku i Harun Celik, të dy të kapur me vizë të
Sulm me raketa pranë Ambasadës së SHBA në Irak (VIDEO) Të paktën dy raketa kanë rënë afër ambasadës amerikane në Bagdad, raporton AFP duke iu referuar dëshmitarëve. Mediat
"Kush ia mbylli gojën Ramës", LSI reagon për sulmin ndaj ambasadës së Malit të Zi Ka shkaktuar shumë reaghttp://www.albeu.com/dokumenta/foto/ambasadoret-498x360.jpgime sulmi ndaj ambasadës së Malit të Z
Çfarë po ndodh?! 2 ​shpërthime pranë ambasadës amerikane në Irak Nga Iraku kanë raportuar hedhje raketash pranë ambasadës amerikane në Bagdad, si dhe tri të tjera te një bazë ushtarake,
Gent Cakaj reagon për sulmin ndaj ambasadës malazeze: I papranueshëm! Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi në Beograd, është dënuar edhe nga Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme