999 rezultate për

aleksandar

"Të shoh nga shënjestra e snajperit", kërcënohet me jetë presidenti Vuçiç Një 30-vjeçar u arrestua nga pjesëtarët e Agjencisë serbe të Informacionit dhe Sigurisë (BIA), në bashkëpunim me Prokuro
Edi Rama i shkruan Vuçiqit pasi e mohoi Masakrën e Reçakut Kryeministri shqiptar, Edi Rama, nëpërmjet një shkrimi në Twitter, ka reaguar pas deklaratave të presidentit serb, Aleks
Eleminohet me 6 plumba kreu i tifozëve të Partizanit (VIDEO) Kryeqyteti serb, Beograd kaloi një mbrëmje vërtetë shoku. Një prej drejtuesve më famëkeq të tifozëve të Partizanit të
Nis takimi mes Aleksandar Vucic, Ramës dhe Zaevit Në Novi Sad ka nisur takimi trepalësh në mes të Serbisë, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Presidentin serb Aleksa
Vucic në takim urgjent me bashkëpunëtorët mbi dorëheqjen e Haradinajt Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës,
Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe pë
Vijojnë protestat në Serbi kundër Aleksandar Vuçiç Protestat e opozitës në Serbi kundër Aleksandër Vucic vijojnë ende edhe pse moti atje është i acartë, kjo nuk ka ndalur
Sherr për një penallti, tërbohet Ranierit: Doja ta vrisja sulmuesin tim (VIDEO) Sherr për një penallti. Ajo që ka ndodhur pasditen e djeshme në sfidën e Premier League mes Fulham dhe Huddersfield ka b
Rriten tensionet Kosovë-Serbi, Vuçiç thërret urgjent drejtuesit e ushtrisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç sot ka ftuar në takim urgjent udhëheqësit e ushtrisë dhe policisë serbe. RTS r
Historiani bën zbulimin e frikshëm, edhe para 100 viteve një Aleksandër ka vizituar Kosovën (DOKUMENT) Historiani i njohur Jahja Drançolli ka ngre një paralele në mes të vizitës së sotme të presidentit serb Aleksandar Vuçiç
Vulin: Nëse Vuçiç na urdhëron, jemi gati të hymë në Kosovë Ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin tha se ushtria serbe do të respektojë vendimet e presidentit të Serbisë, Aleksanda
Pacolli: Ujmani vetëm arsyetim për mos mbajtjen e takimit trepalësh në Bruksel Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk janë takuar gjatë ditës së sotme Bruksel në ta
Zbulohet urdhëri i Vuçiçit për ushtrinë me rastin e vizitës në Kosovë Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka urdhëruar ushtrinë dhe më pas ka kërkuar nga policia dhe BIA që të ndalojnë çdo ko
Serbia kërkon demarkacionin me Kosovën Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, ka thënë se për Serbinë një zgjidhje kompromisi me Kosovën është “demarkaci
Neymar tallet keq me Serbinë (VIDEO) I ftuar në emisionin “Copa90”, sulmuesi i PSG është tallur keq me Serbinë, me të cilën Brazili do të luajë në Kupën e Bo
Vuçiç i qan hallet te Rusia për incidentet në Kosovë Kryetari Serbisë Aleksandar Vuçiç në bisedë me ambasadorin rus në Beograd Aleksandar Çepurin ka shfaqur brengosjen për s
Apeli liron nga burgu kryetarin e Kavadarit Gjykata e Apelit në Shkup e ndërpreu vendimin me të cilin ish kryetari i Kavadarit, Aleksandar Panov u dënua për blerjen
Ushtarët serbë nderojnë bashkëpunëtorin e Hitlerit në Ballkan (FOTO LAJM) Këto ditë u paraqitë fotografia e pjesëtarëve të Ushtrisë serbe të cilët në uniforma zyrtare vendosin kurorë para përmen
Ndërpritet gjyqi për tentim vrasjen e Selës, përkeqësohet shëndeti i të akuzuarit Gjykimi për tentim-vrasje ndaj deputetit Ziadin Sela në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, sot është
Seancë e re gjyqësore për sulmin ndaj Selës Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi i të akuzuarve për tentimin për vrasje të deputetit Ziadin Sela, që ndo