999 rezultate për

alimi

Reali triumfon edhe në "San Siro", Interi vështirëson kalimin e grupit (VIDEO) Real Madrid e ka fituar derbin e ‘San Siros’, duke e mposhtur 0-2 Interin në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së gru
Tamponi për 8 mijë lekë, laboratori në Malësinë e Madhe "siguron" kalimin në kufi Një laborator mjekësor në Malësinë e Madhe ka thyer rekord shqiptar, europian, madje edhe botëror, për nxjerrjen në kohë
Shqiptari thyen traun e doganës në Kakavijë dhe kalon drejt Greqisë Ai shtypi gazin dhe theu shufrat metalike të kontrollit të trafikut në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës. I vendos
Mali i Zi mbyll kufirin me Shqipërinë, kush do lejohet të kalojë Duke filluar nga e Hëna nga Muriqani kalojnë vetëm personat me leje qendrimi, me leje pune, ata të cilët kalojnë tranzit
Bllokimi i Kapshticës, ministria bën njoftimin e rëndësishëm Ministria e Jashtme shqiptare ka bërë një njoftim të rëndësishëm pas bllokimit të pikës doganore të Kapshticës. Ky vendi
"E la në baltë", avokatit të Trump i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO LAJM) Avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani, ka mbetur në "baltë" nga boja që kishte përdorur për flokët teksa mbajti një konf
Kalimi i Messit te City mund të kryhet vetëm nësë "citizens" plotësojnë këto dy kushte Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ia ka bërë të qartë Manchester Cityt se nëse duan ta transferojnë, atëherë në skuadër du
MSH apel qytetarëve: Gjashtë sendet personale që duhet të merrni me vete në kohë pandemie Ministria e Shëndetësisë ka bërë një njoftim përsa i përket respektimit të masave për parandalimin e përhapjes së korona
"Nuk do t'i shoh shtetet kuq e blu", fjalimi i plotë i fitores së Biden Në fjalimin e mbajtur me rastin e fitores, Joe Biden tha se nuk do t’i shikojë shtetet që votuan pro ty dhe ata ato që v
Nuk ka ngrën për 10 vite një ushqim, Linda Halimi zbulon sekretin e formave perfekte (FOTO LAJM) Këngëtarja Linda Halimi është komentuar gjatë për ndryshtimin drastik në peshë. Prej një kohe të gjatë, ajo ia dediko
Armë në makinë, arrestohet 23 vjeçari në Tiranë Një 23-vjeçar ka rënë në pranga në Tiranë nga forca e posaçme “Shqiponjat”. Te “Mbikalimi i Rinasit”, gjatë orëve të
Rama "nxeh" debatin me Metën: President lolo! Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Metën “President lolo”. Rama nga kantieri i aeroportit të Kukësit, ka shigjetuar
Ndalohet kalimi te "Shqiponja", si devijohet trafiku dhe rrugët alternative për të hyrë e dalë nga Tirana Rrethrrotullimi i doganës, apo siç e mori emrin së fundmi “Sheshi Shqiponja”, pas heqjes së simbolit kombëtar, tanimë nu
Nga mesnata e sotme mbyllet kalimi te sheshi "Shqiponja", ja si devijohet trafiku Nga mesnata e sotme do të ndalohet qarkullimi i makinave tek ish-sheshi Shqiponja, në Tiranë. Shkak janë punimet për
Marcelo drejt "divorcit" me Realin, gati kalimi në MLS Aventura e mbrojtësit brazilian Marcelo te Reali i Madridit mund të përfundojë verën e ardhshme pas 15 sezonesh me fanel
Franca rikthen oraret e ndalimit të qarkullimit, Italia gati për masa të reja Rrugët e Parisit dhe tetë qyteteve të tjera franceze u shkretuan të shtunën në mbrëmje ndërsa u zbatuan ora e re policor
Donnarumma drejt kalimit te PSG-ja, e konfirmojnë mediat spanjolle Në prag të derbit të Milanos, kanë menduar mediat spanjolle që të prishin disi qetësinë në klubin e Milanit, pasi kanë r
Elisa mallëngjehet nga fjalimi i "Skëndërbeut" (FOTO LAJM) Ditën e sotme u mbajt Asambleja e PS ku kryeministri Edi Rama me tone të bindura kërkoi nga shqiptarët një mandat të 3-t
Zbulohet fjalimi i Esat Pashës në Parlamentin Osman: Shkodranët e pritën Turgut Pashën mirë, ai i burgosi Esat Pasha është një ndër figurat më kontradiktore të historiografisë shqiptarë. Në lidhje me të ka raportime që shkojnë
Depay flet pasi dështoi kalimi i tij te Barcelona Memphis Depay pranon se shpresonte të bashkohej me Barcelonën këtë verë dhe ishte afër këtij transferimi. Megjithatë,