999 rezultate për

alarmi

Meteorologët grekë japin alarmin: Nesër, "qameti" në Shqipëri (FOTO LAJM) Zonat e jugut dhe jug-lindjes së Shqipërisë janë të rrezikuara nga furtuna të forta me reshje të dendura shiu duke fillu
Çrregullimet mendore, mjekët japin alarmin: Janë rritur me 20% rastet Një në katër persona në botë vuan nga çrregullime të shëndetit mendor. Në Shqipëri nuk ka statistika të sakta, por mjekë
Mjeku jep alarmin: Kjo sëmundje e rrezikshme po përhapet si grip tek shqiptarët Mjeku i njohur Tritan Kalo ka dhënë alarmin për një sëmundje tjetër që po përhapet shpejt mes shqiptarëve kohët e fundit
Rotschild jep alarmin: Mbaroi epoka e rritjes, jemi në prag krize botërore Njëra nga familjet më të fuqishme në botë që ka ndikim thelbësor në ekonominë botërore ka dhënë alarmin se bota mund të
Meteorologët japin alarmin/ Nesër ferri ‘pushton Shqipërinë! Ja sa do shkojnë temperaturat ë mërkurën i nxehti përvëlues përfshin territorin e vendit tonë. Meteorologët parashikojnë temperatura mbi 39 gradë Cels
Ekspertët japin alarmin/ Nga nesër Shqipëria "pushtohet" nga i nxehti ekstrem Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka paralajmëruar se duke filluar nga dita e nesërme, në territor
Media serbe jep alarmin: KFOR-i patrullon me gishtin në këmbëzën e mitralozit (FOTO LAJM) Mediat serbe janë duket se janë të interesuara për të rritur tensionin në Kosovë. Pas televizioneve të ndryshme, tashmë
Flet pronari i BMW që dha alarmin për "bombë": Më kanë kërcënuar Pronari i makinës “BMW” me targa AA 895 TX, Gazmir Merkaj, çoi në këmbë Policinë e Fierit, atë të Vlorës dhe forcat xhen
ALARMI/ Mbajtja e telefonit në veshin e djathtë dëmton trurin Rrezatimi i smartfonëve mund të shkatërrojë memorien e adoleshentëve. Memoria vizuale ndodhet në hemisferën e djathtë dh
Mjekët japin alarmin: Shqipëria rrezikohet nga epidemia e zgjebes Mjekët specialistë kanë deklaruar së fundmi se është rritur ndjeshëm numri i rasteve në QSUT me simptomat e zgjebës.
Putin i dhuroi Trumpit topin e Botërorit, Shërbimet Sekrete Amerikane ndezin alarmin Takimi i Donald Tramp me Vladimir Putin pati edhe një episod të bukur i cili u përcoll nga kamerat. Numri 1 i Moskës i d
Mjekët japin alarmin: Fëmijët obez rrezikohen nga këto sëmundje Keni të drejtë që shqetësoheni sepse në fakt obeziteti është një faktor potencial rreziku për shëndetin e fëmijës. N
Gruaja jep alarmin, ish-burri i merr fëmijët e zhduket në Maqedoni Policia e Tiranës bën të ditur se në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë dhe punohet për shoqërimin e sht
Mediat Belge jepin alarmin: 5 familje mafioze kontrollojnë Shkodrën "Shkodra, Palermoja e re është në duart e pesë familje mafioze" Kështu e kanë cilësuar mediat belge qytetin e
Ekspertët japin alarmin për sallatën jeshile: Është e rrezikshme! Duket se tashmë në listën e ushqimeve të rrezikshme është futur edhe sallata jeshile. Pikërisht në Kaliforni është re
Alarmi i gjinekologut: Vajzat nën 17 vjeç po i pijnë “si karamele” pilulat e urgjencës Pilulat e urgjencës kundër shtatzënisë po përdoren pa asnjë lloj kriteri, konstatojnë mjekët gjinekologë. Vajzat e reja
Mediat belge japin alarmin: Krimineli i rrezikshëm i lidhur me deputetin e PS-së Mediat belge kanë shkruan në lidhje me shtetasin shqiptar Safet Bajri, si një nga tre personat më të kërkuar nga autorit
Zjarrëfikësit kroatë braktisin penalltitë sapo dëgjojnë alarmin (VIDEO) Një video që është bërë virale orët e fundit po përhapet me shpejtësi në internet. Janë zjarrëfikësit e një stacioni në
Bie tërmet 6 ballë, jepet alarmi për cunami Një tërmet i fuqishëm ka rënë para pak minutash pranë brigjeve të Japonisë duke bërë që autoritetet të japin alarmin për
Mekanikët japin alarmin: Këtë mos ia bëni kurrë makinës tuaj (FOTO LAJM) Pavarësisht se veturat moderne kanë shumë veçori sigurie dhe kompjuter, i cili sigurohet që çdo gjë të shkojë siç duhet,