Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
999 rezultate për

alabama

Pas ndalimit të abortit në Alabama, reagon Trump Ditët e fundit është folur shumë në media përsa i përket ndalimit të abortit në Alabama. Edhe Presidenti i SHBA Dona
Senati i Alabama miraton ligjin kunër abortit Së fundmi falë një projektligji aborti bëhet një akt i paligjshëm në Alabama. Senati i këtij shteti votoi me 25 vota pr
Trump fshin statuset për kandidatin humbës në Alabama Presidenti amerikan Donald Trump e konsideron veten një fitues të lindur dhe detyrimisht nuk mund të shihet duke mbështe
SHBA/ Pengmarrje në një bankë në Alabama (FOTO LAJM) Një plaçkitje e armatosur e ndodhur në një bankë në Tuscaloosa është shndërruar në një situatë pengmarrjeje , ku një bur
SHBA/ Sulmi i armatosur u merr jetën 5 viktimave Një një sulm të armatosur në Alabama të SHBA-së raportohet që kanë ngelur të vrarë 5 persona, ndër të cilët dhe një grua
A është ky krokodili më i madh në botë? (FOTO-LAJM) Një krokodil gjigant afro pesë metra i gjatë, me peshë prej 500 kilogramësh u kap dhe u vra nga pesë anëtarë të një fami
SHBA, meteori shpërthen mbi Alabama Një meteor i përmasave të një topi bejsbolli ka shpërthyer mbi pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara mbrëmjen e së
Pengmarrja në Alabama, lirohet 5-vjeçari Agjentët e FBI-së kanë arritur të shpëtojnë për mrekulli djalin 5-vjeçar i rrëmbyer disa ditë më parë nga një person i c
Çmenden pas modeles, komentatorët harrojnë ndeshjen (VIDEO) Në ndeshjen e BCS Championship mes Alabama dhe Notre Dame në qëndër të vëmëndjes të kamerave ka qënë Katherine Webb, Mis
SHBA, 6 vktima nga moti i keq Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq që ka goditur jugun e SHBA-ve ndërsa autoritetet u
Anonymous sulmon faqen e CIA-s Nuk përmbahen më hakersat e Anonymous. Në qendër të sulmit të tyre ka qenë vetë faqja e CIA-s, prej nga mendohet se ësht
Dyndja e sorrave njofton uljen e temperaturave Kur qielli duket pothuajse i zi për shkak të një tufe masive shpendësh, shumë njerëz do të frikësoheshin për ndonjë fat
Mbi 300 të vdekur në SHBA nga moti i keq Mot i keq dhe stuhitë e shumta kanë shkaktuar mbi 300 persona të vdekur në shtetet jugore të SHBA-ve. Alabama është shte