Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

allahut

Gazetari publikon mesazhet me gruan në Al Hol: Jam robëreshë e Allahut! Gazetari Julian Kasapi ka publikuar në emisionin “Opinion” një mesazh të shkëmbyer mes tij dhe Emanuela Dacit e cila ndo
Zi në familje, Meda humb njeriun e dashur (FOTO LAJM) Meda këngëtari i dashur për shumë adhurues të muzikës, ka humbur dajën e vet. Lajmin e ka bërë publik vetë këngëtari
Ditë zie për këngëtarin, Meda humb njeriun e shtrejntë (FOTO LAJM) Meda, këngëtari i njohur i muzikës popullore qytetare, ka humbur njeriun e tij të shtrenjtë. Meda ka humbur dajën e t
Festa e Kurban Bajramit, si do falet namazi këtë vit Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se dita e parë e Kurban Bajramit është të premten, më 31 korrik 2020 dhe uron g
Imami nga Shkodra: Lutjuni Allahut të fitojë Erdogani, shpëtimtari ynë Turqia nesër hyn në zgjedhje presidenciale dhe elektorale ku Erdogan dhe partia e tij AKP do të tentojë të rifitojnë bes
ISIS kërcënon papën: Do të vijmë në Romë, me vullnet të Allahut ISIS kërcënon përsëri Italinë e Papa Françeskun. Me një video të publikuar në kanalin zyrtar të Shtetit Islamik, Al Haya
Nesër është një ditë e veçantë për të gjithë myslimanët Nesër është një ditë e veçantë për më shumë se një miliardë e gjysmë besimtarë myslimanë në të gjithë botën. Nesër f
Kryemyftiu i Kosovës: Erdogani, një dhuratë prej Allahut (FOTO) Kryemyftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka bërë sërish bujë me një deklaratë në drejtim të Presidentit të Turqisë Rexhep Tajj
Kryemyftiu i Kosovës: Erdogani, një dhuratë prej Allahut Kryemyftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka bërë sërish bujë me një deklaratë në drejtim të Presidentit të Turqisë Rexhep Tajj
Posterë me mbishkrimin “Lavdrimi i takon Allahut” nëpër autobusët e Londrës (FOTO) Një ndër shoqatat me të mëdha humanitare myslimane në Britaninë e Madhe, ka vendosur që të vendosë posterë duke filluar
KMSH uron të gjithë shqiptarët: Gëzuar Kurban Bajramin Komuniteti Mysliman i Shqipërisë uron të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen me rastin e Festës së Kurban Bajramit. Në uri
Rrëfimi në shqip i të riut që është pjesë e ISIS (VIDEO) Abud Tarabi, është një prej të rinjve shqiptarë nga Kosova, që i është bashkuar ISIS. Në një rrëfim të tij në gjuhën shq
ISIS reagon pas arrestimeve në Maqedoni: Të zhdukim zullumin sllav (FOTO) ISIS ka reaguar në lidhje me aksionin anti-terrorizëm të ndërmarrë dy ditë më parë nga auutoritetet maqedonase. Përmes n
Kryetari i KMSH-së uron Fitër Bajramin (VIDEO) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton se festa e Fitër Bajramit 2015 është ditën e premte, 17 Korrik 2015. Bajrami do
VIDEO TRONDITESE/ ISIS kërcënon në shqip: Ditë të zeza iu presin!(VIDEO) Seksioni për media i organiztës terroriste ISIS, Alhayat Media Center, e ka publikuar një dokumentar propagandistik për
Xhihadistët mesazh në shqip: Kush vdes në Ramazan, bekohet (VIDEO) Të gjitha mediat kryesore botërore, që nga "The Independent" e deri tek "La Reppublica" raportuan dje se, për herë të pa
"Xhemati i Xhihadit" kërcënon se do të sulmojë Policinë I ashtuquajturi “Xhemati i Teuhidit dhe Xhihadit në Kosovë” kërcënon Policinë duke thënë se nëse nuk liron gjashtë të ar
Tërnava: Agjërimi, devotshmëri ndaj krijuesit Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka uruar sot besimtarët myslimane për fillimin e muajit të Ramazanit. Në një deklaratë për
Nxirret në ankand monedha e perandorisë së parë arabe Monedha e parë me frazën e shenjtë islame “Nuk ka asnjë Zot tjetër përveç Allahut” do të shitet për qindra-mijëra paund,
Mesazhi i kreut të BFIM për Kurban Bajramin Mesazhi i Reis-ul-Ulemasë h. Sulejman ef. Rexhepi me rastin e festës së Kurban-Bajramit 2011. Në emër të Allahut, Mës