999 rezultate për

alessandro

Alessandro Del Piero bëhet pronar i një klubi në Amerikë Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero është bërë pronar i një ekipi futbolli në Los Anxhelos, në Ligën e tretë ame
Një rrugë në Tiranë me emrin e Alessandro Leogrande-s Një rrugë e re në kryeqytet do të mbajë emrin e një shkrimtari dhe gazetari të njohur italian, i cili ka shkruar e rrëfy
Zyrtare: Alessandro Florenzi nënshkruan kontratë të re me Romën Zyrtarisht Alessandro Florenzi ka rinovuar kontratën e tij me Romën. 27-vjeçari ka hedhur poshtë të gjitha dyshimet p
Roma është e interesuar për anësorin e Juventusit Raportohet se Roma ka marrë informata për Juan Cuadrardon e po ashtu për Suso, derisa ata janë takuar me agjentin e tyre
Milan po mendon seriozisht për të shitur Bonuccin Milani është i hapur për të shitur kapitenin e tyre, Leonardo Bonuccin, gjatë kësaj merkatoje verore. Siç raportojnë
Milan rivalizon Juventusin dhe Interin për Florenzin Milan i është bashkuar garës Juventusit dhe Interit për të nënshkruar me mbrojtësin e Romës, Alessandro Florenzin Sip
Alessandro Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia Klubi i njohur italian, Perugia ka emëruar ish-legjendën italiane, Alessandro Nesta si trajner të skuadrës së tyre. N
Kimia e ''Van Gogh'' që do ndihmojë në kurimin e kancerit Imazhi i AND-së i kapur nga shkencëtarët për të krijuar barna të kancerit ka bërë që të gjithë ti krahasojnë me projekte
Alessandro del Piero kundërshton Allegrin për futjen në fund të Dybalas Dybala luajti vetëm në njëzet minutat e fundit të takimit. Paraardhësi i tij me numrin 10, Alessandro del Piero nuk e ka
Alessandro del Piero kundërshton Allegrin për futjen në fund të Dybalas Dybala luajti vetëm në njëzet minutat e fundit të takimit. Paraardhësi i tij me numrin 10, Alessandro del Piero nuk e ka
La djalin e Simeones, prezantuesja italiane befason me të dashurin e ri Ish-prezantuesja e “Sportitalia” dhe ish-e fejuara e Giovanni “Cholito” Simeones është hapur mbi jetën e saj private dhe
Shqiptarët “pushtojnë” Italinë me drogë, kapet sasi e madhe heroine Guardia di Finanza e Foggia-s gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ka arrestuar shqiptarët Elio Jançe, 38 vjeç dhe Orge T
Italia: Shqipëria mund të na rrëmbejë talentin Alessandro Ahmetaj (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit është padyshim një prej më aktiveve, kur bëhet fjalë për afrimin e talentëve të lindur ja
Juventusi refuzon sërish Realin, por për ... Real Madrid është në kërkim të një qendërmbrojtësi pasi Sergio Ramos është duke përgatitur largimin gjatë kësaj vere.
Immobile në shitje, Milani nis takimet Ciro Immobile është në merkato. Sipas asaj që raporton "Sport Mediaset", Borussia Dortmund ka vendosur edhe çmimin me të
Juventus rikthen Matrin Pas largimit të Giovincos drejt Torontos, Juventus ka zyrtarizuar rikthimin e Alessandro Matrit. Kjo u bë e ditur nëp
Del Piero-Cristiano Ronaldo, çfarë takimi në SHBA (FOTO LAJM) Real Madrid ka patur një mysafir special gjatë qëndrimit të tyre në North Athletic Field, aty ku kampionët e Europës po
Andres D'Alessandro shënon me sy mbyllur (VIDEO) Që lojtarët realizojnë gola spektakolarë në goditje dënimi këtë e kemi parë por që të shënosh me sy mbyllur këtë gjë nuk
Matri zyrtarisht në Fiorentinë Pas lëndimin të sulmuesit Giuseppe Rossi, Fiorentina kishte nisur bisedimet me Milanin për Alessandro Matrin dhe vet fut
Alessandro Matri, dita e parë "vjollcë" (FOTO LAJM) Alessandro Matri është tashmë futbollisti më i ri i Fiorentinës. Nëpërmjet profilit të tij në Twitter klubi "Vjollcë" ka