999 rezultate për

albania

"Hell’s Kitchen Albania 2", Renato Mekolli gjen qime në pjatë dhe qeth zero konkurrentët (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme në “Top Channel” ka nisur emisioni i njohur i kuzhinës, “Hell’s Kitchen Albania 2”. Pas suksesit t
Besojeni ose jo, kësaj fytyre të bukur shqiptare doktori i tha të bëjë operacion hundën Agnesa Vuthajt — Miss World Albania 2004, Miss Universe Albania, bukuri natyrale — dikur i thanë se duhet të bëjë hundën
Njihuni me Lida Tohidi nga San Francisco - Folësja më e re e AllWeb Albania 2019 Lida Tohidi ka përvojë 11 vjeçare për marketingun dixhital, menaxhimin e programeve dhe planifikimin strategjik. Ajo në
Je startup? AllWeb Albania ka një ofertë për ty AllWeb Albania, Konferenca më e madhe e Marketingut Dixhital në Tiranë ka një ofertë për të gjithë startup-et duke u mun
Fondacioni Vodafone Albania financon rehabilitimin e shkollave të prekura nga tërmeti në Durrës Vodafone Albania i përgjigjet emergjencës humanitare të shkaktuar nga tërmeti, që goditi Shqipërinë qëndrore, dy javë më
Telekom Albania rrit cilësinë e shërbimit me anë të brezit 800 Mhz (FOTO&VIDEO) Telekom Albania merr licensën për përdorimin e brezit të frekuencave 800 MHz. Kryetari i Këshillit Drejtues të AKEP, Z.
“Air Albania”/ Ministrja humb qetësinë përballë gazetares: Duhet të lexoni më shumë "Air Albania" ditën e sotme ka realizuar 2 udhëtime drejt Italisë, përmes një kontrate me kompaninë "Turkish Airlines”.
Përveç paketimit, asgjë shqiptare te "Migjeni": Detajet që nxjerrin zbuluar propagandën e Ramës (FOTO LAJM) Përveç bojës dhe ndonjë gote kartoni me logon e stampuar si edhe dy tre stjuardesave, asgjë tjetër nuk ka shqiptare tek
AllWeb Albania 2019 prezanton folësit e rinj, Kirsten Jassies, Henry Leerentveld dhe Granit Doshlaku AllWeb Albania 2019, konferenca e përvitshme e marketingut dixhital që do të mbahet në Tiranë në muajin Tetor prezanton
Çfarë "jete" kishte avioni i ri i "Air Albania" para se të vishte "lëkurën" e "Migjenit" (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama prezantoi sot avionin tjetër të kompanisë "Air Albania" duke e njoftuar si një sukses të madh, ndë
Prisni pak! Renato Mekolli do të martohet në sezonin e ri të “Hell’s Kitchen” (FOTO LAJM) Në muajin tetor do të nisë sezoni i dytë i “Hell’s Kitchen Albania”, për të cilin shefi i kuzhinës, Renato Mekolli, ka p
Një mesazh "smart" nga Shqipëria, për të gjithë botën Çfarë mund t’i motivojë dy vajza nga Çekia për të përshkuar, në këmbë, alpet nga Mali i Zi, Thethi e për të mbërritur në
Pollo: Rama i fali mikut të tij 41% të "Air Albania" pa kokërr leku (FOTO LAJM) Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka akuzuar kryeministrin Rama se i ka falur mikut të tij 41% të aksioneve të shtetit tek "
Rama premton bileta të lira të "Air Albania" në Europë, por sot Stambolli "kapet" me 480 euro (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se Air Albania do te nise fluturimet drejt qiejve te Europës duke publikuar edhe n
Gjiknuri ia kërcet me birra ndërkohë që Shqipëria vlon nga përgjimet (FOTO LAJM) Skandali i tenderit të Unazës së Re duket se nuk është më një shqetësim për ish-ministrin e Energjisë dhe Infrastrukturë
"Innovate Your Way Out", festivali ku shkëmbehen idetë e reja të edukimit Për të gjashtin vit radhazi u organizua në Tiranë “Innovate Your Way Out”, që promovon inovacionin dhe edukimin kreativ
"Telekom Albania" dërgon në Greqi 400 milion euro të fituara në Shqipëri Telekom Albania, operatori i dytë i telefonisë celulare në vend ka vendosur që të shpërndajë më në fund dividentin tek a
"Miss Universe Albania" shpall fituesen, kush është shkodrania që rrëmbeu kurorën (VIDEO) Fituesja e "Miss Universe Albania" u shpall Cindy Marina, një vajzë me origjinë nga Shkodra, por me vendbanim në Amerikë
"Albanian Roots" mban në New York paradën më të rëndësishme për shqiptarët Dita e nesërme është e rëndësishme për shqiptarët në tërë botën pasi do të mbahet Parada Shqiptare në New York ku me mij
Denoncon qytetari: Jemi në Stamboll por fluturimi ynë nuk shfaqet gjëkundi Vazhdojnë denoncimet të ish-kryeministri Sali Berisha nga qytetari dixhital. Këtë rradhë denoncimi ka të bëjë me pasagje