999 rezultate për

ambasaden

Pamjet kur Assagne stërvitet në Ambasadën e Ekuadorit (VIDEO) Sjellja e egër e Juliann Assange gjatë qëndrimit të tij në ambasadën ekuadoriane u kap në kamera dhe është dokumentuar n
Assange rrezikon torturat nëse ekstradohet në SHBA Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, mund të rrezikojë torturën, nëse ai do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara, th
Aktakuzë për Assange, rrezikon 12 muaj burg Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, u shpall fajtor në gjykatën e Westminster për shkelje të kushteve për kaucion.
Dhjetra policë grekë rrethojnë ambasadën shqiptare në Athinë Një numër i madh policësh rrethuan ambasadën e Shqipërisë në Athinë duke krijuar përshtypjen se aty po ndodhte diçka e p
UÇK shfaqet në ambasadën e Serbisë në Vienë (FOTO LAJM) Persona të panjohur (sipas të gjitha gjasave me prejardhje shqiptare) kanë shkruar në natën e mbrëmshme në fasadën e amb
Njihuni me Bred, qeni i veçantë që punon në ambasadën amerikane (FOTO LAJM) Brad, qeni i terapisë është në detyrë në Kosovë këtë muaj. Punonjësi i Ambasadës Brad ka përvojë të gjerë duke punuar me
Skandali me tenderin e Unazës së re, Gjiknuri shkon në Ambasadën Amerikane Burime zyrtare pranë Ambasadës Amerikane kanë thënë se të premten ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri ka qenë në
Skandali me Unazën, pse u thirr ministri Gjiknuri në Ambasadën e SHBA-së “Ministri i Transportit Damian Gjiknuri ka qenë këtë të premte në Ambasadën Amerikane”. Kështu ka deklaruar gazetari Lor
Grekët nuk ndalen pas vrasjes, terrorizojnë ambasadën shqiptare në Athinë Paraditen e sotme në ambasadën shqiptare në Athinë ka pasur një telefonatë për bombë. Telefonata ka qenë vetëm 7 sekond
Gjenden eshtra në ambasadën e Vatikanit, zgjidhet misteri 35 vjeçar? Mbetjet njerëzore të gjetura në një pronë të Vatikanit në Romë mund të jenë çelësi i zgjidhjes së një misteri 35-vjeçar
Palestina, në dyert e ICJ-së për Ambasadën e SHBA në Jeruzalem Palestinezët pretendojnë ngritjen e një padie në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë (ICJ) kundër zhvendosjes së Ambasa
Amerikanët habiten nga taktika për joshje e Thaçit ndaj Donald Trumpit Presidenti Hashim Thaçi po tenton ta fitojë simpatinë e Donald Trump përmes deklaratave se do të hapte ambasadën e Kosov
Paraguai largon ambasadën nga Jerusalemi në Tel Aviv, Izraeli reagon ashpër Paraguai ka vendosur të rikthejë ambasadën e saj në Izrael në Tel Aviv, pasi qeveria e mëparshme e vendit e zhvendosi a
Assange në rrezik, mund ta lërë shpejt Ambasadën e Ekuadorit Julian Assange është më shumë se 6 vjet në azil në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Ky strehim 6-vjeçar është në rrezik,
Paraguaj hap ambasadën e vet në Jerusalem, ndjek shembullin e SHBA-së Shteti Latino- Amerikan ka hapur ambasadën e vet në Jerusalem ditën e hënë, duke e ndjekur shembullin e Shteteve të Bash
Pacolli zihet me Ambasadën e Kosovës në Kanada, dënimi që u ka dhënë Një kontest që ndërlidhej me pozitën e asistentes administrative ka bërë që Ministria e Punëve të Jashtme ta ndëshkojë g
Ndikimi i biznesmenit nën hetime Rrahim Hashimi në ambasadën hungareze Sekseri Rrahim Hashimi, i cili po akuzohet nga Prokuroria e Shtetit për mbylljen e hetimeve me para në Policinë e Kosovë
Para zgjedhjeve, Erdogan merr vendimin drastik ndaj SHBA dhe Izraelit Turqia ka tërhequr ambasadorët e saj nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe nga Izraeli, në një protestë zyrtare ndaj v
Jeruzalemi mirëpret ambasadën e re të SHBA-së (VIDEO) Një delegacion amerikan, duke përfshirë zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë, hapën zyrtarisht të hënën ambasadën e SHBA në Je
SHBA zhvendos ambasadën në Jerusalem, tension në Izrael Sot është dita kur SHBA-të zhvillojnë cerëmoninë e transferimit të ambasadës së tyre nga Tel Avivi në Jerusalem në kuadë