999 rezultate për

alergji

9 mënyra për të identifikuar alergjinë nga qumështi dhe si të shmangni simptomat Ju ndoshta njihni njerëz, të cilët janë alergjikë ndaj ilaçeve të caktuara, agrumeve dhe kimikateve. Por a keni dëgjuar
Pse njerëzit kanë alergji? Nga se shkaktohen teshtimat, lotët apo irritimet. Për dikë me alergji, edhe diçka e vogël mund të shkaktojë probleme
Grip, koronavirus apo alergji? Doktori na shpjegon si ta dallojmë Koronavirusi ka infektuar njerëz në mbarë botën. Me të gjitha masat e marra, është e natyrshme që të shqetësoheni sa her
Nuk jua kishte marrë mendja, 8 ushqimet që shkaktojnë më shpesh alergji Alergjitë janë shumë të përhapura dhe mund të prekin një numër të madh personash. Mund të shkaktohen si nga ushqimet ash
Alergjitë e vjeshtës: Si t'i luftoni me këto ilaçe natyrore Alergjia e vjeshtës është një problematikë mjaft shqetësuese, për shkak se shpeshherë trajtohet si ftohje e zakonshme ap
Nuk jua kishte marrë mendja, 8 ushqimet që shkaktojnë më shpesh alergji Alergjitë janë shumë të përhapura dhe mund të prekin një numër të madh personash. Mund të shkaktohen si nga ushqimet ash
Shuajeni kuriozitetin, pse njerëzit kanë alergji Nga se shkaktohen teshtimat, lotët apo irritimet. Për dikë me alergji, edhe diçka e vogël mund të shkaktojë probleme
Cilat janë simptomat që dallojnë alergjitë e pranverës nga Covid-19 Mjekja alergologe, Mira Xhixha, shpjegoi këtë të hënë në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, simptomat që dallojnë alergjitë
Si të luftoni kollën në shtëpi me këto çajra të thjeshtë Kolla e natës është një shqetësim, i cili ndikon në cilësinë e gjumit tuaj duke u kthyer në një bezdisje për secilin. Çd
Mos u ngatërroni! Mjekja tregon ndryshimin mes koronavirusit dhe alergjive Me ardhjen e stinës së pranverës, shtohen dhe rastet e pacientëve që preken nga alergjitë e stinës, simptomat e të cilës
Nuk janë shenjat e para të Covid-19, si të veprosh me alergjitë e pranverës Stina e pranverës është gjithmonë e shoqëruar me shpërthimin e alergjive, por kjo e këtij viti edhe me një virus, shenja
Një filxhan çaj jeshil frenon inflamacionin ul presionin e gjakut Shkencëtarët kanë zbuluar se çaji jeshil ka nivele të larta antioksidante që ndryshon sistemin imunitar dhe mbron kundër
Grip, koronavirus apo alergji? Doktori na shpjegon si ta dallojmë Koronavirusi ka infektuar më shumë se 100000 njerëz në mbarë botën. Me të gjitha masat e marra, është e natyrshme që të
Infeksion apo alergji e stinës, çfarë fshihet pas syve të skuqur dhe që lotojnë Sytë e kuq, që ju kruhen janë një shenjë treguese e alergjive ose një infeksioni të cilat mund të jenë shqetësuese kur p
Hiqni dorë nga ilaçet e shtrenjta, për të forcuar sistemin imunitar ju duhet thjesht të hani këtë ushqim A vuani nga alergjitë e stinës? Ju kullojnë hundët, ju kruhen sytë dhe keni teshtima? Edhe pse alergjitë ju bëjnë të ndi
Përdorimi i aromatizuesve në shtëpi është i barabartë me konsumimin e 20 cigareve në ditë ë gjithë e adhurojnë aromën freskuesve në shtëpi, megjihtatë ajo aromë mund të shkaktojë me qindra probleme shëndetësore
Mjekët: Kujdes nga pickimi i këtij insekti, shkakton alergji që merr jetë Mjekët kanë dhënë alarmin për të bërë kujdes nga pickimi i rriqrave, një lloj paraziti që jeton duke u ushqyer në gjakun
A mund të kenë alergji foshnjat nga qumështi i nënës? Qumështi i nënës përfaqëson një ushqim të quajtur specifik dhe të projektuar nga natyra për të dhënë zhvillimin më të m
E mjekuan për alergji por kishte sindromën e rrallë, vajza e vogël shpëton për mrekulli Një vajzë e vogël vetëm 8 vjeç desh ka gjetur vdekjen pasi shkoi në spital e mbushur me pulla të kuqe dhe temperaturë sh
Nëntë faktorët befasues që shkaktojnë alergji Puthja Puthja në vetvete nuk është problemi. Por partneri apo partnerja juaj edhe pas larjes së dhëmbëve mund të