999 rezultate për

aleanca

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit jep alarmin: Nesër Policia rrethon teatrin Aleanca për Mrojtjen e Teatrit, e cila për më shumë se një vit po proteston kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, ka dhën
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit publikon mesazhin e aktorit Shkëlqim Basha: Na mbështet (VIDEO) Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe aktivistë të shoqërisë civile po vijojnë rezistencën e tyre kundër shembjes së godin
LIVE/ Sërish tension te Teatri, artistët dhëmb për dhëmb me qeverinë Aleanca për mbrojtjen e Teatrit ka dalë pasditen e sotme në një deklaratë për shtyp pas gjithë përballjes që kanë bërë d
Ikën Memedi, kush e zëvendëson Pasi Kuvendi ta konstatoj dorëheqjen e Vesel Memedit nga posti i deputetit, e radhës në listën për deputetë është Arta T
Aleanca për mbrojtjen e demokracisë Berat, thirrje Metës: Shpall zgjedhjet e parakohshme parlamentare Si një ndër strukturat e krijuara nga PD në të gjitha qytetet e vendit, Aleanca për Mbrojtjen e Demokracisë në Berat, i
Le të ketë vëllavrasje dhe luftë! Kryedemokrati i Elbasanit paralajmëron për 30 qershorin Lulzim Basha kërkoi ngritjen e Aleancës së Qytetarëve për Mbrojtjen e Demokracisë, të cilët nuk do të lejojnë zhvillimin
ASH kërkon shkarkimin e Bujar Osmanit Aleanca për Shqiptarët kërkon shkarkimin e Bujar Osmanit nga çdo funksion publik, pas deklaratës ku e apostrofon drejtor
KQZ regjistron "Aleancën për Shqipërinë Evropiane" Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar për zgjedhjet e 30 qershorit, koalicionin e majtë "Aleanca për Shqipërinë
Aleanca turko-ruse po rrezikon shqiptarët në Ballkan Gazetarja Arbana Xharra thotë se Ballkani rrezikohet nga një aleancë turko-serbe-ruse, e cila po shfrytëzon edhe boshllë
Aleanca dhe Lëvizja Besa me qëndrime unike për ndryshimet kushtetuese Nga Konferenca e djjeshme e organizuar nga Qendra për marrëdhënie ndërkombëtare e studime ballkanike me Lidhjen e Dias
ASH mbështet grevën e të burgosurve shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) që drejtohet nga Ziadin Sela mbështet grevën e paralajmëruarnë burgun e Idrizovës. Për A
Si nisi dhe u forcua aleanca SHBA-Arabi Saudite Kur nisi aleanca? Marrëdhënia shkon pas në kohë në fundin e viteve 1930, menjëherë pasi Abdul Aziz ibn Saud konsolido
Sponsorizimet greke; tradhti e dyfishtë, po baltoset Shqipëria jonë! Aleanca Kuq e Zi del me deklaratë publike nëpërmjet kreut të Forumit Rinor për çështjen e sponsorizimeve nga fondet sekr
Sela: Urgjent të shkarkohet Bujar Osmani Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka përshëndetur aktakuzat e reja nga Prokuroria Speciale Publike
Juristi shqiptar i vërsulet Haradinajt: Në AAK ke strehuar një hajdut Nue Kalaj, ish sekser i aferës CEZ në Shqipëri, ishte i kërkuar nga drejtësia shqiptare. Por, ai gjeti strehim te kryemi
NATO ia kthen Trumpit: Askush nuk guxon ta prekë Shqipërinë dhe Malin e Zi Aleanca e Atlantikut të Veriut ka reaguar pas komenteve të Donald Trump, i cili ngriti hije dyshimi mbi nevojën e mbrojt
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit: Nuk ka asnjë marrëveshje me Veliajn Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka reaguar në lidhje me lajmin e bërë publik këtë të mërkurë nga kryebashkiaku
Aleanca e al-Sadrit fiton zgjedhjet në Irak Komisioni zgjedhor në Irak tha sot se kleriku shiit Moktada al-Sadr, i cili ka luftuar kundër trupave amerikane gjatë lu
Sela do të votojë i përmbajtur për besimin e qeverisë Pas një pauze të gjatë, ka vazhduar seanca e Qeverisë për ndërtimin e besimit në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Zi
ASH tregon nëse do të jetë pjesë e qeverisë Aleanca për Shqiptarët njofton opinionin publik se në asnjë formë nuk do të jetë pjesë e ndonjë përbërjeje të re qeverit