999 rezultate për

alonso

Zyrtare: Xabi Alonso merr drejtimin e skuadrës së njohur spanjolle Ish-futbollisti i Liverpool, Real Madrid dhe Bayern Munchen, Xabi Alonso nga sot ka marrë detyren e trajnerit. Ai do
Ish e dashura e Alonsos, "bombastike' në Instagram (FOTO LAJM) Ish e dashura e pilotit Fernando Alonso, Viki Odintcova është njëra prej modeleve ruse që po i dominojnë rrjetet sociale
Ish e dashura e Fernando Alonsos, shpërthen në Instagram (FOTO LAJM) Viki Odintcova është një nga modelet e shumta ruse, që po dominojnë rrjetet sociale, ku postojnë vazhdimisht foto mjaft
Alonso nuk di të ndalet, tenton të garojë në Rally Daker Ka fituar 2 tituj kampionë bote në Formula 1, më pas garën 24 orëshe të La Mansh dhe së fundi atë të Daytona. Megjithatë
Ish-ylli i Real-it mund të dënohet me tetë vite burg Ish-mesfushori i Real Madridit dhe Liverpoolit, Xabi Alonso, do të dëshmojë më 22 janar në procesin gjyqësor ndaj tij, k
Xabi Alonso rrezikon 5 vite burg Xabi Alonso është në luftë të vazhdueshme me tatimet në Spanjë. Ai në fakt ka të njëjtin problem që kanë edhe futbollist
Alonso: Chelsea është ende në garë për titullin e Premier Leagues Mbrojtësi spanjoll i Chelseat, Marcos Alonso, insiston se Chelsea është ende në garë për ta fituar titullin e Premier Le
Ylli i Chelseat rinovon për pesë vite me londinezët Me trajnerin Mauricio Sarri në pankinë, skuadra e Chelsea po kalon një moment mjaft të mirë. Drejtuesit e klubit londine
Crouch po i turpëron të gjithë, tani e ka me gruan e Alonso-s Peter Crouch po shkakton shumë polemika në librin që ka botuar "Si të bëhesh futbollist". Ditët e fundit është bërë
Hazard dyfishon shifrat për Chelsean (VIDEO) Eden Hazard ka shënuar edhe golin e dytë për Chelsean. Goli i Hazard erdhi në minutën e 85'. Pas një kombinimi t
Aksident i frikshëm i Alonsos, makina e tij fluturon në ajër (VIDEO) Gara e Çmimit të Madh të Belgjikës në Formula 1 nuk ka shkuar ashtu siç pritej pasi që në kthesën e parë është shkaktuar
Chelsea refuzon ofertën e top-klubit evropian për Alonson Ai ka kontratë deri më 2021 dhe Chelsea e konsideron të pashitshëm. Sipas “Marcas”, Chelsea i ka thënë “jo” ofertës së
Dëshpërohen klubet spanjolle, Chelsea "blindon" lojtarin Merkatoja ende nuk është mbyllur në kampionatin spanjoll dhe mesa duket klubet e kësaj lige do të jenë aktive deri në d
Kampioni i botës tregon arsyen e largimit nga Formula 1 Fernando Alonso ka vendosur të largohet nga Formula 1, ku u shpall dy herë kampion bote. Pas këtij vendimi të papritu
Zyrtare: Fernando Alonso pensionohet nga Formula 1 Piloti spanjoll i McLaren, Fernando Alonso ka lajmëruar pensionimin e tij nga Formula 1 pas 17 viteve dhe herë fitimit t
Ylli i Chelsea, nën shënjestrën e Realit Pas Courtois dhe Hazard, një tjetër lojtar i Chelseat ka përfunduar në shënjestrën e skuadrës së Real Madridit. Bëhet
"Iniesta është një idol për të gjithë" Andres Iniesta ishte heroi i Spanjës në Botërorin e Afrikës së Jugut duke shënuar golin historik që ja dha Spanjës titul
Shkelmoi Alonson në finale, De Jong: Doja vetëm të godisja topin Nigel De Jong, ish-lojtari i Milanit dhe kombëtares holandeze, rikthehet të flasë për episodin e Kupës së Botës 2010 në
Alonso i thur elozhe Kloppit: Çelësi i Liverpoolit që është në finale Ish mesfushori i Los Blancos dhe The Reds, ka thënë se njëri prej më meritorëve që Liverpool është në finale të Champion
Formacionet zyrtare: Chelsea - Manchester United Chelsea dhe Manchester United do të luftojnë sot për të fituar trofeun e parë sezonal. Të dyja klubet nuk është se k