999 rezultate për

aleksandar

Vazhdon seanca gjyqësore për rastin e Selës Në Gjykatën Penale vazhdon sot seanca e radhës për gjykimin e të akuzuarve për tentim-vrasje të deputetit Ziadin Sela, n
Vuçiç kërkon të zgjidhet problemi për Kosovën Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka biseduar me shefin diplomacisë francez Jean Yves Le Drian. Vuçiç i ka thënë Drian
Xhaferi sot del për dëshmi para gjykatës Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ministri i Shoqërisë Informatike, Damjan Mançevski dhe deputeti Aleksandar Kiracovsk
Lista Serbe niset për në Beograd, Haradinaj hesht Lista Serbe tashmë ka udhëtuar drejt Serbisë për t’u takuar me presidentin serb dhe për t’ia dhënë lajmin se po e brakti
Arrestimi i Marko Gjuriq në Kosovë, Aleksandar Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka thirrur për sonte në orën 19:30 mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare pas la
Rusia paralajmëron Maqedoninë për pasoja nëse anëtarësohet në NATO dhe BE Zëvendës ministri i Jashtëm rus, Aleksandar Grushko, sot realizoi takim me ambasadorin e Maqedonisë në Rusi, Goce Karaja
Vuçiç edhe takohet sot me Thaçin edhe përrallis për fëmijët serbë Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar se sot do të takohet me kryetarin e Kosovës Hashim Thaçi Takim
Vuçiq: Presim rezultate të shpejta nga hetimi për vrasjen e Ivanoviç Presidenti serb, Aleksandar Vuçië është shprehur se dëshiron që hetimi për vrasjen e Oliver Ivanoviçit të eci edhe më sh
Vuçiç paditet për borxh Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është paditur nga producenti i njohur serb Sasha Mirkoviq. Sipas padisë së ushtru
Në këtë orë Vuçiç bën homazhe për Ivanoviçin Mitrovica e Veriut është në pritje të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili raportohet se tani ka mbërritur n
Politikani serb godet Serbinë: Deri dje i keni thënë tradhtar Në një intervistë për DW, politikani serb Marko Jaksiq, u është drejtuar Serbisë, veçanërisht Aleksandar Vuçiqit, për vr
SMS-ja misterioze që Ivanovic i ka dërguar Vucicit Oliver Ivanoviqit diku në muajin korrik të vitit të kaluar i ishte djegur vetura në Veri. Për këtë ai kishte kontaktuar
Vucic: Presim që disa shtete të tërheqin njohjen e Kosovës Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot i ka bërë një rezyme qëndrimit të vet në Francë dhe takimeve që ai ka pasur atje
Thaçi fton Vuçiçin për vizitë në Prishtinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ende nuk ka pranuar ndonjë ftesë nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vu
Pa asociacion vështirë se vazhdon dialogu Kabineti i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka konsultime ditore me Brukselin rreth vazhdimit të dialogut, por
Serbët reagojnë ndaj Hoyt Yee Ministri i Mbrojtjes të Serbisë, Aleksandar Vulin, lidhur me deklaratën e Zëvendësndihmës i Sekretarit të SHBA-ve, Hoyt
Këto janë dhuratat e shtrenjta që shkëmbyen miqtë Erdogan dhe Vucic (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka pritur Presidentin e Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, si dhe delegacionin e bi
Sot përfundon afati për kandidim si Prokuror Publik Afati për paraqitjen e konkursit për prokurorë publik të Republikës së Maqedonisë përfundon sot, ndërsa kandidaturat jav
Tadiç kërkesë Vuçiçit: Votoje Kosovën për në OKB Ish-Presidenti serb Boris Tadiç gjatë një takimi me gazetarë ka folur për Kosovën dhe integrimet e saj në instancat ndër
Serbët e Kosovës në përkrahje të Vuçiçit Serbët nga Kosova e mbështesin iniciativën e Presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç për dialogun rreth Kosovës. Kësh