999 rezultate për

alonso

Pas çmimi i Madh i Malajzisë, Sebastian Vettel replika me Alonson Çmimi i Madh i Malajzisë në Formula 1 këtë fundjavë rezultoi pozitiv për Sebastian Vettel për faktin se gjermani u nis n
Conte rikthehet në Champions, ky do jetë formacioni i tij kundër Qarabag Chelsea dhe Conte i është kthyer Ligës së Kampionëve pas një viti mungese. Stamford Bridge i Bluve do të pres Qarabag
Chelsea mposht Tottenhamin (VIDEO) Chelsea ka arritur fitoren e parë në Premierligë për sezonin 2017/18, pasi e mposhti 2:1 Tottenhamin në “Wembley”. Në
Zbuloni mesazhin motives të Alonsos për Alvaro Arbeloa Xavi Alonso ka shkruar një mesazh përish shokun e tij tek Liverpool, Real Madrid dhe kombëtaren spanjolle. Alonso e
Bayerni befason Juven, shumë pranë blerjes së ... Bayerni i Mynihut e ka gjetur zëvendësuesin e Xabi Alonsos. Bëhet fjalë për Tolisson e Lyonit, i cili ka zhvilluar një s
Bayerni gjen pasuesin e Xabi Alonsos, e kërkon gjysma e Europës (FOTO) Xabi Alonso në fund të këtij sezoni i dha lamtumirën Bayernit duke lënë një hapësirë të madhe në mesfushë. Gjithsesi klu
Pamjet emocionuese, i jepet lamtumira Lahm dhe Alonsos (FOTO LAJM) Mbrojtësi Philipp Lahm dhe mesfushori Xabi Alonso po zhvillojnë ndeshjen e fundit në karrierë. Para se të niste ndesh
Emocione tek Bayern, Lahm, Alonso dhe Starke bëjnë stërvitjen e fundit (VIDEO) Ishte vërtetë emocionuese ajo që ndodhi mesditën e sotme në ambientet stërvitore të gjigantëve të Bayern Munich. Phi
Barcelona kërkon me ngulm mbrojtësin e Chelsea-t Barcelona bënë 26-vjeçarin e Chelsea, Marcos Alonso, një nga prioritet e merkatos së verës. Mbrojtësi konsiderohet n
Ancelotti ëndërron yllin e Realit për të zënveduar Alonson Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve, Carlo Ancelotti dëshiron t'i rrëmbejë Realit një nga yjet e mesfushës. Mediat
Zbulohet shkaku i mungesës së Courtois në sfidën ndaj United Thibaut Courtois mungoi në super ndeshjen e javës së 32-të ndaj United për shkak të një dëmtimi. Deri këtu nuk ka asgjë
Chelsea u rikthehet fitoreve (VIDEO) Chelsea i është rikthyer fitoreve në Premierligë. Pas humbjes nga Crystal Palace, “Blutë e Londrës” triumfuan 3:1 ndaj B
Bayerni e zëvendëson Xabi Alonson me një shqiptar Bayern Munich po mendon për të gjetur pasardhësin e Xabi Alonsos. Kampionët e Gjermanisë po vëzhgojnë Granit Xhakën për
Guardiola: Alonso shpejt do bëhet trajner i mire Xabi Alonso së shpejti do të kthehet si një prej trajnerëve më të mirë, ka thënë Pep Guardiola. Alonso ka bërë zyrtar
Shembull në fushë dhe jashtë saj, Xabi Alonso braktis futbollin Xabi Alonso konfirmon edhe njëherë largimin e tij në fund të sezonit nga futbolli i luajtur. Mesfushori i Bayernit do të
Alonso var këpucët në gozhdë në fund të sezonit Xa bi Alonso ka vendosur që t’i japë fund një karriere të mbushur me shumë suksese dhe trofe. Një nga mesfushorët më të
Chelsea iu rikthehet fitoreve (VIDEO) Chelsea u është rikthyer fitoreve në Premierligë, pas humbjes prej 2:0 nga Tottenham. “Blutë e Londrës” mposhtë 3:0 kamp
Bayern mposht Leipzigin, kryeson i vetëm në Bundesliga (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar fitore në ndeshen e fundit për vitin 2016, pasi në Allianz Arena ka mposhtur Leipzigin 3:0.
​Formacionet zyrtare/ PSV-Bayern Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes PSV-Bayern Munich PSV dhe Bayern kanë publikuar formacionet zyrtare, par
Bayerni largon "pleqtë" nga ekipi Në fund të këtij sezoni, kampionët e futbollit gjerman mund t’i thonë lamtumirë emrave të tillë si Arjen Robben, Franck