999 rezultate për

akuzuarit

Rasti "Monstra", Haki Aziri dëshmon si e detyruan të firmoste Prokurorët e Prokurorisë Speciale, në Gjykatën Penale të Shkupit sot i kanë parashtruar pyetje të akuzuarit në rastin “M
Vukotiq përsëri para gjykatës Gjykimi kundër Zoran Vukotiq, të akuzuarit për krime lufte ndaj popullatës civile gjatë luftës në Kosovë pritet të vazhd
Të akuzuarit e rastit Sopoti kërkojnë dëmshpërblim Avokati, Vullnet Paçuku ka bërë të ditur se disa të akuzuar për rastin Sopoti do të kërkojnë dëmshpërblim. “Parashtru
Detajet, si shqiptarët futën 400 milionë euro kokainë në Gjermani Zbulohen detajet e mekanizmit se si vepronte një organizatë kriminale shqiptare, e cila besohet se mundësoi futjen në G
Dëshmi të reja për rastin Monstra Prokurorja speciale Fatime Fetai në seancën e sotme të rastit “Monstra” paralajmëroi dëshmi të reja për rastin të cilat
Vranë 22-vjeçarin për një karikues, lihen të lirë 3 të akuzuarit Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë 3 të akuzuarit e vrasjes së 22-vjeçarit Marvin Mihali, fëmijës së vetëm të familjes Mi
Prokurori kërkon nga gjykata dënimin e kompanisë HIB Petrol për mashtrim Në gjykimin e Kujtim Bucaliut dhe kompanisë HIB Petrol Sh.P.K, për mashtrim të Komunës së Prishtinës për furnizimin e kë
Mbahet seanca për rastin TNT Sot në Gjykatën Penale do të vazhdojë gjykimi për lëndën e PSP-s “TNT”. Lënda ka të bëjë me shkatërrimin e kompleksi
Vdekja e Arditit në Sharrë, 2 të akuzuarit shpallen të pafajshëm Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm dy të akuzuarit për vrasjen aksidentale të të miturit Ardit Gjoklaj. Ngjar
Burg për kuksianin që shpërndante drogë në Kosovë Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti për Krime të Rënda ka bërë shpalljen e aktgjykimit dënues ndaj të akuzuarit
Ndërpritet gjyqi për tentim vrasjen e Selës, përkeqësohet shëndeti i të akuzuarit Gjykimi për tentim-vrasje ndaj deputetit Ziadin Sela në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, sot është
Shtyhet gjykimi i të akuzuarit për produktet ushqimore me afat të skaduar Tre të akuzuar po përballen me akuzat e Prokurorisë për falsifikimin e parave në total prej 3.120 eurove, si dhe njëri n
Nesër vendimi për 5 të akuzuarit për 240 kilogramë narkotikë Nesër me fillim nga ora 11:00 bëhet shpallja e aktgjykimit ndaj pesë të akuzuarve në Gjykatën Themelore të Gjilanit.
Sopotasit lirohen përfundimisht nga akuza Sot është marrë përfundimisht vendimi që të akuzuarit në rastin “Sopoti” të lirohen nga akuza. Më 19 mars, Prokuroria
Xhaferi identifikon pesë të akuzuarit Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në gjykatë tha se atij i kujtohen personat e parë që kanë hyrë në sallën e Kuvendit më
Sot PSP shfaq biseda që publiku nuk i ka dëgjuar Në seancën e sotme të lëndës së Prokurorisë Publike Speciale ‘’TNT’’, do të ndëgjohen 16 biseda të përgjuara telefonike,
27 prilli, të akuzuarit kërkojnë arrest shtëpiak Boris Damovski, një nga organizatorët e protestave “Për Maqedoni të përbashkët”, kërkoi nga Gjykata e Apelit që t’i shfu
Gruevski: Jam i pafajshëm për rastin "Shuplakat" Në Gjykatën Penale sot filloi seanca për rastin e PPS-së ” Shuplakat”, ku të gjithë të akuzuarit për këtë rast thanë se
Sot del para gjykatës organizata "Syri i Popullit" Seanca fillestare ndaj 10 të akuzuarve të dyshuar si pjesëtar të “Syrit të Popullit”, do të mbahet sot në Gjykatën Theme
Raufi: Të akuzuarit për Monstrën do të lirohen si Sopotasi Avokati Naser Raufi parashikon epilog të rastit Monstra sikurse për rastin Sopoti. Pret që në pesë ose gjashtë seancat e