999 rezultate për

albin

Albin Kurti vijon fushatën në Gjirokastër, mban homazhe te busti i Çerçiz Topullit (FOTO LAJM) Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti edhe ditën e sotme po vijon me fushatën elektorale në Shqipëri. Ditën e
Albin Kurti "tallet" keq me LDK (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjete sociale, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shihet teksa flet për Lidhjen
Përfundon takimi mes Albin Kurtin dhe Lulzim Bashës Ditën e sotme Albin Kurti zhvilloi disa takime të rëndësishme në Shqipëri. Pas takimit me dyer të mbyllura me kryemin
Dialogu me Serbinë, Ahmeti dhe Kurti me qëndrime të kundërta Qëndrime diametralisht të kundërta të Albin Kurtit dhe Ali Ahmetit sa i përket dialogut mes Kosovës dhe Sërbisë. Sipa
Çfarë fshihet pas premtimeve të Albin Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit? Një praktikë e tillë e paraqitjes publike është e rrallë, por, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje – partisë fituese të zgjed
Kush është serbi që kërcënoi Albin Kurtin dhe i quajti shqiptarët terroristë Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter,
Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh i bindur se qeveria e tij do të ketë votat e mjaftueshme në Kuve
Arjan Konomi mes emocionesh të forta: Do më vrisnin serbët, si më shpëtoi jetën Albin Kurti Opinionisti Arjan Konomi ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Kojshia show”. Ai rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë, ku
Vuçiç për dialogun me Kosovën: Serbia në situatë pothuajse të pashpresë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur për dialogun me Kosovën, ka thënë se situata për Serbinë është pothuajse e pas
Albin Kurti tregon se kur do të formohet Qeveria e re Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti i shoqëruar nga kandidati për deputet Avni Dehari kanë pritur në një takim ambasador
Albin Kurti u shpreh pro bashkimit kombëtar, Pandeli Majko: Merru me punët e Kosovës! "Diskutime të tilla, do të krijonin probleme me aktet ndërkombëtare që garantojnë stabilitetin e Kosovës, e kam fjalën p
Kurti sjell tone të reja në Bruksel Fitorja e Albin Kurtit sjell tone të tjera edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, por edhe legjitimitetin e ne
Albin Kurti: Nuk e shmangin dialogun me Serbinë, por një herë drejtësi e punësim Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë at
Njihuni me dy vëllezërit e Albin Kurtit (FOTO LAJM) Familja e kryeministri në ardhje të Kosovës është shumë pak e njohur për opinionin shqiptarë. Kohë më parë u publikua
Albin Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë, por së pari drejtësi e punësim! Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk i nënçmon bisedimet me S
Ambasadori italian takon Kurtin: Të formohet sa më shpejt qeveria e re Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando ka takuar sot kreun e e LVV-së, Albin Kurti. Sipas një njoftimi të bërë
Siç nuk e keni parë kurrë, Kurti shfaqet në video duke kërcyer (VIDEO) E njohim si politikanin që nuk dorëzohet. Mbron deri në fund idetë dhe tezat e tij dhe kur është nevoja di të bëjë edhe
Albin Kurti bën deklaratën e fortë: Do votoja pro bashkimit kombëtar Kosovë-Shqipëri Albin Kurti: Do të votoja pro bashkimit kombëtar Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se në rast se do të
Fitorja e Albin Kurtit, Fatos Lubonja: Shpresë për Shqipërinë Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 ka komentuar fitoren e Albin Kurtit n
Aida Shtino sulmon Albin Kurtin e Vjosa Osmanin: Tradhtarë! Më vjen keq për Kosovën Moderatorja e njohur shqiptare Aida Shtino ka komentuar zgjedhjet e mbajtura ditën e djeshme në Kosovë. Ndërkohë që r