999 rezultate për

alfabeti

Jahja Kemal: Alfabeti digjital është çelësi i së ardhmes. Çertifikimi është një aleat i fuqishëm Pa marrë parasysh se nxënësit dhe studentët dëgjojnë muzikë ose bëjnë fotografi, blejnë ose komunikojnë, aftësitë digjit
Patriotët le të shohin kushtet skandaloze të Shtëpisë Muze në Manastir (FOTO LAJM) Sapo kaluam përfjetorit e Kongresit të Manastirit ku u thenelua alfabeti shqip. E me këtë rast shkoi edhe Ilir Meta dhe
Akademi Solemne me rastin e Kongresit të Manastirit Sot me fillim në orën 15:00, në hapësirat e Muzeut të alfabetit shqip në Manastir do të mbahet akademi solemne me rastin
Sot është 110-vjetori i gjuhës shqipe Sot mbushen 110 vjet nga mbajta e Kongresit të Manastirit, i cili trasoi rrugën e përdorimit të alfabetit të gjuhës shqi
Talljet me Neymar nuk kanë fund, krijohet alfabeti sipas simulimeve të tij (VIDEO) Neymar në këtë Botëror është akuzuar si një nga lojtarët më të "pistë" për lojën që bën. Ai ka rënë shumë herë "pre"
Kjo është përmbajtja e ligjit për përdorimin e gjuhëve Kuvendi i Maqedonisë dje votoi Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë, në një atmosferë të tensionuar. Ky
Lika: Vitin e ardhshëm do rikonstruktohet Muzeu i Alfabetit Zëvendëskryeministri, Hazbi Lika në emisionin Click Plus theksoi se Muzeu i Alfabetit do të rikonstruohet plotësisht në
I kushtoi jetën Muzeut të Alfabetit, ndahet nga jeta Mendushe Ajdini Në Muzeun e Alfabetit është ditë zie, sepse ka ndërruar jetë Mendushe Ajdini, e punësuar në këtë Muze, por e lindur në P
Zaev në manifestimin e Ditës së Alfabetit: Unifikimi i gjuhës shqipe pasuri e Maqedonisë Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithë komuniteteve. Ky model na bën thirrje që të ndërtojmë një vend
Dita e Alfabetit, nxënësve shqiptar në Çashkë u mohet shkrim-leximi në shqip (VIDEO) Në Manastir sot festohet 22 Nëntori, dita e Alfabetit shqip ndërkohë që 36 shkronjat e arta të këtij alfabeti nuk i mësu
Presidenti Ivanov uron Ditën e Alfabetit Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov me rastin e shënimit të 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhës S
Dehari: 22 Nëntori dita më e çmuar për shqiptarët kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari ka uruar 22 nëntorin- Ditën e Alfabetit shqip. “Duke ditur peshën e Kongresit të Ma
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë e festojnë Ditën e Alfabetit me meritë të PDSH-së Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit – Ditës së Alfabetit të Gjuhë
Marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit Shkollat e mesme në Tetovë organizojnë marsh simbolik dhe program festiv për nder të ditës së alfabetit. Për hir të 2
Sot shënohet Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe Sot në Maqedoni shqiptarët shënojnë 22 Nëntorin, Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 107 vjet më parë në Kongresi
Presidenti Meta, vizitë në Muzeun e Alfabetit në Manastir Në kuadër të vizitës zyrtar në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte në Manastir me rastin e Ditë
Universiteti i Tetovës shënoi 109 vjetorin e Kongresit të Manastirit Në një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i Kongresit të Manastirit, e njohur ndër shq
Alfabeti do ta përcaktojë nëse Guinea Bisao e ka njohur Kosovën Rasti i Guineja Bisaos u bë kontesti i radhës ndërmjet Beograadit dhe Prishtinës, por edhe rasti i parë në të cilin përg
Manastiri feston nën tingujt e muzikës shqipe Në shenje të fillimeve të Kongresit të Manastirit, Shoqata për zhvillimin e kulturës dhe artit Kongresi i Alfabetit - Ma
Dita e Alfabetit, ditë jopune në Maqedoni Dita e Alfabetit Shqip – 22 nëntori (e mërkurë), është ditë jo pune për shqiptarët në Republikën e Maqedonisë, njoftoi M