999 rezultate për

alonso

Shkelmoi Alonson në finale, De Jong: Doja vetëm të godisja topin Nigel De Jong, ish-lojtari i Milanit dhe kombëtares holandeze, rikthehet të flasë për episodin e Kupës së Botës 2010 në
Alonso i thur elozhe Kloppit: Çelësi i Liverpoolit që është në finale Ish mesfushori i Los Blancos dhe The Reds, ka thënë se njëri prej më meritorëve që Liverpool është në finale të Champion
Formacionet zyrtare: Chelsea - Manchester United Chelsea dhe Manchester United do të luftojnë sot për të fituar trofeun e parë sezonal. Të dyja klubet nuk është se k
Alonso zgjedh finalistin midis Realit dhe Bayernit Xabi Alonso ka qenë pjesë e të dyja ekipeve Bayern Munich dhe Real Madrid. Me madrilenët ai arriti të fitonte një Champi
Zyrtare: Marcos Alonso dënohet rëndë nga Federata Angleze Marcos Alonso është dënuar me tre ndeshje mos lojë nga FA pas ndërhyrjes brutale në Shane Long, të ndeshjes mes Southamp
Ylli i Chelseat mbron Conten: Ai po bën një punë të shkëlqyeshme Marcos Alonso ka mbështetur trajnerin e Chelseat, Antonio Conte, duke këmbëngulur se italiani ka bërë një "punë të shkël
5 vite burg për Xabi Alonson Xabi Alonso mund të dënohet me 5 vite burdh dhe 4 milionë euro gjobë pas akuzave për mashtrim tatimor. Prokuroria e
Xabi Alonso tregon pse nuk e mori drejtimin e Sociedatit që tani Real Sociedat e ka shkarkuar trajnerin Eusebio Sacristan dhe në vend të tij e ka emëruar Imanol Alguacil deri në fund të
Manchester United ofron 70 milionë euro për mbrojtësin e Chelseat Manchester United është i gatshëm të ofrojë deri në 70 milionë paund për mbrojtësin e Chelseat, Marcos Alonso. Alonso
Tre breza radhazi të ftuar në Kombëtaren spanjolle, gjyshi, babai dhe tani Marcos Alonso Marcos Alonso vazhdon “traditën” e njohur të të thitrrurit braz pas brezit në tre gjenerata. Marcos Alonso Imaz ‘Marq
Xabi Alonso rrezikon 8 vite burg për shmangie të taksave Xabi Alonso është akuzuar nga prokuroria spanjolle për tre pikët e mashtrimit tatimor në lidhje me të ardhurat e krijuar
Xabi Alonso shprehet se do të bëhet trajneri i Real Sociedadit Në vitet e fundit trendi i lojtarëve që kur përfundojnë karrierën vendosin të bëhen trajnerë, duket se do të vazhdojmë e
Alonso shpreh publikisht dëshirën për të drejtuar këtë klub Xabi Alonson ka shprehur haptas vullnetin e tij që të bëhet trajner i Real Socidedadit, aty ku e filloi karrierën e tij
Conte: Bakayoko do të mungojë ndaj Barcelonës Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka bërë të ditur se mesfushori francez, Tiemoue Bakayoko, nuk është rikuperuar ende
Marcos Alonso bën histori me statistikat kundër Newcastle United Chelsea fitoi 3-0 kundër Newcastle United dhe kështu u kualifikua në rundin e pestë të kësaj gare. Në këtë takim Marc
Alonso shënon super gol për Chelsean nga goditje e dënimit ndaj Newcastle (VIDEO) Chelsea ka shënuar edhe golin e tretë ndaj skuadrës së Newcastle në "Stamford Bridge". Autori i golit është mbrojtës
Xabi Alonso tregon ëndrrën e mbetur peng Xabi Alonso ka mbetur i dashuruar me ish-skuadrën e tij, Liverpoolin, të cilën ëndërr ta menaxhoj një ditë, pasi kaloi p
Formacionet zyrtare: Chelsea - Arsenal Chelsea dhe Arsenali përballen sonte në "Stamford Bridge" për gjysmë-finalen e Carabao Cup. Blutë e Londrës duan një
Chelsea kalon në avantazh kundër Arsenalit (VIDEO) Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Arsenalit në "Emirates Stadium". Ai që ka shënuar golin e epërsisë është mbrojtës
Chelsea mposht pastër Brightonin dhe është shumë afër United (VIDEO) Chelsea ka marrë një fitore të pastër me shifrat 2-0 ndaj Brightonit në "Stamford Bridge". Golat për Blutë e Londrës