999 rezultate për

alkoolit

Tapë në timon, dënohen 61 shoferë të pirë në Maqedoni Në periudhën prej orës 23:00 të mbrëmjes më 28.06.2019 deri në ora 5 të mëngjesit, më 29.06.2019, Departamenti për Sigu
Mbretëria e Bashkuar është zyrtarisht kombi më i dehur në tokë Britanikët raportohet se po pijnë një mesatare prej 51.1 herë në një periudhë 12-mujore-pothuajse një herë në javë alkoo
Gjermanët dhe lidhja e ngushtë me alkolin, plot 131 litra alkol pinë një gjerman në vit Sipas llogaritjeve të fundit, konsumi i alkoolit në Gjermani arriti në rreth 131 litra për frymë në 2017, që është rreth
Ndodhi edhe kjo, një bebe lind i dehur Një 35 vjeçare nga Lituania po përballet me akuza pasi që e ka lindur një vajzë, me mjaftueshëm alkool në gjak sat ë ket
Ylli i "Seria A" tenton ti ikë policisë por aksidentohet rëndë Sulmuesi i Sampdorias, Defrel, mbrëmjen e së dielës ka bërë një aksident të rëndë ku për pak sa nuk i mori jetën. Si
Policia në këmbë gjatë gjithë natës, arrestohen 22 shoferë (VIDEO) Per policinë e Shtetit nuk ka pushim gjatë fundjavës. Sipas informacioneve nga patrullimet në rrugë janë arrestuar 22 sh
Rrahu familjen, arrestohet burri në Prizren Një person i komunitetit rom është arrestuar në Prizren, pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit ka sulmuar familjarët e
Ky është qyteti shqiptar ku burrat dhe gratë pijnë më shumë alkool Anketa më e fundit e Instat dhe Institutit të Shëndetit Publik flet dhe për konsumin e alkoolit si dhe duhanit mes shqip
Nxënësit shqiptarë të fiksuar pas alkoolit dhe drogës Nxënësit e shkollave të mesme dhe 9-vjeçare për t’u dukur më “in” apo “trendy” se bashkëmoshatarët e tjerë, po përdorin
Të dehura e të zhveshura rrugëve, harbimi i të premtes së "çmendur" në Angli (FOTO LAJM) Nuk mund të ndodhtë ndryshe gjatë të premtes së fundit para Krishtlindjeve në Britaninë e Madhe, ku "tradita" e do që të
Serbët bëhen copë me njëri-tjetrin për parkingun e makinës Është raportuar se dje në Graçanicë ka ndodhur një mosmarrëveshje për parking. Sipas policisë, personat e përfshirë n
170km/h, Policia arreston “kamikazin” në rrugët e Tiranës (VIDEO) Policia Rrugore në Tiranë nuk i ka kursyer edhe këtë fundjavë shkelësit e rregullave të qarkullimit. Me anë të një nj
Ashpërsohet ligji, burg për shoferët pijanecë Kodi i ri Penal, i cili është në procedurën e miratimit nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, ka sjellë risi sa i përket
Të dehur në timon, policia u vë pipin shoferëve të autobusëve Në kuadër të forcimit të masave për zbatimin e rregullave të qarkullimit nga drejtuesit e mjeteve, policia e Tiranës ka
Krahas alkoolit, lezhianët thyejnë një tjetër rekord: Përse bëhet fjalë Event mjaft i rëndësishëm në shoqërinë e një vendi janë martesat. Nuk është aspak sekret që martesat në ditët e sotme ja
Trondit shefi i komisariatit: Kush ishte në vendin tim, janë bërë milionerë Disa ditë më parë, shefi i policisë së Patosit, Flamur Veliu, u vu në pranga pasi siç u raportua nga policia, u përfshi
Kontrabanda e pijeve alkoolike të kontaminuara vret 42 persona në Iran Në Iran, alkooli është i ndaluar që nga viti 1979, por jo të gjithë heqin dorë, edhe me koston e rrezikimit të gjobave
Kjo i ndodh mëlçisë tuaj nëse e teproni me alkolin (VIDEO) Me marrjen e madhe të sasisë së alkoolit krijohet sasi e madhe yndyre, gjë që mëlçisë ia pamundëson t’i plotësojë nevoja
Ja sa njerëz vdesin nga alkooli gjatë një viti Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t
Raporti i OBSH-së: Alkooli vret 3 milionë njerëz në vit Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit. Sipas t