999 rezultate për

albi

Çfarë fshihet pas premtimeve të Albin Kurtit pas fitores në zgjedhjet e 14 shkurtit? Një praktikë e tillë e paraqitjes publike është e rrallë, por, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje – partisë fituese të zgjed
Kush është serbi që kërcënoi Albin Kurtin dhe i quajti shqiptarët terroristë Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter,
Kurti: Do të kemi shumicën në Kuvend pa koalicion, me Serbinë hapim kapitull të ri Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u shpreh i bindur se qeveria e tij do të ketë votat e mjaftueshme në Kuve
Arjan Konomi mes emocionesh të forta: Do më vrisnin serbët, si më shpëtoi jetën Albin Kurti Opinionisti Arjan Konomi ishte i ftuar së fundmi në emisionin “Kojshia show”. Ai rrëfeu për kohën e luftës në Kosovë, ku
Vuçiç për dialogun me Kosovën: Serbia në situatë pothuajse të pashpresë Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka folur për dialogun me Kosovën, ka thënë se situata për Serbinë është pothuajse e pas
Albin Kurti tregon se kur do të formohet Qeveria e re Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti i shoqëruar nga kandidati për deputet Avni Dehari kanë pritur në një takim ambasador
Albin Kurti u shpreh pro bashkimit kombëtar, Pandeli Majko: Merru me punët e Kosovës! "Diskutime të tilla, do të krijonin probleme me aktet ndërkombëtare që garantojnë stabilitetin e Kosovës, e kam fjalën p
Kurti sjell tone të reja në Bruksel Fitorja e Albin Kurtit sjell tone të tjera edhe në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, por edhe legjitimitetin e ne
Albin Kurti: Nuk e shmangin dialogun me Serbinë, por një herë drejtësi e punësim Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se nuk i nënçmon bisedimet me Serbinë por nuk mund t’i shndërrojë at
Njihuni me dy vëllezërit e Albin Kurtit (FOTO LAJM) Familja e kryeministri në ardhje të Kosovës është shumë pak e njohur për opinionin shqiptarë. Kohë më parë u publikua
Albin Kurti: Nuk i shmangim bisedimet me Serbinë, por së pari drejtësi e punësim! Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se nuk i nënçmon bisedimet me S
Ambasadori italian takon Kurtin: Të formohet sa më shpejt qeveria e re Ambasadori italian në Kosovë, Nicola Orlando ka takuar sot kreun e e LVV-së, Albin Kurti. Sipas një njoftimi të bërë
Siç nuk e keni parë kurrë, Kurti shfaqet në video duke kërcyer (VIDEO) E njohim si politikanin që nuk dorëzohet. Mbron deri në fund idetë dhe tezat e tij dhe kur është nevoja di të bëjë edhe
Albin Kurti bën deklaratën e fortë: Do votoja pro bashkimit kombëtar Kosovë-Shqipëri Albin Kurti: Do të votoja pro bashkimit kombëtar Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se në rast se do të
Fitorja e Albin Kurtit, Fatos Lubonja: Shpresë për Shqipërinë Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 ka komentuar fitoren e Albin Kurtit n
Aida Shtino sulmon Albin Kurtin e Vjosa Osmanin: Tradhtarë! Më vjen keq për Kosovën Moderatorja e njohur shqiptare Aida Shtino ka komentuar zgjedhjet e mbajtura ditën e djeshme në Kosovë. Ndërkohë që r
"Zemra e Kosovës", Fjolla Morina reagon pas fitores së Albin Kurtit (FOTO LAJM) Këngëtarja Fjolla Morina njihet si përkrahëse e Lëvizjes Vetëvendosje. Ajo këtë e ka zbuluar përmes postimeve të shumta
Bashkëshortja e zhytur në borxhe, zbulohet pasuria e Albin Kurtit Mediat në Kosovë kanë zbuluar së fundmi pasurinë e kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Sipas tyre, Kurti jeton
Basha politikani i parë shqiptar që uron Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin: Kosova ka sfida përpara Kreu i Partisë Demokratike te Shqipërisë, Lulzim Basha ka uruar Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin për fitoren në zgjedhje.
Zgjedhjet në Kosovë: Mediat ndërkombëtare shkruajnë për fitoren e Albin Kurtit Për fitoren e kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurtit kanë shkruar edhe mediat ndërkombëtare. Reuters shkruan se “partia