999 rezultate për

almir

Katër vite nga vdekja e Almir Aliut dhe ende asnjë vendim për autorin Spt katër vite nga vdekja e Almir Aliut nga Kumanova, teksa familjarët e tij akoma enden nëpër labirintet gjyqësore për
Humbi jetën në tërmetin e 26 nëntorit, miku i Almir Carës: Kam ditëlindjen, por ndihem bosh Edhe pse kanë kaluar 3 muaj e gjysëm nga tërmeti i 26 nëntorit, dhimbja ndaj personave të humbur vazhdon për familjarët
Nuk mundi të vishej nuse, Stela varroset në Korçë e Almiri Thumanë Fati nuk deshi që Almiri dhe Stela të kurorëzonin dashurinë e tyre me një dasëm madhështore, ku ajo të vishej me të bard
Të dy pa jetë, Lorena ndodhej në banesën e të fejuarit në Thumanë Almir Cara dhe Stela Steneci, janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat e një godine të shembur në Thumanë, teksa banesa e tyr
Nuk fillon sot numërimi i votave me postë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të mbajë mbledhje gjatë ditës së sotme pas vendimit të djeshëm të Gjykatës Supreme
70 vite nga masakra e Mirditës ku u varën dhe pushkatuan 14 persona (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Baha, sot ka kujtuar 70 vjetorin e një masakre të përgjakshme gjatë periudhës së komun
Rivrasja e Almirit, rivrasje e “shoqërisë për të gjithë” Profesori universitar dhe ish-kandidati për president, Blerim Reka ka reaguar ashpër lidhur me vendimin skandaloz për Bo
Anulohet seanca për rastin e Almirit Është anuluar seanca për rastin e Almirit, pasi avokati Asmir Alispahiq duhej të ishte prezent në gjykimin për rastin e
PROTESTA/ Kërkohet drejtësi për Almirin dhe Abdulfetah Alimin Diaspora shqiptare në Zvicër më 18 maj do të protestojë në Bern me kërkesat e saj për liri dhe drejtësi të Abdulfeta Ali
Grubi: Skandaloze, dënohen dy shqiptarë me 19 vite burg, ndërsa vrasësi i Almirit me 6 vite Deputetët e BDI-së, Artan Grubi dhe Ejup Alimi e kanë cilësuar si skandaloze vendimin për të dënuar me nga 19 vite burg
Apeli rikthen në gjykim rastin "Almiri" Gjykata e Apelit ka dërguar lëndën e Almir Aliut për referim në Prokurorinë e Lartë. Organi i lartë i akuzës në kolegjiu
“Almiri”, gjykata po lehtëson vrasësit (VIDEO) Në rigjykimin për rastin e Almir Aliut, a po e përsërit Gjykata e Kumanovës vendimin skandaloz të shkallës së parë? “
Refuzohet ankesa, një serb do të vazhdojë gjykimin për rastin Almiri Gjykata e Kumanovës e ka refuzuar kërkesën e palës mbrojtëse në rastin “Almir Aliu” për ndërrimin e ndihmës gjykatësit t
Kërkohet largimi i gjykatësit serb nga rasti i vrasjes së Almirit Në seancën e rigjykimit për rastin e Almir Aliut, pala e dëmtuar kërkoi ndërrimin e gjykatësit ndihmës Lubomir Gjorgjevi
Apeli rikthen në gjykim lëndën për vrasjen e Almirit "Këshilli Penal i Gjykatës së Apelit e ka shfuqizuar lëndën për rastin e vdekjes së vogëlushit katërvjeçar nga Kumanova,
Lëvizje në hetimet për vrasjen e Almirit Prokuroria e Lartë Publike e Maqedonisë kërkon rritjen e dënimit për Boban Iliq në rastin e Almir Aliut. Përveç tij Prok
Vrasësi i Almirit pritet të rikthehet në burg, ky është vendimi më i fundit i gjykatës Në korrik të vitit 2016-të, vogëlushi nga Kumanova Almiri, u shkel me makinë nga Iliqi, pasi që paraprakisht babai i vog
Vendimi për ankesën e rastit Almiri do të shpallet në shtator Vendimi për ankesën familjes së vogëlushit 4 vjeçar, Almir Aliu që u shtyp me makinë nga Boban Iliq për vendimin e shkal
Nuk ndalen shpërthimet në shtëpinë e të dënuarit, sulmohet për herë të tretë Një shpërthim me eksploziv ka tronditur gjatë natës Bathoren. Tritoli u vendos në garazhin e banesës së Gazmir Dacit, nd
Almiri, nesër protesta para Kuvendit Këshilli organizativ “Drejtësi për Almirin” nëpërmjet rrjetit social Facebook ka bërë thirrje për protestë të re. “Të