999 rezultate për

akuzuarit

Rasti "Almiri", refuzohet tërheqja e prokurores Kusigureska Organi i akuzës në Kumanovë ka hedhur poshtë tërheqjen e Prokurores Suzana Kusigerska në rastin e vrasjes së vogëlushit
Dënohen të akuzuarit për skema piramidale Gjykata Themelore e Prizrenit të hënën ka njoftuar se ka shpallur aktgjykimin dënues ndaj të akuzuarve në rastin “Krista
Abuzuan me tokat tek Gjiri i Lalzit, lihen në burg 4 të akuzuarit Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e arrestit me burg për dy nga 4 të arrestuarit me akuzën e abuzimit me tokat në Gjirin
Mbeten në burg 3 të akuzuarit për atentatin ndaj Lulzim Kullës Janë lënë në burg tre të arrestuarit si personat e dyshuar lidhur me atentatin me tritol, ndaj Lulzim Kullës. Nga shp
Mbyllen hetimet për të akuzuarit e Lazaratit, pritet vendimi Është mbyllur gjykimi për grupin e Lazaratit që akuzohen se qëlluar me armë zjarri ndaj RENEA-së në vitin 2015, ku humbi
Specialja informon për procedura avokatët që do të mbrojnë të akuzuarit Në kuadër të bashkëpunimit në mes të Odës së Avokatëve të Kosovës dhe Dhomave të Specializuara të Kosovës (Gjykatën Spec
Turqia dënon me burgim të përjetshëm të akuzuarit e sulmit terrorist në 2016 Gjykata penale në Stamboll sot shqiptoi aktgjykimin në rastin e sulmit me bombë në Sulltanahmet të Stambollit, në të cil
Gjykata jep vendimin për të akuzuarit e dhunës në Kuvendin e Maqedonisë Është dhënë vendimi i gjykatës për 35 personat e akuzuar të përfshirë ne ngjarjen e 25 prillit, për dhunën ne Kuvendin e
VMRO-DPMNE: Të akuzuarit nuk kanë bërë asnjë shkelje më parë Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE vazhdon të reagojë për të arrestuarit, të cilët dyshohen për përfshirje në ngjarj
Dalin dëshmitarë të rinj në gjykimin për vrasjen e Donjetës Tre dëshmitarë u propozuan të dëshmojnë në gjykimin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt. Një polic hetues dhe dy ekspert
27 Prilli, Apeli i Maqedonisë lë të gjithë të akuzuarit në paraburgim Ish drejtori i Byrosë për Siguri Publike në Maqedoni, Mitko Çavkov dhe operisti Igor Durlovski mbeten në Shutkë. Apeli h
Jankullovska ballë për ballë me të akuzuarit e "Monstrës" Ish Ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullosvka është gjendur sot përballë të akuzuarve për rastin Monstra, ma
Jepet vendimi ndaj të akuzuarit për tentim-vrasjen e Mimoza Kusarit Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin në rastin e tentim-vrasjes së pretenduar ndaj deputetes së Kuvendit të Kosovë
Gjykata rihap procesin ndaj të akuzuarve për vrasjen e rreshterit të policisë Gjykata Themelore në Prishtinë do të rihapë shqyrtimin gjyqësorë ndaj tetë të akuzuarve për vrasjen e policit Shemsi Gas
Rihapet dosja e masakrës së Çoles, rigjykim për 3 të akuzuarit Masakra e “Çoles’ ku dy vite më parë humbën jetë tre persona mes tyre Akil Hasanaj, Ardi Velaj dhe Albi Limaj do të rigj
LSDM kundërshton amnistinë për të akuzuarit e Gruevskit Gruevski kërkon amnisti për hyrjen në Kuvend më 27 prill, por qëllimi i tij është amnistia e përgjithshme. Kështu deklar
Lihen në burg 7 të akuzuarit për 2.5 tonët e drogës në portin e Durrësit Gjykata ka lënë në burg 7 të akuzuarit për trafikun e 2.5 tonë drogë drejt Ankonës nga porti i Durrësit. Njoftimi
"Monstra" / lirohen dhe Haki Haziri e Agim Ismailloviç nga burgu i Idrizovës Janë liruar edhe dy të akuzuarit e tjerë Haki Haziri e Agim Ismailloviçi nga burgu i Idrizovës. Gjykata Supreme ka v
I vranë djalin, babai shpërthen dy granata në sallën e gjyqit (FOTO LAJM) Një baba i dëshpëruar për vrasjen e djalit të tij, thuhet se ka shpërthyer dy granata gjatë gjyqit e të akuzuarit për vr
"Shuplakat", edhe një i akuzuar pranon fajin Edhe një i akuzuar për “Shuplakat e porositura në Qendër” pranoi fajin. I akuzuari Jovan Risteski para trupit gjykues th