999 rezultate për

amazon

Pasi u akuzua se i vuri flakën Amazonës, përgjigjet Leonardo DiCaprio (FOTO LAJM) Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, ia vuri fajin Leonardo DiCaprio-s, aktor dhe aktivist ambientalist, për zjarret që
Mbronte "mushkuritë e botës", prerësit ilegalë i marrin jetën të riut Një djalë i ri, banor indogjen i rajonit të Amazonës, i cili angazhohej për t’i mbrojtur pyjet nga prerja ilegale, është
Facebook nuk është më një prej 10 markave më me vlerë në botë Lista e 10 markave më me vlerë e përpiluar nga Interbrand dominohet nga kompanitë teknologjike por me një largim të qart
Pas zjarreve në Amazon, Presidenti i Brazilit sulmon mediat Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, sulmoi mediat gjatë një fjalimi që mbajti në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve t
Plani sekret për djegien e Amazonës Një gazetar amerikan i “The Intercept” ka zbuluar një plan sekret që fshihet me shumë mundësi pas zjarrit katastrofik të
E armdhja pa karta krediti, pagesat do të bëhen me skanimin e dorës Nismëtarja e idesë është Amazon, që ka nisur testimin e një mënyre të re pagese në supermarketet Whole Foods në Shtetet
Dalin pamjet e para me dron të Amazonës, janë të frikshme (VIDEO) Amazona ka një pamje të frikshme me atë që ka ndodhur. Zjarret në pyjet e Amazonës janë aq intensive sa tymi ka mbuluar
Pasojat e pariparueshme të zjarreve në Amazonë (FOTO LAJM) “Ne nuk e dimë sa vatra zjarri nga arat do të kalojnë në pyje”, thotë Paulo Brando, ekspert i Institutit të pavarur braz
Zjarret në Amazon po pushtojnë dhe Paraguain (FOTO LAJM) Këto imazhe satelitore tregojnë se zjarret që kanë rënë në Amazon tani po hyjnë në Paraguai. Presidenti francez Emman
Leonardo DiCaprio një shembull për shpëtimin e Amazonës, mësoni çfarë bën aktori (VIDEO) Organizata mjedisore, “Amazon Forest”, e drejtuar nga Leonardo DiCaprio ka vënë në dispozicion 5 milion dollarë per t’i
Amerika dërgon "bishën" e ajrit për të shuar zjarret në Amazonë (VIDEO) SHBA-të kanë dërguar aeroplanin më të madh cisternë në botë Boeing 747-400 në shtetin e Amerikës së Jugut, për të fikur
Pamjet dramatike nga Amazona, që kanë alarmuar botën (FOTO LAJM) Amazona prej disa ditësh është duke u djegur, çka ka alarmuar krejt botën. Kjo, për shkakun se Amazona konsiderohet s
Pas zjarrit të llahtarshëm, nis shiu në Amazonë (FOTO LAJM) Prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët. Mediat në mbarë botën kanë ngritur alarmin, pasi
Pyje sa 3 fusha futbolli po digjen çdo minutë në Amazonë, çfarë po mbetet pas (FOTO LAJM) Zjarret që kanë përfshirë Amazonën po kthehen në një shqetësim ndërkombëtar, ndërkohë që nuk kanë munguar as përplasjet
Zjarret në Amazonë, reagon Macron: Shtëpia jonë po digjet (FOTO LAJM) Presidenti i Francës, Emmanuel Macron thotë se numri i madh i zjarreve që po përhapet në pyjet e shiut të Amazonës janë
Zjarret në rajonin e Amazonës, protestohet ndaj ministrit brazilian Ministri brazilian i Mjedisit, Ricardo Salles, është kritikuar gjatë një takimi për ndryshime klimatike, pasi të dhënat
Sao Paolo mbulohet me blozë të zezë nga djegia e pyjeve të Amazonës (VIDEO) Një pasdite të ngjeshur në Brazil, banorët e Sao Paulo papritmas u gjetën të lënë në një errësirë të mirëfilltë. Rret
Flakët në Amazon kanë lenë në terr qytetin e madh të Brazilit (VIDEO) Sao Paulos është qyteti më I madh Brazilian dhe rrethanat natyrore tëditëve të fundit kanë dhuruar pamje të rralla pasi
Situatë emergjente në Brazil, pyjet e Amazonës janë kapluar nga flakët Disa vatra zjarri masive kanë përfshirë pyjet në Amazonë të Brazilit. Sipas Institutit Brazilian për Kërkimet në Hapë
Befason Presidenti brazilian: Më pak jashtëqitje, e vetmja zgjidhje për mos ndotjen e ambjentit Presidenti brazilian, Jair Bolsonaro, sugjeron se njerëzit duhet të bëjnë më pak jashtëqitje, në mënyrë që të shpëtohet