999 rezultate për

al-assad

Assad s'ka si i hakmerret Francës, i kthen një dekoratë Siria i ka kthyer Francës titullin e Legjionit të Nderit me të cilin ishte nderuar presidenti sirian, Bashar al-Assad.
Zonja e Parë e Ferrit, njihuni me gruan e Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Zonja e Parë e Sirisë ishte përshkruar si Princëshë Diana e Sirisë me pamjen dhe sensin e modës. Megjithatë, Asma al-Ass
Bashkëshortja simpatike e Assad që rrezikon humbjen e shtetësisë britanike (FOTO LAJM) Asma al-Assad, është bashkëshortja e Presidentit të Sirisë Bashar al-Assad. Ajo ka lindur në Britaninë e Madhe dhe ë
Britania kërkon heqjen e shtetësisë së bashkëshortes së Assadit Ligjvënësit britanikë kanë kërkuar që bashkëshortes së presidentit sirian, Bashar al-Assad, të lindur në Britani, t’i hi
Ultimatum bashkëshortes së Assad: Ndalo mbrojtjen e regjimit barbar, ose… (FOTO LAJM) Ligjvënësit në Britani i kanë bërë thirrje qeverisë që të revokojë shtetësinë për gruan e presidentit sirian Bashar al-A
Mediet arabe raportojnë vdekjen e Bashar Al-Assadit? Mediet arabe referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, kanë raportuar se diktatori i Sirisë Bashal al-Assad ka ndërruar je
SHBA nis sulmet ajrore kundër Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës nisën një ofensivë ajrore ndaj Sirisë, ku si objektiv i sulmeve ishte aeroporti ushtarak
Lajmi i keq për liderin e Sirisë, Spanja i konfiskon të gjitha pasuritë e Assadit Spanja ka kofiskuar të gjithë pasurinë e familjes së presidentit sirian, Bashar al-Assad. Sipas medieve ndërkombëtar
Mogherini bën përgjegjës regjimin e Assad-it për sulmet kimike në Siri Shefja për politike të jashtme në BE, Federica Mogherini ka thënë se regjimi i Bashar al-Assad është përgjegjësi kryesor
Bashar al-Assad: Pas çlirimit të Aleppos, bota do të jetë ndryshe (VIDEO) Presidenti sirian, Bashar al-Assad, tha sot se ngjarjet që po ndodhin në qytetin sirian, Aleppo, janë moment historik. P
Arabia Saudite: Assadi do të largohet me forcë nga pushteti Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite ka lajmëruar se procesi politik në Siri dështon, dhe presidenti sirian, Bashar al-A
Rebelët sirianë: S’i zëmë besë rusëve, vazhdojmë luftën Grupet e rebelëve në Siri i kanë thënë BBC-së se ata nuk do të ulin armët sepse nuk besojnë se Rusia do të ndalojë fusha
Nga Mao te Bashar Al-Assad, ja regjimet më vrastare në botë (FOTO LAJM) Një listë me udhëheqës politikë të shekullit XX, që janë përgjegjës për vrasjen e miliona njerëzve është botuar para pak
Opozita siriane: Të gatshëm për bisedime me Bashar Al-Assad Fraksionet e opozitës së përçarë siriane, që luftojnë regjimin e presidentit Bashar al-Assad, kanë rënë dakort për nisje
Të rrezikuar nga terrorizmi Ankthi nga terrori është ringjallur në gjithë kontinentin e vjetër e më gjerë, pas sulmeve të përgjakshme që Parisi i pë
Ky është njësiti i frikshëm që Rusia ka dërguar në Siri (VIDEO) Rusia, për të mbështetur Bashar Al-Assad në shtypjen e opozitës në Siri, ka dërguar atje edhe trupat e saj speciale.
Bashar al-Assad kërkon të rizgjidhet president i Sirisë Presidenti i Sirisë Bashar al-Assad, është duke përgatitur terrenin për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale gjatë muajve
Al-Assad nuk largohet Presidenti Bashar al-Assad minoi që pa nisur shanset për arritjen e një kompromisi në Konferencën e Paqes së Gjenevës, p
Luftë me forcat e al-Assadit, vritet një tjetër shqiptar nga Kosova Luftimet në Siri i kanë marrë jetën edhe një shqiptari nga Kosova. Ai është H. Dema nga Kaçaniku, vullnetar nga Kosova,
Siria nuk është Kosovë Derisa Kongresi i SHBA po debaton për sulmin në Siri, po përmendet precedenti i vitit 1999, gjegjësisht fushata e bombar