999 rezultate për

ambasada

Manjani reagon ndaj deklaratës së Ambasadës së SHBA: Në daç ta kuptojnë, në daç jo Pas deklaratës së Ambasadës Amerikane, e cila tha se nxisin këdo të regjistrohet për zgjedhjet vendore të 30 qershorit,
Zgjedhjet lokale, ambasada e SHBA "nxit" këdo të regjistrohet Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore
Ambasada Amerikane jep njoftimin e rëndësishëm më studentët shqiptar Një lajm i mirë vjen këtë mëngjes nga Ambasada Amerikane për të gjithë studentët që dëshirojnë që të aplikojnë për t’u b
Ambasada holandeze: Për momentin udhëtoni pa viza, po shqyrtohet propozimi Lajmi i keq i ditës sot për shqiptarët është votimi i Parlamentit Holandez për të vendosur rikthimin e regjimit të vizav
Kosnett shuplakë Serbisë: Mos i mohoni krimet e luftës Njëzet vjetori i masakrave në Kosovë është përcjellë me deklarata politike. Në Serbi duke u mohuar krimet nga udhëheqësi
Del fotografia top-sekret që i kushtoi Assange largimin nga ambasada (FOTO LAJM) Kjo duket që është fotoja që detyroi Ambasadën ekuadoriane të largonte Julian Assangen. Fotoja në fjalë tregon presid
Protesta e opozitës, apeli i SHBA: Tregoni kujdes Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë iu ka bërë thirrje qytetarëve të saj, që të shmangin në formë kat
Pasaporta juaj në prag skadimi? Këshilla që ka ambasada e SHBA Nëse doni të udhëtoni në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe pasaporta juaj është drejt skadimit, ambasada amerikane në
Ish-kryeministri i Kosovës kërkon bashkimin e katër shteteve ballkanike Ish-Kryeministri Bajram Kosumi ka propozuar krijimin e një “Konfederate Moderne” të katër shteteve rajonale, Shqipërisë,
Ambasadat e BE-së po i japin vizat me vështirësi për kosovarët Derisa Bashkimi Evropian vazhdon ta zvarrisë liberalizimin e vizave për kosovarët, qytetarët po ankohen se së fundmi edh
Disa fakte të rëndësishme për NATO-n Ndërsa Shqipëria feston 10 vjet anëtarësi në NATO, Ambasada e SHBA-së në Tiranë nënvizon disa fakte të rëndësishme mbi A
Thirrja e ambasadës zviceriane për shtetasit turq Në vazhdën e reagimeve për institucionet e vendit, Ambasada e Zvicrës ka dërguar kritika edhe për rastin e deportimit të
Pas reagimit të amerikanëve bindet Thaçi, sot kompletohet KQZ Zyra e Presidentit të Republikës së Kosovës njofton se pas përmbylljes së të gjitha procedurave dhe kompletimit të lëndë
Ambasada amerikane reagon ndaj Thaçit: Të emërohen përfaqësuesit e KQZ-së Ambasada Amerikane në Prishtinë ka reaguar ndaj presidentit Hashim Thaçi që ende nuk i ka emëruar përfaqësuesit e Komisi
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut dynden nëpër ambasada, vazhdon largimi nga vendi ǒdo mëngjes herët qytetarët e Maqedonisë së Veriut vrapojnnë drejtAmbasadës së Gjermanisë në Shkup. Duke pritur me muaj
Haradinaj: Kemi të meta në punësime Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e pranoi të hënën se ka të meta në emërimet e larta në institucionet dhe agjen
"Mos u bëni ...", Lulzim Basha i përgjigjet ambasadës së SHBA-ve Ditën e sotme ambasada e SHBA-ve ka bërë nëj deklaratë të fortë për sa i përket ngërçit politik në vend. Edhe pse ka
Ambasada e SHBA shuplakë opozitës: Ish-deputetët ta lënë qeverinë të punojë për të ardhmen Një ditë para protestës së paralajmëruar nga opozita, ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës përmes një postimi në
Ambasadat amerikane, britanike dhe gjermane kërkojnë llogari për mësuesit turq Ambasada e Britanisë së Madhe dhe ajo e Gjermanisë i kanë dhënë mbështetje deklaratës së SHBA-së, për vërejtjen që ka dh
Ambasada amerikane kërkon dënimin e përgjegjësve për rrëmbimin e mësuesve turq Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka reaguar për mos marrjen e masave adekuate ligjore ndaj institucioneve përg