999 rezultate për

amazani

Në këtë datë fillon muaji i shenjtë i Ramazanit Edhe pak ditë javë na ndajnë nga muaji i shenjtë i Ramazanit. Bazuar në kalendarin mysliman agjërimi fillon me datën
Mbante radio policie e pistoletë, si u ekzekutua me 30 plumba "i forti" i Shkodrës Një muaj nga vrasja e Ridvan Ramazanit (Hyseni) në Shkodër, zbardhen detaje të reja lidhur me hetimet që ka kryer polici
Vrasja e Ridvan Ramazanit, merret vendimi për Milkjor Gjokën Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg shtetasin Milkjor Gjoka, i dyshuar si bashkëpunetor në vrasjen e Ridvan Hyseni në fsh
U ekzekutua brenda makinës, në 2008 Ridvan Ramazanit i vranë vëllain Një ngjarje e rëndë tronditi Shkodrën këtë mesditë. Ridvan Ramazani u ekzekutua me armë zjarri në fshatin Mushan. 46-vje
"Dora e zezë", zbardhet vrasja e Ramazanit dhe Runajt në Elbasan Zbardhet nga Policia masakrimi i 22- vjeçarit Regis Runaj dhe ekzekutimi i Emiljano Ramazanit, ngjarje të ndodhura ditët
Iu gjet arma e ekzekutimit të Emiljano Ramazani në servis, burg për babë e bir Gjykata e Elbasanit ka vendosur sot masën arrest me burg për babë e bir, Albert dhe Seit Manhasa, në servisin e të cilëv
Arrestohet "Loku" i Peqinit, lidhje me vrasjen e Emiljano Ramazanit Policia e Elbasanit ka vënë në pranga një tjetër shtetas të dyshuar për vrasjen e Emiljano Ramazanit. Mësohet se ai n
Në pranga dy autorët, sekuestrohet arma me të cilën u ekzekutua Emiljano Ramazani Policia e Elbasanit ka sekuestruar armën e zjarrit me të cilën u krye vrasja e Emiljano Ramazanit më 20 Korrik, si dhe k
EMRAT/ Të përfshinë në vrasjen e Emiljano Ramazanit, RENEA arreston 2 vëllezër Policia ka vënë në pranga dy vëllezër gjatë operacionit të sotëm në Peqin. Operacioni policor u zhvillua gjatë ditës
Vrasja e Emiljano Ramazanit, RENEA blindon Peqinin Policia ka blindur Peqinin nw njw aksion blic. Bëhet me dije se operacioni i RENEA-s dhe FNSH-së vjen pak ditë pas at
Ekzekutimi i Ramazanit në mes të ditës, dalin pamjet (VIDEO) Ditën e djeshme, 39-vjeçari Emiljano Ramazani u ekzekutua në mes të Elbasanit. Abcneës ka publikuar pamjet ku duket a
Lufta mes bandave në Elbasan, kush është i riu që u ekzekutua me breshëri plumbash Ditën e djeshme një 39-vjeçar u ekzekutua me breshëri plumbash në qytetin e Elbasanit. Dyshimet e deritanishme është
U vra babai i 4 vajzave, Artan Hoxha tregon çfarë fshihet pas atentatit të Elbasanit Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha ka reaguar lidhur me atentatin në Elbasan ku u ekzekutua Emiljano Ramazani.
DETAJET/ U ekzekutua me kallash nga dy persona, viktima la jetime 4 vajza Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Në 39-vjecar i identifikuar si Emiliano Ramaza
E cilësuar si deputetja më e bukur, Duda Balje mbulohet për Ramazan (FOTO LAJM) Deputetja e Kosovës, Duda Balje, është cilësuar prej kohësh si një politikanet femra më tërheqëse në Kuvendin e Kosovës,
Muaji i Ramazanit vjen me begati, imam Aga: Të lutemi për njerëzimin e ta ndajmë kafshatën me të varfërin Intervistë me imamin Gazmend Aga, udhëheqës në Komunitetin Mysliman Shqiptaro Amerikan në Waterbury, për Muajin e Ramaza
Lorik Cana e Ilda Bejleri, mesazh për Ramazanin (VIDEO) Muaji i Ramazanit i ka gjetur besimtarët myslimanë në një situatë të pazakontë për shkak të koronavirusit. Për shkak
Në këto ditë ramazani, mos i ndani hurmat arabe Shpeshherë janë quajtur edhe “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7 Vi
Jemi në muajin e Ramazanit, si uruan VIP-at shqiptarë (FOTO LAJM) Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka nisur dhe muaji i bekuar i Ramazanit për të gjithë besimtarët muslimanë, të cilë
Ali Ahmeti: Pas çdo vështirësie vjen lehtësimi, urime muajin e shenjtë të Ramazanit Të nderuar vëllezer dhe motra, të nderuar besimtarë Kam nderin e veçantë t’ju uroj përzemërisht me rastin e fillimit